Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Antibiotikum vagy ezüst-kolloi...

Antibiotikum vagy ezüst-kolloid + fokhagyma?

Figyelt kérdés
Szoptatós kismami vagyok és kaptam egy kisebb torokgyuszit (tüszősmandula gyulladást pontosabban), annyira már nem vészes, mert 3 napja kezdődött, ma voltam dokinál Ő mondta, hogy bal oldalon látszanak kisebb tüszők. Eddig fokhagymás piritóssal kínoztam magam , úgy gondolom sikeresen mert ma már nem fáj annyira, DE ... a dokim azt mondta mindenféle képpen kell az antibiotikum. Mondtam hogy szoptatok , erre ő akkor is kell mert a kicsi is elkapja. Ok. Értem. Felírt vala,i Ciprolex 250 -et. A gyerekorvos azt modta isten ments emellett szoptatni, inkább Dalacint, ha nagyon kell valami! Az én orvosomról annyit, hogy nagyon könnyen dobálózik a gyógyszerekkel, így mielőtt kiváltanám , utána érdeklődök mindennek. Ezüst kolloiddal nem érek el hasonló hatást a kezelésben, fokhagyma az megy ígyis úgyis.
2011. máj. 31. 20:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem sokat tudok erről az ezüst kolloid dologról, de gondolom ez is ilyen csodaszer dolog.

Gyógyszerésznek tanulok, így általában fenntartással kezelem az természetgyógyászati dolgokat. (nem leszólásként van, ami tényleg hatásos, csak nagyon könnyen átverik az embereket, ráadásul azokat a termékeket nem is vizsgálják be úgy, mint a rendes gyógyszereket. Ergo pl nem nézik meg mint egy normál gyógyszernél, hogy átjut e az anyatejbe)

Én azt mondom kérdezd meg az orvosod még egyszer, esetleg egy gyógyszerészt.(ők általában jobban értenek a gyógyszerekhez, lévén, hogy ez a szakmájuk, az orvosok inkább a diagnosztikában vannak otthon) De maradj az antibiotikumnál. (amúgy a recepteken mindig fel van írva, hogyha nem lehet szoptatni mellette.)

Én azt mondom, kérdezze meg kezelőorvosát gyógyszerészét!

2011. máj. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az Ezüst-kolloid egy méreg! Lerakódik a szervezetben, és felhalmozódik, aztán szépen tönkre megy a májad, meg a veséd, ráadásul ha szoptatsz ezt a babának is átadod. Az ezüst-kolloid csak külsőleg alkalmazható fertőtlenítő, gombaölő szer.
2011. máj. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Be is lehet venni az ezüst kolloidot, de nagyon nagyon óvatosan.. és nem is neked kedves kérdező, mivel a kicsi fémérzékeny lehet tőle.. amit azért sztem senki nem szeretne. Amúgy megy 1 hónapig lehet maximum bevenni minden nap, én úgy évente szoktam 1 hónapig, minden nap egy adagnyit. A másik, vannak olyan kiadások, amik nagy szemcsések, azt tilos venni, mert tényleg lerakódik, és semmi hatást nem érsz el vele.. az apró szemcséset kell, ami olyan mintha vizet innál, azaz nem látsz benne semmit, mert ez fel tud oldódni. Ha viszont szeretnéd alkalmazni.. akkor csak öblögess vele.. és ne nyeld le. Érdekességként meg van egy amerikai férfi, aki már hosszú évek óta ezt a szert issza, és kikékült a bőre, mint az avatárban a lények, És már nagyon vissza nem lehet csinálni ezt...
2011. máj. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az ezüstkészítményt felejtsd el. Ha nincs benne ezüst, akkor nincs értelme, ha van benne, akkor mérgező.

A szoptatással baktérium nem kerül át a gyermekedbe, de mivel elkerülhetetlenül sokat van együtt veled, ezért megfertőződhet tényleg. A ciprofloxacin(valszeg azt írta fel) nem a legjobb választás, a dalacin jobb. Ha a gyereknek véres lesz a széklete(ami nagyon valószínűtlen) akkor szólj a dokinak.

2011. máj. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ciprolax 250-et írt és elolvastam a mellékelt tájékoztatót, ahol írták, hogy nem lehet szoptatni mellette, mert káros a babára és rendellenességet okoz. Az orvosomról annyit, hogy hatszor kérdeztem rá, hogy nem lesz baja a kicsinek ha ezt a gyógyszert kapom? Mert még soha nem írta ezt fel. ( Gondolom volt nála orvoslátogató :-/ )A gyógyszertárakban meg a kedves gyógyszersz rákeres a betegtájékoztatóra és ugyanazt felolvassa nekem , amit én is megtalálok a dobozban.....no comment


Köszönöm a válaszokat! Az ezüstről korábban sok jó hallottam, de mostanában egyre több ellenkező véleményre bukkantam. Megfogadom őket....marad a Dalacin :(

2011. jún. 1. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!