Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért szárad ki a szám folyton?

Miért szárad ki a szám folyton?

Figyelt kérdés
A problémám az, hogy miután felkelek, érzem, hogy a szám teljesen ki van száradva, ez oké hisz nyitott szájjal alszok, mivel orromon nehezen kapok levegőt. Utána megiszok egy pohár vizet, és egy kis ideig minden jó, aztán elindulok az iskolámba, de amint kiérek a lépcsőházba, máris kiszárad, vagy hát nem is azt mondanám, hogy kiszárad, hanem nem az a nyál van a számba és ez olyan érzés mintha ki lenne száradva, utána megyek tovább, ekkora viszont már a nyálam is elfogy, ezután ahogy megyek néha már annyira nincs nyál a számban, hogy 'öklendezek', ezután már jó egy kis ideig, de folyton kell valamit innom. Úgy vettem észre, hogy ez csak akkor történik ha a hideg levegőt szívom be, illetve akkor ha lámpalázam van. Lehetséges az, hogy a hideg miatt van? Vagy lelki oka van? vagy valami más betegség állhat mögötte? Az orvosom egy gyógynövényekből álló sprayt szeretett volna nekem adni, de miután eszébe juttattam, hogy allergiás vagyok a 10 összetevőből mind a 10 re, ezért inkább nem adta, de neki nem volt más 5lete. Valakinek valami 5lete van esetleg? Csak mert nagyon idegesítő jelenség.
2011. febr. 2. 21:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Gondolom, rendesen iszol, és a mellett.

Az biztos, hogy ha stresszes vagy/izgulsz, akkor sűrűbb nyál termelődik, ami miatt kiszáradtnak érzed a szád. Plusz az alacsony páratartalmú levegő miatt is (tehát a hidegben is) kiszáradhat. Velem ilyen csak néha fordul elő, általában vagy viszek magammal egy kis üveg vizet, vagy rágózom/cukorkát szopogatok, mert az beindítja a nyáltermelést.

2011. febr. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A hideg levegő szárít.A stressztől is kiszárad a szád a torkod.Használj olyan ajak balzsamot,ami természetes alapanyagú,ne Labellot,mert abba olyan adalékanyag van ami szintén kiszárítja a szádat,hogy többet használj,hogy hamarabb elfogyjon és megvedd a következőt.
2011. febr. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A hideg miatt is kiszárad, de nem az a legfőbb ok. Az a baj, hogy ha izgul az ember akkor azok az idegek működnek túl, amelyek a stresszhelyzetekben lépnek életbe (pupilla kitágul, szapora szívverés és légzés, szájszárazság stb.) Igyál sok folyadékot, főleg sima vizet. A másik része nehezebb: próbálj relaxálni és nem túlzottan komolyan venni a vizsgahelyzeteket . Csak nyugisan.
2011. febr. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
20%
Beteg vagy, vagy pár nap múlva az leszel. Igyál neo citrant vagy ilyesmit.
2011. febr. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Szerintem az is lehetséges, hogy néhányszor megtörtént veled ez a szájszáradás(pl megfázás miatt), és teljesen bebeszéled már magadnak a dolgot, emiatt izgulsz, ami ugye megintcsak kiszárítja a szád. Helyedben megpróbálnám elterelni a figyelmem, esetleg indulás előtt csinálj valamit ami leköt, út közben pedig hallgass zenét, dúdold magadban, figyelj más dolgokra. Ha ezeket próbáltad, akkor nyilván nem pszichés oka van, lehet, hogy megfáztál, vagy elkaptál vmi vírust, de ezt észre fogod venni:)
2011. febr. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Többnyire cukorkát szoktam szopogatni, és folyadék folyamatosan van nálam, méghozzá több mint 3l, nyáron általában 2litert szoktam fogyasztani, de most akár 4-6litert is elfogyasztok. Máskor is télen, sokkal több folyadékot szoktam inni mint nyáron, de most még ez is előjött. Voltam nemrégiben h1n1-es, most már nem igazán szeretnék beteg lenni, bár érdekesnek találtam, hogy csupán 3 db azitromicin tablettát írt fel az orvosom, de utána végül is tényleg meggyógyultam. Naponta fogyasztok kb 1000mg C-vitamint, ennyit javasolt az orvosom még nyáron, ha beteg vagyok akkor pedig 1500mg-ot javasol, bár ezt se értem miért, de végülis maximum kipisilem. Köszönöm mindenkinek a válaszát, remélem azért ha felmelegedés lesz, akkor ez is elmúlik. Neo citránnak az ízét nem igazán szeretem, inkább nagypapa gyógyteáit szoktam inni =')

2011. febr. 2. 22:21
 7/7 anonim válasza:
Cukorbetegség egyik jele is a szájszárazság. Csináltass egy vércukorszint vizsgálatot.
2017. jún. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!