Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ma tudtam meg, hogy az imádott...

Ma tudtam meg, hogy az imádott anyósomnak pajzsmirigy rákja van, akinek volt (van) ilyen betegsége, ki lehet gyógyúlni ebből?

Figyelt kérdés
Nagyon el vagyok keseredve,mert nem bírom ki ha ő nem lesz nekem,én őt tekintem anyukámnak,ő pedig a lányának.Végig mellette leszek a legrosszabb helyzetben még hozzá is költözök a férjemmel hogy segítsek neki a nehéz napokon,csak azt nem tudom mire számítsak.Volt már akinél diagnosztizálták ezt a betegséget?Kérlek segíts:-(
2011. jan. 19. 17:52
 1/6 tetris ***** válasza:

A pajzsmirigy rák túlélési esélye nagyban függ attól, hogy milyen korán észlelik. A mi családunkban volt egy idősebb nőrokon, akinél ez a beegség volt. Amikor diagnosztizálták nála ezt a betegséget, már 6 cm-es daganat volt a pajzsmirigyében, áttétet képzett a tüdőbe, és beszűrte a végén a nyelőcsövét is. Emiatt aztán a végén már enni se tudott rendesen. Idevettük őt magunkhoz, én ápolgattam szegényt utolsó napjaiban.

Nagyon sokat szenvedett, állandó erős hasi görcsei voltak, úgy mondta, hogy azt érzi, mintha szorulása lenne. Mindent kihányt, csak a folyadék ment le nagy nehezen.

A kemoterápiától kihullott a haja, állandóan rosszul volt, és rettenetesen elesettnek érezte magát. Lefogyott 38 kg-ra. Csak néztük tehetetlenül, ahogy lassan elszáll belőle az élet. Fél év alatt elvitte a betegség.

Ha anyósodnál még idejében felfedezték, akkor műtéttel és kemoval a túlélési esélyei nagyban megnőnek. A mi rokonunk esete kb 5 évvel ezelőtt volt, azóta biztos feltaláltak valami jobb gyógyszert erre is. Szívből kívánok mielőbbi jobbulást.

2011. jan. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen,2hét múlva műtik,sajnos akkor fogjuk csak megtudni,hogy mennyire komoly a dolog:-(...Köszönöm a választ.
2011. jan. 19. 18:47
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk apósomnak volt pazsmirigy rákja. Elég hamar diagnosztizálták nála de már előrehaladott állapotban volt. Megműtötték egy 3 cm-es daganat volt benne. De túlélte. Ennek már körübelül 2-3 éve. Nagyon jól van, járnia kell kezelésre. Remélem nálatok is kigyógyul belőle...azért válaszoltam hogy lássad van remény a gyógyulásra. Sok sikert kívánok, annyi az egész hogy légy erős, és ne hagyd el szeretteidet a legnehezebb időszakban sem
2011. jan. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Oh,köszönöm:-).
2011. jan. 21. 13:52
 5/6 anonim ***** válasza:

Sajnos szövettanfüggő a gyógyulási esély. Van a pajzsmirigynek jobb indulatú tumora is, ami időben elkezdve jól kezelhető és van sajnos nagyon rossz indulatú is, ami gyors lefolyású, nem gyógyítható.

Ez a szövettanból derül ki.

Nagyon szorítok, hogy az első típus legyen és még nagyon hosszú ideig együtt legyetek!

2011. jan. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen tudom,és a várakozás felemészt teljesen:-(...sőt 3 hét múlva lesz csak megműtve,mert szabira ment a doki.Ilyet?!Egy ismerősömnek a barátnőjénél aki 32 éves,nála is ugyanezt diagnosztizálták,2 nappal később műtőtték,már teljesen jól van.Anyósom 62 éves és neki 3 hetet kell várnia!!!Kiborító!
2011. jan. 21. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!