Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehet, hogy tüdőgyulladásom...

Lehet, hogy tüdőgyulladásom van? Nagyon félek tőle!

Figyelt kérdés

Hétfő óta, harmadik napja beteg vagyok. Hétfőn 38.6-tal indítottam, ami aztán 39 fok fölé ment általában, hajnalban és éjjel is. Nagyon köhögök emellett, folyik az orrom, fülem fáj, be van dugulva. A gondom az, hogy nem szedtem antibiotikumot, pedig már ilyen magas láznál szokott kelleni, nyilván nem véletlenül lett ilyen magas. Csupán lázcsillapítókon éltem. Ma már nem voltam annyira lázas, sőt volt olyan szakasza a napnak, amikor nem is volt hőemelkedésem se (37 fok alatt), de ezzel együtt, ahogy a láz alábbhagyott, a mellkasom kezdett fájni, de kegyetlenül, és minden légvétel olyan, mintha présben lenne a tüdőm, kicsit fulladok is. Félek, hogy antibiotikum nélkül tüdőgyulladásom lett, vagy lehet. Orvoshoz holnap megyek. Eddig csak 1 napot feküdtem, a mai napot, mert érdekes módon, amíg nagy lázam volt, be tudtam menni az egyetemre, ma meg, ahogy alábbhagyott a láz, minden erőm elhagyott. Holnap már bemegyek megint, úgy tervezem.


25/L


2011. febr. 10. 01:05
 1/2 anonim ***** válasza:

sziaa. hát elmondom velem mi történt. elmentem orvoshoz egy hétfői napon, mert lázas vltam már pár napja, nemakart felirni gyogyszert mert penicilin érzékeny vagyok. szedán visszamentem, megint nem írt fel semmit. pénteken visszamentem, helyettesítették, felírtak olyan antibiotikumot amibe nincs penicilin. na minden szépés jó volt, erre szombat este elkezdett iszonyat fájni a jobb oldali tüdőm, olyan érzés volt mintha beszorult volna a levegő, nemtudtam mivan, nagyon fájt. szóval hétfőn elmentem tüdőgondozóba, és igen, kiderült hogy tüdőgyulladás. azóta lett egy mellhártyagyulladásom is, és még mindig szenvedek vele, pedig lassan 2 hete kezdődött. szóval megtörténhet, hogy az lett neked. mindenféleképp menj el orvoshoz.

ja és még annyi, hogy a tüdőgondozóban meghallgatott a doki, és aztmondta, hogy nem lehet hallani hogy tüdőgyulladásom van, de a röntgenen látszik. naszóval, ne játsz ezzel, és legközelebb tessék elmenni orvoshoz. remélem neked normális orvosod van, és felír gyógyszert. bocsi hogy ilyen hosszúlett de még mindig ideges vagyok az orvosomra, mert neki köszönhetem ezt, mert cseszett felírni gyógyszert.

2011. febr. 10. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál, de egy picit most megijedtem. Hú, holnap rohamlépés lesz az orvoshoz! A tüdőgyulladást mindenképp meg kéne úszni. Az számít valamit, hogy a magas láz idején a bal vesém fájt, mint a veszedelem, a láz elmúltával viszont elmúlt az is?
2011. febr. 10. 01:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!