Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Nem tudom hogy ez asztma vagy...

Nem tudom hogy ez asztma vagy nem?

Figyelt kérdés
Már egy ideje ha ideges vagyok elkezdek köhögni és nagyon fáj fullasztó érzés ez asztma vagy nem.
2011. okt. 14. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor fogsz pontos információhoz jutni ha elmész és kivizsgálnak!
2011. okt. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Úgy bizony, kérj időpontot a tüdőgondozóba.
2011. okt. 14. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm:)
2011. okt. 14. 20:56
 4/7 anonim válasza:
ha ez asztma is lenne, le tudod gyöözni...amióta megszülettem asztmás vagyok..egészen 13 éves koromig gyógyszereztem magam, asztma spré...aztán egyre gyakoribban jöttek rám izomgörcsök, a gyógyszer egyik mellékhatása... úgy döntöttem ha fulladok sem veszem be...szóval ha fulladtam mindig friss levegööt szívtam, és nyugodt maradtam, a légzésre koncentráltam, és 1 óra múlva normalizálódott is :) szóval csak nyugiiii..már 1 éve annak hogy egyáltalán nem kellett gyógyszer ;) 15/L
2011. okt. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ahogy a kislány is írja, erre nagyon hatásosak a légzőgyakorlatok. Lévén ez pszichoszomatikus betegség, olyan irányú gyakorlatokat tanácsos végezni mint a jóga, tibeti, koreai, stb. melyek a lelket is nyugtatják. Vannak erre nagyon jó oktatók, csak meg kell őket keresni.
2011. okt. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
igen igen, énis yogázom, ezis sokat segít... a lényeg hogy ne pánikolj... elöözöö elöözöö 15/L voltam:D
2011. okt. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az asztma és a pánikbetegség általában közel áll egymáshoz. A pánikbeteg idegi alapon fullad, az asztmásnál különböző anyagok váltják ki a túlérzékenységet (ami valószínűleg szintén idegi alapon működik, mint írták). Elég gyakori az asztma és a pánikbetegség együttese.

Ezek a rohamok oda vezethetnek, hogy fokozott vérnyomás, fulladás, szíverőltetés, izomgörcsök, ami nem kellemes élmény, de a szervezetre hosszútávon káros az oxigénhiány miatt.

Az orvoshoz mindenképp érdemes elmenni, abban viszont nem vagyok biztos, hogy a szteroidok, antibiotikumok meg ehhez hasonlókat olyan jó szedni. Már csak a mellékhatások miatt sem, meg az ára miatt sem.

A rohamot gyakorlatilag oxigénhiány, vagyis pontosabban széndioxidhiány okozza, ami miatt nem képes az oxigén sem rendesen áramlani. Kellemetlen tünetek esetén érdemes a légvételek közt nyújtani a szünetet, rövidebben belélegezni, és hosszabban kifújni. Súlyosabb roham esetén, ahol nincs önkontroll, zacskóba kell fújni a levegőt és onnan visszaszívni, és csak néha venni levegőt a zacskón kívül, mindezt szintén a fenti módszerrel.


Ajánlani szoktak még a szteroidok mellé antidepresszánsokat is, de azok hatástalanok és függőséget okoznak, valamint nem is a valódi okot kezelik asztma esetén. Sokkal jobbak a légúti gyulladásra való forrázatok/főzetek ("teák"), mert a fulladást okozó váladékot felhozzák.


A helyzetet az rontja, ha nem veszik elég komolyan a jelenséget a környezetben lévő emberek, vagy az orvosok félrekezelnek(jellemző). Nekik nem éri meg, ha gyógynövényeket veszel, mert olcsóbbak, nem okoznak függőséget, és nem támogatod azzal a gyógyszeripart.


Sokat segíthet még a sóoldatpárologtatás, penész, por kitakarítása a lakásból, vagy ha ezt nem lehet, akkor porálarc - ugyanis ez a gyógyszerekkel szemben megelőzi a problémát, és nem terheli le a szervezetet.


Saját véleményem, hogy az allergének teljes kerülése rontja a helyzetet, mert érzékenyebbé válik az ember, ezért sportolni kell, edzeni a tüdőt. Gyerekek közt nagy az esély a "kinövésre".

2011. dec. 17. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!