Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 3 napos antibiotikum kúra...

3 napos antibiotikum kúra harmadik napján vagyok. Nem kéne már jobban lennem?

Figyelt kérdés
Este veszem be a harmadik darabot, de most minimum ugyanolyan rosszul vagyok, ha nem rosszabbul...
2011. ápr. 14. 16:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy mi a probléma. Ha rosszul vagy, akkor valamilyen megfázásos betegségről lehet szó.

Rossz hírem van: azokat vírusok okozzák, az antibiotikumot csak a bakteriális felülfertőződés megelőzésére írják fel, sokszor indokolatlanul.

Ha már elkezdted a kúrát, és más panaszod nincs, akkor azért fejezd be, de javulást ne remélj tőle.

2011. ápr. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi. Közben megfejtettem:

Az antibiotikumot bizony bacira kaptam, már egy hét betegség után visszalázasodtam. Viszont most valószínűleg pluszba elkaptam egy vírust is, ami a kislányomnak van úgy 3 napja... :o///

2011. ápr. 14. 19:46
 3/13 anonim ***** válasza:
Az antibiotikumok és a gyógyszerek NEM gyógyítanak meg, ez egy igen közkedvelt tévhit. A gyógyszerek a tüneteket kezelik, az antibiotikumot pedig általában azért írják fel, hogy a fertőzés ne terjedjen tovább, viszont mást nem nagyon csinál. Valamilyen vírusos megbetegedésed lehet, szedj rengeteg (akár 5000 mg) C-vitamint, igyál sok vizet, mozogj kicsit. Ha belázasodsz nem kell azonnal lázcsillapítóért kapkodni, hagy izzadja ki a tested.
2011. ápr. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm!

Akárhogy is van, az biztos, hogy gyógyulás szempontjából kicsit barátságtalanok a napjaim.

Két beteg gyereket ápolok, max 4-6 óra alvás naponta 2-3 részletben. :o( Pihenés nulla. Tegnap majdnem elájultam.

Összeestem a fáradtságtól.

Nekem lázam soha nincs. Viszont ha már 37, akkor teljesen kész vagyok, úgyhogy muszáj a láz és fájdalomcsillapító, különben a gyerekemet sem bírom felemelni... :o(

No mindegy, csak jobb lesz lassan. :o)

2011. ápr. 15. 09:09
 5/13 anonim ***** válasza:

Úgy látom akkor alapvető gondok vannak itt az immunrendszereddel, nem ártana valami erős multivitamint szedni.


Shepard

2011. ápr. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Hát azt nem tudom milyen kondiban van az immunrendszerem, multivitamint vasat és magnéziumot kb. 4,5 éve szedek folyamatosan, mert ennyi ideje vagyok vagy terhes, vagy szoptatok, vagy mindkettő.

Viszont a nagyobbik lányom októberben kezdte az ovit, azóta 5x volt kötőhártya gyulladása, 4x volt vírusos betegsége, egyszer tüszős mandulagyulladása és egyszer kezdődő tüdőgyulladása, és én ezidáig semmit nem kaptam el, szóval annyira nagy gáz ne lehet a védekező rendszeremmel.


Ami a lázat illeti, ez van, szerintem ez alkati kérdés is, hogy kinek szalad fel rögtön, és kinek nem.


Ami még érdekelne az antibiotikummal kapcsolatban: az addig oké, hogy nem gyógyít, hanem megállítja a bacik szaporodását, de tudtommal eközben az immunrendszer meg pusztítja a meglévőket, és emiatt kellene jobban lenni, nem? De ez csak józan paraszti ész.

2011. ápr. 15. 15:05
 7/13 anonim ***** válasza:

Milyen multivitamint szedsz?

Az életmódod(mozgás/táplálkozás) rendben van? És a kislányodé?


És de, úgy van ahogy írtad, de ha az immunrendszered gyenge akkor nehezebben veszi fel a baktériumokkal a versenyt, így a gyógyulás is lassabb.


Shepard

2011. ápr. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Pregnavit kapszulát szedek. Ez nem túl ismert, de simán felveszi a versenyt a többi terhes vitaminnal, illetve ezt konkrétan nem is annak árulják, de nagyjából ugyanaz van benne, az ára meg a harmada. Sajna nekem ez sem mindegy...

Mellé Neo Ferro folgammát és Magne B6-ot.

Az életmódom. Hát? Két kisgyerekes anyuka vagyok, jelenleg túl sovány, de bármit is csináltam, szoptatás alatt csak fogytam, most 49kg vagyok (162cm-hez)52-53 jó lenne, de egyelőre ez csak álom.

A sport meg? Gerincbeteg vagyok, elvileg csak úszni és biciklizni lenne szabad. Biciklim nincs, és az úszás is drága sport, emellett csak háton szabad azt is, azt meg idegekkel rosszul bírom, hogy mindig nekiütközöm valakinek... (No a klórra meg allergiás vagyok, így az uszodavíz sem az igazi, a Balaton meg nincs a szomszédban...)


Amikor épp nem vagyok beteg, akkor naponta 25 percet gerinc-tornázom, ez kell is, hogy ne fájjon a hátam, úgyhogy muszáj...

Mire megírtam a kis monológom jobbal, meg is mértem a lázam, 37,3. :o( De ez tutira az a vírus, ami a kislányomnak van, mert most már mindketten "szépen köhögünk".

Neki is ma írt fel a doki antibiotikumot...

2011. ápr. 15. 18:34
 9/13 anonim ***** válasza:

Az általad említett vitamin sajnos a vicc kategóriába sorolandó, összetétele egy egészséges kisgyerek számára is kevés, nem hogy egy beteges, szoptatós/terhes anyukának.


Tudok ajánlani priviben(nem akarok itt reklámozni, nehogy kitiltsanak) JÓ vitamint, nem sokkal drágább de hatóanyagban sokkal gazdagabb. Hidd el, hogy sajnos az ilyen gyógyszertári vitaminkészítmények semmire sem jók, csak a szokásos vitamin és gyógyszeripari lobbi eredményei, miszerint a szervezetnek nincs szüksége sok vitaminra, szedjenek csak mindenre gyógyszert.. :)


Shepard

2011. ápr. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"az antibiotikumot pedig általában azért írják fel, hogy a fertőzés ne terjedjen tovább, viszont mást nem nagyon csinál. "

Ahogy látom, megérkezett a Lenkei kommandó. Az antibiotikumok antibakteriális szerek. Ha a betegséget baktériumfertőzés okozza, akkor mi a vérveres halálért nem gyógyítanák meg?

2011. ápr. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!