Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért nem fogják fel az...

Miért nem fogják fel az emberek, hogy a vírusra nem jó az antibiotikum? Csak a baktériumokra.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 24. 00:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Én felfogom. De ez tök felesleges kérdés, hiszen antibiotikumot úgyis csak a doki írhat fel, vény nélkül senki se tömködheti magába (feleslegesen).
2011. ápr. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
azért írhatja csak doki mert mindenki folyton szedné és szuper baktériumokat hoznának létre amikre nem hat.
2011. ápr. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, tisztában vagyok vele. De sokan kérdezgetik az oldalon hogy a hülye orvos miért nem adott antibiotikumot, mikor benyelt egy durva vírust...
2011. ápr. 24. 00:53
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a doki felírja, ha kell, ha nem.. Ki sem váltom mindig.. Tönkre teszik a az immunrendszert teljesen. Ja, és arról nem is szólok, hogy mindig ugyanazt írja fel. Szoktam is szólni érte, de azt mondta nincs ezzel baj.. :S Utálom a házidokinkat.
2011. ápr. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

szia!


Egyetértek az előzővel. Ameddig a dokim nem fogja fel, hogy az Augmentin nem mindenható, addig az egyszerű ember honnan is tudná?

Kb 3 éve volt tüszős mandulám, azóta 3x szedtem be rá 2 fajta antibiotikumot, de olyanokat pl. hogy Azibiot, ami nagyon erős, 3 szemes gyógyszer. Semmit nem hatott, szerintem nem is bakteriális volt a gyulladásom. Most készülök a fül-orr gégészetre vele, a dokimat elfelejtem egy időre szerintem.


Csak ha a doki mindenre azt írja fel, mit csináljon az a beteg, aki vakon hisz benne? Az úgyis beszedi az antibiotikumot ezredszerre is.

2011. ápr. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert nagyon sokan olyanok, hogy minden bajra gyógyszert akarnak / szednek. Így náthára, megfázásra, stb. is. És mivel azt önmagában nem tudják, hogy az antibiotikum nem jó vírusos fertőzésre, ezért dühösek az orvosra, miért nem adott erős gyógyszert.

Sokan keveset tudnak a saját szervezetükről. Ezzel senkit nem akarok megsérteni, de ezt látom.

2011. ápr. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem felfogják! De általában hasznos az antibiotikum is, mert megelőzi és ha van kezeli a felülfertőződést. Könnyen lehet, hogy amit virusos fertőzésnek véltünk az valójában egy kevert (virus+baci) infekció. A bakteriális felülfertőződés és a szövődmények elkerülése érdekében adnak az orvosok virusos betegségekben is antibiotikumot. Egy legyengült és beteg szervezet ugyanis sokkal fogékonyabb más, egyéb fertőzésekre.
2011. ápr. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

00:46! Ennek a lehetősége ésszerű és mértéktartó használattal is fennáll, sajnos! Szinte látom, ahogy az emberek a rezisztens baktériumtörzsek miatt rázzák az öklüket a háziorvosra, biztos nem adott elég jó és erős gyógyszert...

Tényleg keveset tudnak az emberek. De nemcsak a saját szervezetükről, hanem a betegségekről és a gyógyszerekről is!

2011. ápr. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
39%

"ugyanazt írja fel. Szoktam is szólni érte, de azt mondta nincs ezzel baj.. :S Utálom a házidokinkat."


Ő is utál téged. Azért is csinálja.

2011. ápr. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nsh szoval nem árt tudni hogy virusokra azért nincsen gyogyszer mert a virus a szervezetből nem vesz fel semmit,de bizonyos esetekben még is adnak virus fertözésre antibiotikumot mivel a virus által legyengitett szervezetet a baktériumok könyen megfertöznék és az antibiotikumokkal a felülfertözödést gátolják.
2011. ápr. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!