Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mitől alakul ki állandóan a...

Mitől alakul ki állandóan a hüvelygombám?

Figyelt kérdés
a párom soha nem volt beteg,tőle biztos nem,most gyógyszert sem szedte,tegnap múlt el a mensim.Szinte 2-3havonta gombás vagyok és nem tudom mitől
2011. ápr. 15. 22:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
semmiképp sem lelki eredetű? több ilyen esetről hallottam. Nem azóta vagy gombás, mióta együtt vagytok?
2011. ápr. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
de igen,addig soha nem voltam.De már lassan 3éve együtt vagyunk,viszont mostanában sokszor előjön:(
2011. ápr. 15. 22:43
 3/11 anonim ***** válasza:

Valószínű hajlamos vagy rá. Ha ilyen gyakran van, akkor mindenképpen ajánlott felkeresni a nőgyógyászt, hogy vizsgáljon ki, mi a pontos oka, és mik a kockázati tényezők.

Emellett ajánlott a fokozott higiénia betartása: külön törölköző arra a részre, amit csak egy alkalommal használsz (érdemes egy tucat kéztörlőt beszerezni), aztán magas hőfokon fertőtleníted. Minden alkalommal törölközz teljesen szárazra.

Műszálas fehérnemű és nadrág helyett hordj pamutot. Rengeteget számít.

Valamint igyekezz kerülni az élesztőgombás ételeket (kenyér, kelt tészták). Nyilván nem kell teljesen száműzni az életedből, de csak nagyon módjával fogyaszd őket.

Ha teheted (pl. otthon vagy éjszakára) tampon helyett betétet használj.

Ezek általános dolgok, amiket ha betartasz, minimalizálod velük a gomba kialakulásának a kockázatát.

Olyan evidens dolgokat, mint lehetőleg a nyilvános vécék kerülése, nem írtam :)

De mindenképpen a legfontosabb, hogy konzultálj dokival!

2011. ápr. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ismerős a probléma...A fogamzásgátló erre erősen hajlamosít, és egyébként is emberfüggő. Van aki erre különösen érzékeny, és elég egy bűnös wc lehúzó gomb, egy ajtókilincs, egy kínais ruhapróba és máris baj van. Ezzel nem igazán lehet mit kezdeni, csak néhány tippet tudok adni. Soha ne fogd meg a kilincset, stb azzal a kézzel, amivel törlöd a motyeszt..Mindig legyen kézfertőtlenítőd és mindig használd is! Vegyél hüvelyzuhanyt (recept nélkül is kapható) és pezsgőtablettát hozzá (pár ezer ft max) és heti 1-3 alkalommal használd. Ezt a hajlamosságot kiírtani nem lehet. Én mióta nem járok suliba és nem vagyok albérletben, nem volt ilyen gondom (kb fél éve), de előtte nekem is mindig volt valami bajom 2-3 havonta. Szórtam a pénzt a kúpokra és kenőcsökre, tablettákra, de csak átmeneti megoldás volt mindig, pár hétig tartott. Inkább a megelőzésre figyelj nagyon
2011. ápr. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló problémám volt, aztán a nődokim vett le mintát, tenyésztés után felírt egy gyógyszertárban kikevert hüvelykúpot. Ennek már 5 éve és azóta nem újult ki.

Azt mondta, hogy a hüvelyzuhanyt felejtsem el, megbontja a hüvely ph flóráját, és sokkal nagyobb a fertőzés veszélye.

Amiket az egyik előttem szóló felsorolt, azok is alap dolgok, be kell őket tartani.

2011. ápr. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
szex után rögtön mosakodj meg.
2011. ápr. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
és ahányszor kialakul nálad a hüvelygomba, annyiszor kell kezelni a partneredet is.
2011. ápr. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a partnerednek nincsenek tünetei, de hiába kezeled magad, ha újra és újra visszafertőz.
2011. ápr. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Első, kérlek, ne beszélj ilyen butus dolgokat. Gombás megbetegedés gombás fertőzéstől lesz és nem lelki problémáktól.
2011. ápr. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

válasz megírásának időpontja: tegnap 23:20

Azert mert te nem hiszel benne, nem kell leszolni a masikat. En peldaul egyet ertek az elsovel.

Melegen ajanlom figyelmedbe "lelek nyelve a betegseg" c. konyvet.


A boltban kaphato zuhanybol ontsd ki a tartalmat. Ugyis csak tele van kemikaliakkal.

Otthon keverd ossze a kovetkezot es toltsd bele a flakonba es ezt hasznald:

langyos viz, egy evokanal ecet(a sav kinyirja a rosszfiukat), 5 csepp teafa olaj (gyulladasra), egy evokanal probiotikum (nekem folyadekos kiszerelesben van) a lenyeg h a probiotikumban legyen benne acidofilusz meg a tobbi filuszos jobarat bakterium (ezzel nepesited be ujra a huvelyt). Amikor aktiv a fertozesed, akkor ezt a lottyot hasznald naponta, ketnaponta. Mikor minden oke, akkor csak heti 1x 2x megelozes celjabol.


Amikor epp gombad van, egyel ehgyomorra sok fokhagymat, a fokhagyma a termeszet legjobb antibiotikumja. (azert ehgyomorra, mert attol nem leszel kesobb budos. En aprora osszevagok 1-2 gerezdet es reggel egy kis citromos vizzel lenyelem. Aztan zuhany, meg keszulodes, es mire beerek a meloba es leulok reggelizni, semmi szagom nincsen!)

Fertozes idejen mellozd az elesztos kajakat, mint fentebb irtak, illetve minden cukros cuccot. A cukor megneheziti a gyogyulast es amugy is inkabb art mint hasznal.


Vegyel gyogyszertarban hidrogen peroxidot (3%os) hasznalat utan ezzel tisztistd meg a flakont meg a muanyag tus izet igy ujra hasznosithato lesz. En ezt csinalom evek ota. Uszoda miatt neha csunya folyasom lesz, ilyenkor osszekeverem a lottyot es oblogetek 1-2 napig, utana minden szuper.

2011. ápr. 16. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!