Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Takonykórságból és torokfájásb...

Takonykórságból és torokfájásból ki lehet gyógyulni antibiotikum nélkül?

Figyelt kérdés
3. napja szenvedek vele. Algopirin, tantum verde, Neo Citran, c-vitamin, tea segítségével. Meddig tart még ez? Mikor jövök ki belőle? Lázas első két napban voltam.
2011. okt. 31. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Perszehogy lehet.
2011. okt. 31. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Pendragon válasza:
Az antibio a bacikat gátolja és tudtommal a megfázást legesleggyakrabban vírus okozza, szóljatok ha nem így van. És h mikor múlik el az függ sok mindentől, én este beöltözök + 2 takaró és "kiizzadom". Vagy jól berúgsz. De az előbbi jobb ;)
2011. okt. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Persze.

De szerintem nemhogy ennyi gyógyszer nem kell, hanem elég csak 1, lázcsillapító 38 fok felett.

Sok-sok zöldség gyümölcs, a tea mézzel és valódi citrommal (ezeket ne forrázd le).

Infralámpa.

Inhalálás.

Sósvizes orröblítés.

Ha diák vagy, akkor szerintem várhatsz az orvossal, mert úgyis szünet van, tudsz pihenni. De pár nap után menj el, ha nem javul.

2011. okt. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hogy kell sós vízzel orrot öblíteni? Én csak gargalizáltam vele. Köszönöm a válaszokat, azt hiszem ma már jobban vagyok, nem fáj már annyira a torkom. Sajnos dolgozok, holnap muszáj lesz menni, remélem nem esek vissza.
2011. nov. 1. 12:41
 5/5 anonim ***** válasza:

Dolgozol? Az nem jó.

Szerintem nem kell ennyi gyógyszer.

Sós vizet szívj fel az orrodba, bírd ki, hogy őrült sz@r érzés, majd fél-egy perc után fújd ki alaposan. Én már csináltam, és bevált! Alaposan kitisztít, nem mellesleg fertőtlenít is.

Mi régi orrspré flakonjába raktuk.

Amúgy gyógyszertárban is van eszköz ehhez állítólag, holnap kérdezz rá esetleg.

Sok-sok vitamint vettél magadhoz?

2011. nov. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!