Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ajakherpesz-probléma - meddig...

Ajakherpesz-probléma - meddig és mikor fertőz?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy pár napja megint kijött rajtam az ajakherpesz (egyébként nem szokott olyan csúnya formát ölteni), viszont így meg félő, hogy átadom a barátnőmnek a fertőzést. Az addig rendben, hogy puszi nincs, de mindenfélét olvastam róla, azt is, hogy nagyon fertőző, gyakorlatilag érintéssel is terjedhet. Na most akkor hogy van ez?

Meddig és milyen kontaktussal kell várnom, ha biztosan nem akarok neki egy csúnya első fertőzést adni? Most hétvégén is találkoznák vele...


(Bár megfertőzödni HSV-1-es ajakherpesszel állítólag kifizetődő, mert ezzel kizárjuk azt, hogy később a HSV-1 nemi szervi herpeszként jöjjön ki.)


2011. febr. 25. 09:43
 1/2 anonim ***** válasza:

HSV 1 az oralis, a HSV II. a genitalis típusú fertőzés.

Van primer és szekunder fertőzés.

Mindkettő erősen fertőző, nem szabad a szádat tapogatni, ajánlott az elkülönítés, külön evőeszközök a fertőzés továbbvitelének megakadályozása miatt.

Gyógyulás 7-12 nap.

Szekunder fertőzés esetén akkor is üríthetsz vírust, ha nincsenek látható sebek a szádban.

2011. febr. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ajánlom neked a Herpach nevű feloldódó herpesztapaszt. én azt szoktam használni és 4 nap alatt elmúlik. K
2011. febr. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!