Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Milyen gyógyszert ajánlanátok...

Milyen gyógyszert ajánlanátok köhögésre és megfázásra?

Figyelt kérdés
Szóval kicsivel több mint egy hete elkezdtem köhögni, aztán rá pár napra elkezdtem inni a neo citrant (napi 2 zacsit), de semmit nem hatott, sőt már az orrom is folyik meg köhögök is, tehát csak egyre rosszabb! Tudnátok ajánlani valami hatásos gyógyszert ezekre a tünetekre? Ja és ha tudtok írjatok egy sac/kb árat is. Köszi!
2011. febr. 21. 11:51
 1/10 A kérdező kommentje:
A köhögés egyébként többnyire száraz köhögés.
2011. febr. 21. 11:53
 2/10 anonim ***** válasza:
Készíts magadnak karamelles hagymateát, és kis adagokban iszogasd meg, vagy vágjál össze feketeretket, tedd egy kávéscsészébe, öntsél rá annyi mézet, amennyit felvesz, és hagyd állni egy napig. Azután vedd ki a retket, edd meg, és a visszamaradt szirupból reggel, este vegyél be 2 mokkáskanálnyit.Vagy: fúrj a feketeretek közepébe egy-két ujjnyi vastagságú lyukat, töltsd fel mézzel, hagyd állni egy napig, egy nap után idd ki belőle a kioldott lét. Ihatsz még zsálya teát is, de abból csak reggel, és este 1-1 csészényit, mert erős tea.
2011. febr. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor C-vitamint szedek (500 mg-os, naponta 2-szer, de szerintem lehetne többet is), Mucoprontot köptetőnek, és teázok (most éppen hársfavirágteát, de inkább csak azért, hogy ne a hideg vizet igyam). Ha náthás is vagyok, akkor orrcsepp (azt főleg este, hogy ne fulladjak meg :P ), és ezzel a vietnámi balzsammal szoktam egész nap kenegetni az orromat (meg ugyanennek a mentolos olaj változatával).

Amelyik kajába lehet, abba teszek erőspistát, minél többet.


Nekem is mindig azt a NeoCitrant adták a szüleim, de az a pár tasak olyan hamar elfogy, és nekem sem használt soha, viszont teljesen kiüt (egyszer suli előtt reggel ittam meg, és majdnem elaludtam tőle napközben is), és még drága is.

2011. febr. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ja, az ára:

C-vitamin - 10 szemes, kb. 300 Ft (Nem egy nagy minőség, Sparos.)

A vietnami balzsam kb. 50 Ft, és minden 100Ft-os boltban lehet kapni.

A 20 szemes Mucopront meg olyan 800-900 Ft körül van (de abból 3x2 szemet kell szedni naponta).

2011. febr. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de az a gond hogy koleszos vagyok és nem nagyon állnak rendelkezésemre ezek az összetevők ill. azt sem tudom hol tudnék venni ilyeneket ha egyáltalán tudnék.
2011. febr. 21. 12:20
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mindenkinek! Az előző válaszom az első válaszadónak ment.
2011. febr. 21. 12:39
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ne gyógyszert vegyék a patikában. Max. ACC-t, ha hurutos a köhögés. C-vitamint vegyél meg multivitamint. Illetve egyél mandarint, narancsot, amíg beteg vagy.
2011. febr. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket, vettem C vitamint és mézet teába, meg lehet bepályázom a mandarint is emellett még szedek antibiotikumot.
2011. febr. 21. 21:33
 9/10 anonim ***** válasza:
Antibiotikumot csak bakteriális torokgyulladásra kell szedni, a vírusosra nem!!! Onnan tudod, hogy bakteriális, hogy belázasodsz, és megduzzadnak a nyirokcsomóid.
2011. febr. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Eléggé megkésve bár, de azért leírom, hogy antibiotikumot orvosi utasítás hiányában SOHA nem szedünk! alapvető szabály. Azt orvos (vagy esetleg gyengébb szerek esetében gyógyszerész) tudja eldönteni, hogy milyen antibiotikumra van szükség. És azt is mindig tartsd észben, hogy azt csakis úgy szedd, ahogy elő van írva, és mindig addig szedd. Az antibiotikumoknak ugyanis van egy olyan hatása, hogy a teljes gyógyulás előtt 2-3 nappal általában már tünetmentességet okoznak (vagyis tök jól, teljesen gyógyultnak érzed magad), és ilyenkor sem szabad abbahagyni a szedést, hanem addig kell szedni, ameddig az orvos mondta (pl. "ezt szedje öt napig, aztán jöjjön vissza" vagy "szedjen be egy dobozzal, ha utána sem javul, jöjjön vissza" meg hasonlók). Erre figyelj oda, mert az átlagos magyar emberek kb. 65 %-a nem tartja be az orvosi utasításokat, és bár ezeknek csak egy kis része jár közvetlen szövődményekkel, ezek az apró hatások összeadódhatnak, és pár évtized múlva már nagyon könnyen érezhető hatást produkálhatnak.

És elnézést, hogy ennyi idő után ezzel zaklatlak, de véletlenül rátaláltam a kérdésedre, és úgy éreztem, muszáj erre reagálnom.

2011. júl. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!