Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kihegesedett herpesz a szám...

Kihegesedett herpesz a szám szélén nem akar eltűnni! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Minden évbe kijön a szám szélén a herpesz, főleg télen vagy tavasszal... most is próbáltam kezelni mindenféle kenőcsökkel, de szokatlanul sokáig ott van a heg a szám szélén, már 2-3 hete is megvan, ilyen sokáig még nem volt herpeszem sosem... abszolút tünetmentesnek tűnik, nem bizsereg, nem szúr, nem váladékozik meg semmi, csak a heg ahogy lehámlottak többször is a bőrdarabok a tetején, és felrepedt sebesedés van a helyén


esetleg elmúlt már rég csak a heg nem akar eltűnni ? vagy egy herpesznek mennyi a kigyógyulási ideje amikor tünetmentessé válik? és most már nem adom át senkinek ? nem fertőz ? vagy csak rossz szárítókenőcsöt használtam és a felrepedt seb maradd meg csak belőle ?


2011. febr. 26. 18:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Ami neked van az nem herpesz, mert az többnyire az ajak felső vagy alsó részén jelenik meg és nem a száj szélén. Sajnos én is küzdöttem hasonló problémával és én is azt hittem hogy herpesz...de nem. Ezt okozhatja az is, hogy pl narancsot eszel és kicsípi a sav a szád szélét, de a chipsen a só is ugyanezt váltja ki. Mielőtt lefekszel aludni kend be a sebet neogranormonnal vagy sudokremmel (minkettő kapható patikákban)és pár nap múlva el fog múlni. :) Ja és ne szedegesd le mert akkor meg fog látszani a helye.
2011. márc. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem írni hogy nem fertőző, tehát más nem kaphatja el tőled.
2011. márc. 5. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!