Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Streptococcus pyogenes-t...

Streptococcus pyogenes-t diagnosztizáltak a mandulámban, mennyi idő míg súlyosra alakul a helyzet? Azt olvastam súlyos fertőzéseket okoz.

Figyelt kérdés
2011. szept. 14. 21:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Nyilván kaptál rá antibiotikumot, nem kell aggódnod. -Egy gyógyszerész-
2011. szept. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen régebben maripen extrát kaptam rá mindig mikor előjött a mandulagyulladásom, utóbbi akalommal viszont hasmenésem lett tőle és ezért elküldött egy torokváladék mintát laborvizsgálatra, a leletér ma mentem e ez volt benne utána néztem és megrémültem. 1hónapja tart a torokfájás kisebb nagyobb fájásokkal semmi láz semmi. Viszont pénteken megyek vissza, ezért kérdeztem igazábol..
2011. szept. 14. 23:55
 3/7 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok. Szóval lehet hogy itt egy mandulaműtét van kilátásban, bár van még jó pár gyógyszer amit ilyenkor lehetne adni, ezt én sem tudom hogyan mérlegel az orvos. Én annyit tudok hogy tetraciklinekkel (széles spektrumú antibio.) is lehet kezelni, a maripen az első amit felírnak, de ha nem jön be akkor másikat kell próbálni.
2011. szept. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De ugye ha pénteken felirja a szükséges gyógyszert, és már szombaton elkezdem szedni akkor a tüdőm nincs veszélyben? meg semmi más súlyosabb szövődményt nem fogok elkapni?
2011. szept. 15. 00:07
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi nem lesz semmi gond. Változtatnak az eddigi kezelésen és meggyógyulsz. Baktériumoktól nem kell félni, hála az égnek ki lehet őket nyírni, a vírusok már sokkal veszélyesebbek!
2011. szept. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2011. szept. 15. 00:32
 7/7 anonim válasza:
sajnos én is el kaptam és ki is alakult ez a fertőzés egy 3-4 hónapja előszőr antibiotukimot kaptam de attól nagyon fájt a hasam meg ment ,most kaptam helyette orcseppet meg gargasima chloroformii de ez se hat semmit , rokonságon belül volt hasonló eset ott meg is törént a mandula műtét de utána a vírus benne maradt az illetőbe hiába vették ki a manduláit.
2013. szept. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!