Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit jelenthet ez a nagyon...

Mit jelenthet ez a nagyon rossz LDH-érték?

Figyelt kérdés
36 éves vagyok, nincs komolyabb gondom. Általános laboron voltam, ahol az LDH: 620, aztán három hét múlva, vagyis most pedig 565. Ez a megengedett 450-től jóval több. A háziorvos azt mondta, hogy ez majdnem "halál közeli" állapot. Hogy van ez? Volt már így valaki? Mi lehet a gond? (Természetesen megyek majd kivizsgálásra, csak egy kicsit nyugtalanít.)
2011. máj. 22. 18:58
 1/3 anonim ***** válasza:
53%

"Halál közeli".... Nekem 1700 volt kb 5 évvel ezelőtt.. Nem voltam pedig terhes.. És, szerintem még élek.. :)Endokrinológushoz küldött, gondolom.

Ott majd kivizsgálnak. Nem halálos, nyugi.

2011. máj. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, elnéztem bocsi.. nem az LDH szintem volt annyi.. LH-m volt magasabb.. Még egyszer bocs.. :(
2011. máj. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az LDH-laktát dehidrogenáz- egy enzim, aminek 5 különböző fajtája van, amelyek közül bizonyos szövetekben egyesek nagyobb mennyiségben fordulnak elő. Mennyisége nő szövetsérülésekben, úgy mint szívinfarktus, májkárosodás, vörösvértest szétesés-ez lehet pl. szívbillentyű betegség miatt vagy rossz vérvételi technika miatt is-izomsérülés (fokozott edzés is), hasnyálmirigy gyulladás és tumor esetén. Önmagában nem jelent semmit. Ismerni kell a többi laboreredményt is.

Májbetegségben: GOT, GTP, GGT, AP, bilirubin, albumin, PI

hasnyálmirigy gyulladás: amiláz, lipáz, glükóz, kreatinin, összfehérje

anaemia panel: vérkép, reticulocyta, ozmotikus rezisztencia, vas, vaskötő kapacitás, összfehérje

Infarktus: típusos panaszokkal jár-kivéve cukorbetegek- laborokban troponin, CK emelkedés.

Mindenképpen ismételt vérvétel szükséges, az eredményeket komplexen kell nézni.

Remélem kimerítő választ adtam.

2011. máj. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!