Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Beteg lettem. Mit csináljak?...

Beteg lettem. Mit csináljak? Foly. Lent.

Figyelt kérdés
Folyik az orrom,be vagyok rekedve,fáj a fülem,ugatva köhögök,mandulám be van dagadva.Eddig meleg teát ittam,de nem használ.Most igyak hideg teát,vagy mit csináljak?
2011. jan. 9. 14:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Menj el orvoshoz.Ennyi tünet mellett nem gyerek játék, és a fülfájás nem oldódik meg meleg teától, úgyhogy evvel mindenképpen orvos.Hideget meg ne igyál az semmin nem segít.
2011. jan. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Fokhagymás pirítóst egyél és igyál hozzá mézes teát, ne meleget, ne forrót, ne is hideget, hanem LANGYOSAT!

Emellett még az Echinacea cseppek is hasznosak, gyógyszertárban lehet kapni, 1400 Ft körül van egy üveggel, és rá van írva a tájékoztatójára hogyan kell használni. Vény nélkül adják. Orvosnál voltál amúgy? Szüleidet kérdezted mit tegyél? Korod mennyi? Esetleg még azt tudom tanácsolni, hogy maradj ágyban vízszintesen jól betakarózva minél többet, hogy kiizzad a betegséget!

Remélem, tudtam segíteni!


24/N

2011. jan. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Orvosnál nem voltam és nem is megyek.Szüleim a meleg teát,mézet és sok fokhagymát ajánlották.19 éves vagyok.
2011. jan. 9. 15:58
 4/6 anonim ***** válasza:

Figyelj én is nagy orvos ellenes vagyok, ha el is megyek, csak táppénz papírért, de gyógyszert szinte sose szedek be. Viszont egyszer én is erősködtem egy ideig, hogy echinacea (azt vegyél!) meg méz, meg tea, meg izzadás, meg fekvés, és majd én meggyógyulok, aztán olyan tüszős mandula gyulladásom lett, hogy arra már tényleg brutál antibiotikum kellett, és egyáltalán nem tudtam nyelni, még a langyos mézes teát se, tehát komolyan felmerült, hogy kórházba kell mennem, nehogy kiszáradjak.


Szóval tea, méz, fokhagyma, fekvés, echinacea, izzadás alvás, de ha nem javul az állapotod, akkor ezekkel a tünetekkel tényleg fordulj orvoshoz, mert ha bedurran a mandulád, az már nagyon nem játék.

2011. jan. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Előző, igazad van abban, hogy egy ideig lehet kúrálgatni otthon, de nem szabad hagyni elfajulni, tehát ha nem javul, bizony orvoshoz kell menni. DE a tüszős-mandulagyulladás nem nagyon szokott szövődményként előfordulni, az inkább önálló betegség, és kizárólag bakteriális.


Kérdező, olyan hőmérsékletű folyadékot igyál, ami neked jól esik. Legtöbben a meleg teát szokták javasolni, de én személy szerint nem kívánok olyankor meleget. Szóval ez egyénfüggő.:)


Az orrfolyás, a köhögés, és a fülfájás erősen összefügg. A orrváladékod ingerli a garatod, valamint a sok váladéktól (takonytól:D) nem tud szellőzni rendesen a fülkürtöd, ez pedig megmagyarázza az ilyen betegségeknél érezhető feszítő fülfájást.

Ezeken a problémákon segít az ACC garnulátum (nyákoldó, nem hagyja letapadni a váladékot, hogy aztán középfülgyulladást, hörghurutot, vagy arcüreggyulladást okozzon), valamint az infralámpa.


És igen, a fokhagyma, a méz, és a sok C-vitamin (minimum 1000 g naponta) is sokat segíthetnek.


Nem írtad, hogy mennyi ideje tart, és hogy van-e lázad. Ha csak kevés ideje tart, akkor próbálgasd a praktikákat, amiket írtunk (aztán ha nem lesz jobb, menj orvoshoz). Ha megteheted (ha lázas vagy akkor muszáj), vond ki magad a forgalomból pár napra, és maradj ágyban, nézz filmeket...stb.:)

2011. jan. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én se szeretek orvoshoz menni, és minden betegséget kihordok lábon. Az a véleményem, hogy náthával szépen be kell menni a suliba. Erről nem izgat más véleménye, nem akarok megfázós éveimben heteket hiányozni, mert 3 napig kicsit érzem a torkomat, utána két hétig folyik az orrom.


DE


ez enni tünet sok és kemény. Ezekkel én is elmennék orvoshoz.


Orvoshoz menj el mindenképp!

Sz.v.sz. ez bakteriális, és antibiotikumot fog rá adni!

2011. jan. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!