Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Cukorbeteg lennék? Nagyon...

Cukorbeteg lennék? Nagyon rossz ez az érték?

Figyelt kérdés
Ma sütievés után 1 órával vércukorszintet mérettem, házi cukormérővel, 6.8 lett. Aggódnom kell? Mi a megfelelő érték?
2010. júl. 6. 20:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"Fontos tudnivaló, hogy a vércukor normál értéke éhgyomri állapotban 4,0 - 5,0 mmol/l körüli, de mindenképpen 6,0 mmol/l alatt van. Étkezések után a vércukorszint átmenetileg megemelkedik, de egészséges egyénben két órával az étkezés után 7,8 mmol/l alatt kell, hogy maradjon. Cukorbetegségről akkor beszélünk, ha az éhgyomri vércukor értéke 7,0 mmol/l, vagy e feletti, az étkezések után két órás mérték pedig 11,1 mmol/l, vagy ennél magasabb."

A tiéd ezek alapján teljesen jó!

2010. júl. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Süti után egy órával tökéletes a 6,8. Hétig jó, mivel ez egy kvázi cukorterhelés volt:) Nyugalom:)
2010. júl. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Egyáltalán nem sok.

Éh gyomorra ha jól tudom 5-7 a jó.

2010. júl. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igazából nem tudom, hogy jól tettem e, hogy 1 órával süti után mértem, nem pedig 2 órával utána. Akkor a legmagasabb, nem?
2010. júl. 6. 21:19
 5/11 anonim ***** válasza:
Egy órával evés után magasabb, mint két órával utána. Ne aggódj:)
2010. júl. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
volt pár perc csúszás, kb 10perc az 1 órához képest. megvagyok ijedve, egy falat sem megy le azóta a torkomon:(
2010. júl. 6. 21:31
 7/11 anonim ***** válasza:
Minek stresszelsz? Tökéletesen jó az érték. A babának meg csak árt, ha az anyukája butaságokon pánikol. Nyugodj már meg!
2010. júl. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem mindkét gyermekemmel terhességi cukrom volt (van). Étkezés (akármit is ettél) után egy órával kell mérni, és a 7mmol alatti érték az jó. Tehát neked is rendben van ez alapján. Viszont véglegeset csak a cukorterhelés adhat. Hány hetes terhes vagy?

23 hetes kismama, 2 éves kisfiú anyukája

2010. júl. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Mond, ugyan min stresszeled magad??? Többen is írták már, hogy teljesen jó az eredmény, sőt, ott a kimásolt cikk is.. Miért témázol olyan dolgon, ami nincs is? Ezzel csupán a babádnak ártasz! Azt gondolom nem szeretnéd!!!!
2010. júl. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
rossz helyre írtam a kérdésemet, bocs. nem vagyok terhes.
2010. júl. 7. 11:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!