Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az miért van, hogy autókban...

Az miért van, hogy autókban mindig hányingerem van az autók szagától?

Figyelt kérdés
És úgy érzem, hogy valami rémes szaga van a kárpitnak vagy valami ilyesminek. Buszokon ilyen nincs. Lehet, hogy pszichés alapú? Mert mikor pl. beszélgetek, könnyebb.
2011. febr. 26. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet fizikai alapja is. Sok új autó rettenetesen büdös. Még évek múlva is árad belőlük a "műanyag" szag. Ennek az az oka, hogy a műanyag alkatrészekből a lágyítóanyag folyamatosan párolog, a kocsik meg általában nincsenek jól szellőztetve. Új autóban nekem is gyakran hányingerem van. A 21 éves kocsimban viszont nincs :)
2011. febr. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kösz a választ! De nekem minden autóban hányingerem van, azt hiszem. Van, amelyikben jobban. Szörnyű az a szag... azt hiszem, sosem lesz kocsim. Régen apám zsukkjában sosem volt, ott nem is volt szag, talán mert csak fából voltak az ülések és nagyobb volt a tér.
2011. febr. 26. 16:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért ne add fel. Gondolom, hátul szoktál ülni. Általában hátul erősebb a szag. Sokat segít ha letekered az ablakot, vagy megkéred, hogy kapcsolják be a szellőzést és ne csak cirkulációra állítsák.


Ezenkívül egy bőrüléses Jaguár például nem szokott olyan büdös lenni :)

2011. febr. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is gyakran van ilyen, kiskoromban is volt, emlékszem minden hosszabb autóúttól hányingerem lett meg fájt a fejem, mert nem bírtam, buszon, repülőn, hajón, vonaton semmi bajom, sose sikerült megértenem, mitől.. Én arra gondoltam, hogy ott csak oldalra tudok nézni, de buszon meg vonaton is, szóval passz.
2011. márc. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
veggyetek erős autóillatosítót az használ vagy húzd le az ablakot és nézz ki az ablakon mert úgy jobban jönn a friss levegő.vagy pedig j szellőztető emiatt pedig ne hagyd el az élvezetet hogy autód legyen remélem segítettem.ÜDV:SOK SIKERT
2012. febr. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!