Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 22 éves srác vagyok, aki...

22 éves srác vagyok, aki előtt még az egész élet. Már lassan 1 éve annak hogy anno gégém jobb oldala mellett kb. 1,5 centis csomót tapintottam ki. Lehet akár rák is?

Figyelt kérdés
Azokkal az orvosokkal akkor tapintással megvizsgáltattam, azt mondta egy gyulladásban levő nyirokcsomó lehet, mely akár életem végéig is úgy maradhat. Nemrég felkerestem a gégészetet és megmutattam nekik is. Azt mondták több is van. Gondolom nyirokcsomókra gondoltak. :) Ezután beutaltak ultrahangra. De megkérdeztem ott hogy tuti hogy nem valami rákos daganat e. Azt mondták nyugodjak meg, valószinüleg ilyenről nincs szó, de nem akarnak találgatni, biztosra akarnak menni, ezért utaltak be ultrahangra. Holnap este lesz vizsgálat és eléggé félek. Még a nyáron kb. 3 hónapig fogyókúráztam, akkor szépen leadtam 10-12 kilót is, most vagyok 63 kilós és 178 cm. Már több mint egy hónapja rendesen táplálkozom, sokat edzem és heti 3x edzek. És valamiért szinte alig tudok hízni. Szerintetek mi lehet ez valójában?
2008. febr. 6. 17:10
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

Attól nem hízol, hogy rendesen sportolsz, és táplálkozol, ha nem sportolnál meg tömnéd magad hamburgerrel meg csokival tuti hizol.

Jól tetted, hogy dokihoz mentél. Annyi minden lehet a nyakon, elég ritka hogy rákos elváltozás legyen. lehet zsír csomó is. meg sok olyan dolog amivel lehet semmit nem csinálnak, mert semmit nem befolyásol az egészségedre. Max a szépségedre.

természetes hogy izgulsz, izgulj csak, majd a vizsgálat után megnyugszol. de bár mi is az járj utánna, mert ha egy gyulládás akoor késöbb még fájdalmasabb lehet.

2008. febr. 6. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát én is remélem semmi komoly. Amúgy már egy éve lassan, hogy ott van az a dudor. Gondolom ha rák lenne már lennének komolyabb tünetek nem? :)

Amúgy régen edzés mellett is tudtam hízni, persze nagyrészt izomban. :) Remélem tényleg csak valami gyulladás lehet, bár a vérsüllyedés értékem 2, és a ref. tartomány 3-6. És úgy tudom 6 felett van gyulladás szervezetben. Amúgy mennyire lehet igaz, hogy tapintásra is szinte majdnem maximálisan kilehet ezt szűrni, hogy rák e vagy sem?

2008. febr. 6. 21:39
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

ne izgulj előre!


ugy tudom a rák a nyirokcsomon általában áttétes tehát ha egy helyen van az idővel sőt elég gyorsan átterjed más nyirokcsomokra is végig a testeden, ha máshol nincs a nyakadon kivül akkor annyira nem para és a rákos daganat általában nőni szokott. legalábbis egyik srácnak ugy volt, szétterjedt a testén honapok alatt, és tul későn került korházba és meghallt. de nyugi veled nem lesz semmi gond, főleg mert már orvosnál vagy.


de hoonap azért irj hogy mi volt veled. jó?

2008. febr. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nekem már lassan egy éve ott van. Igazából fogyás miatt kezdtem el aggódni. :( Amúgy mire tippeltek igazából? Zsírmirigyre? Mert elvileg 2es vérsüllyedés mellett nincs gyulladás szervezetemben. Meg ha lenne valamilyen áttét csak lenne valami tünete nem?
2008. febr. 6. 22:28
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Nem fogjátok elhinni mi az a dudor! Ultrahangom teljesen negatív lett, sőt pajzsmirigyemmel sincs gond. Állítólag valami gerincferdülés okozta csontozati rendellenesség. Tehát valami porc. :) Komoly mi? :) Mindenesetre köszi az eddigi bíztató válaszotokat is! :)

2008. febr. 7. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!