Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kapott már valaki fertőzést...

Kapott már valaki fertőzést lakótárstól a közös WC és fürdő használat miatt?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdezem, mert a fizetésem épphogy elég arra, hogy egy szobát kivegyek, de csak idegennel tudnék összeköltözni, de arra meg nincs pénzem, hogy minden egyes WC és fürdő használat előtt Domestos-t használjak, másrészt meg szerintem hülyének nézne, hogy mi a sz*rt tökölök annyit bent.

Eléggé félek ettől az egésztől, még ha csak egy emberrel közösködök, akkor is. Ezért lennék kíváncsi arra, hogy milyen tapasztalataitok vannak ezzel kapcsolatban.


Előre is köszi a válaszokat!


22/L


2011. máj. 29. 13:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Nos, a fürdővel nincs probléma, mert maximum nem kádban fürdesz, hanem zuhanyzol, azt meg papucsban. A WC-t meg ha ennyire parázol, "párnázd ki" minden alkalommal. A WC papír nem olyan drága.
2011. máj. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Attól még, hogy csak egy szobát tudsz kivenni, megválogathatod, hogy kivel költözöl össze. Ha nagyon redvás az illető, akkor keress másik helyet. Amúgy a legtöbb ember azért ad az alap higiéniára, úgyhogy kétlem, hogy ebből bármi ilyen problémád származhatna:)
2011. máj. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én annak idején tartottam a fürdôben egy flakon pumpás fertôtlenítôt, és minden használat elôtt áttöröltem a wc-t is, a kádat is. Lehet, hogy a lakótársam ugyanezt csinálta :D Mindenesetre sohasem volt bajunk, és csak egy perc az egész.
2011. máj. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes kérdés.Nekem nem volt lakotársam viszont irok véleményt ha nem gond.Szerintem nem csak lakotárstol kaphatsz el akármit hanem máshol is és most nem csak arra gondolok hogy nem ülsz "valoszinüsitem"idegen helyen a wc-re.Nem fejtem ki,de sajnos nem tud az ember kellően ovatos lenni.Elhiszem hogy nincs pénzed,sajnos sok ember van igy,mondjuk egy domestos egy háztartási boltba nem drága de van az az uj max san is sokszor le van akciozva ami van h 3-4 száz ft.Bőven elég sokáig,egy hónapig tuti.

De ha ezt nem is akarnád,mert hát tényleg elég gáz lenne mindig domestosra várni meg kellemetlen is,vannak nedves törlök kifejezetten wc-re.Tipikusan ilyen helyekre vannak amikor hirtelen le kell fertötlenitened valamit.Igazábol áttörlöd egy keddővel a wc fedelet és nem lesz gond.Persze abbol is meg kell találni azt ami nagy kiszerelés de olcsó.(Talán a lidl-ben is láttam jó árban).

Még van egy választás.Bemész a dm-be,veszel dm-es fertőtlenitő kézzselét,olyan 2-3 ft a kis tubus és ideiglenesen megoldod azzal.Tudom majd irod hogy de nincs semmi pénzed rá,de szerintem 2-300ft-ot biztos tudsz rá szánni egy hónapban.Nem tudom mennyire fertőtlenit az eset,de ha jol tudom az is elég jo fertötlenitő,sokszor olvastam hogy a konyhába is lehet hazsnálni elég sok bacit elpusztit,na abbol meg van már 100ft-ért is.Amúgy meg csak akkor ülj a wc-re ha muszály,ha ennyire parás vagy.Amúgy nem mindeki nemi beteg,szóval nem kell aggodni.Fürdőbe meg tusolj,ha nagyon aggdosz használj valami pacskert és ne ülj a kádba.De ahogy irtam nem biztos hogy félned kell és van más hely is ami szintén lehet koszos és nem is gondolod,lehet ha wc-d tiszta lesz de a kezed nem mert a kilincset megfogtad és elötted az is akinek valami baja van.Még annyi hogy tudom hogy irtad hogy nincs lovéd és nem is kekeckedni akarok,de inkább valahogyan szedj össze valami fertőtlenitőre pénzt,mert még mindig olcsóbb havi 3-400ft mint mondjuk egy nőgyógyász+gyógyszer ha valami bajod lesz,de mondhattam volna bőrgyógyászt is vagy mást.Ja és még annyi hogy ne félj tulságosan mert ahogy irtam nem minden ember beteg és sokszor hajlamos az ember magának szitani a bajt és ugy beképzelni hogy tényleg beteg leszel.

2011. máj. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mindenkinek!
2011. máj. 29. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!