Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Flixotide után szájöblítés...

Flixotide után szájöblítés helyett az ivás is jó?

Figyelt kérdés
Kétéves a kisfiam, Flixotide sprayt írtak fel neki, és szájöblítés kell utána, a gombás fertőzés elkerülése érdekében. A szájöblítést nem tudom neki megtanítani. Az is elég, ha iszik utána? Nem fog úgy a popsiján gombás fertőzést kapni (mert a szájpenész pl. így működik)?
2011. máj. 23. 17:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát, a legjobb a szájöblítés lenne, mivel ugye ennek az a lényege, hogy a hatóanyag egy kortikoszteroid, ami helyileg nem csak gyulladáscsökkentő, hanem az immunrendszert is gyengíti (immunszuppresszáns), és a szájüregi gombás fertőzések ennek a csökkent immunrendszernek a talaján alakulnak ki (Candida, jellemzően).

Ugye az ivással is kiöblíti a szájüreget, de amit lemos a nyálkahártyáról, azt lenyeli, és ezáltal éppen az inhalációs alkalmazás előnyétől, a kevés mellékhatástól esik el, mivel a gyomorból felszívódik és keringésbe jut.

Próbáld meg kiköpetni vele az első pár kortyot ilyenkor, tudom, nem könnyű...


Ugye az megy, hogy nagy levegőt vegyen, mikor puffantasz a spray-vel?

2011. máj. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Most írták fel, még nem kezdtem el alkalmazni nála, előbb meg akartam tanítani az öblítést, de egyszerűen nem megy... :((( Nagyon hasznos ahogy leírtál mindent, de az meg végképp nem fog menni hogy elmagyarázzam neki, nagy levegőt vegyen amikor kapja - kétéves még csak. Hát, nem egy könnyű ügy :(((.
2011. máj. 23. 20:35
 3/3 anonim ***** válasza:
Esetleg ha együtt szusszantanál vele egy nagyot, amikor az inhalátort a szájába veszi? Nem tudom, van kétéves a rokonságban, de ennyire nem tudom felmérni a helyzetet. A lényeg, a hatóanyagot le kell juttatni a tüdőbe, ezért kell a belégzéssel összekötni, mert nem jó, ha a szájban marad / lenyelődik. Ez a belégzéses időzítés fontosabb, mint a szájöblítés (bár az is fontos, főleg hogy a szájpenész (soor) a gyerekeknél gyakori).
2011. máj. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!