Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Vasárnap keletkezett nálam a...

Vasárnap keletkezett nálam a hüvelyemen herpesz! Ha jól néztem utána?

Figyelt kérdés
Kint vagyok Németországban, még most intézik a biztosításom, orvoshoz nem tudok még menni, de valami házi praktikát tudtok nekem ajánlani? Nektek volt már ilyen?
2011. jún. 15. 23:46
 1/8 Ludens ***** válasza:

Kedves Kérdező


A hüvely herpesz nemi úton terjedő betegsége, amelyet a herpesz szimplex vírus okoz vagy manapság a "száj herpesz " HV1 vírus is orális szex esetén. Tehát ha volt valakivel akkor legyenszíves figyelmeztetni, hogy akár elis kaphatta, vagy fertőző lehet. Azok az egyének, akiknek kórelőzményében herpeszes fertőzés szerepel, nemi partnerüknek átadhatják a fertőzést anélkül, hogy észlelnék saját elváltozásukat. Férfiak gyakran hordozók különösbb tünetnélkül.


Sajnos a herpesz genitális nagyon ehezen reagál bármiféle kezelésre kezeléssel nem gyógyítható, viszont a betegség fellángolásának időtartama csökkenthető. Epavír vény nélküli (taán kintt is kapható), gyógyszer napip 4x2 adagban. De jobb lenne vényre felírható gyógyszerrel kezelni.

A kezelés korán elkezdve a leghatékonyabb. tehát amint teheti keressen fel egy orvost. még ha drága is. A kiújulásot az orvos által betartott tanácsokkal a minimumra csökkentheti.


Mielőbbi jobbulást !

2011. jún. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Van egy vény nélkül kapható készítmény lizin-c a neve. Ebben olyan hatóanyagok vannak, amik a herpesz vírus szaporodását gátolják. Nekem eddig még csak ez vált be, bár én ajakherpesszel küzdöttem, de szerintem egy próbát megér.

Mielőbbi gyógyulást!

2011. jún. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

az elég csúnya lesz...én februárban kezdtem herpeszes pályafutásomat,sem nekem,sem pedig a páromnak nem volt még soha előtte,de NEM CSAK NEMI ÚTON TERJED...gyerekkorától lehet valaki hordozó és mondjuk elég egy láz vagy bármilyen betegség,de akár menstruáció is,szóval bármi kihozhatja..elmúlni 3-4 hét múlva fog kezeletlenül,nagyon fog fájni és nagyon kellemetlen lesz...engem az elején félrekezeltek,így csak 1 hét szenvedés után kaptam herpeszgyógyszert,úgyh be is lázasodtam és mozogni alig tudtam,annyira bedagadt az összes nyirokcsomóm,még a hónaljamban és a combhajlatomban is...a gyógyszer csak receptre kapható,nekem eddig mindig herpesint írt fel a doki és kevertetett gyógyszerésszel fehér vízálló pasztát,amit nem volt szabad lemosni és folyamatosan újra kellett kenni,ha egy kicsit lekopott...így 1-2hét és elmúlik...azóta 3x kijött,egyre hosszabb időközönként és csak az első volt genitális,a másodiknál akkora volt az alsó ajkam,mint egy lufi,volt rajta 16 hólyag,a 3. már csak 2hónapra rá jött ki és azis már csak a számon,de kevesebb,mint az előzőnél...minden alkalommal gyógyszert kaptam és a doki aztmondta,hogy védettséget is ad,így egyre ritkábban fog kijönni...

20/L

2011. jún. 16. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha gondolod kedves utolsó, próbáld ki te is a lizin c-t. Szerintem egy próbát megér mindenkinek, akinek már valaha volt herpesze, és tudja, h mi szenvedéssel jár. Nekem azelőtt kb 2-3 hetente volt herpeszem, de amióta szedem nem jött ki...illetve még az első héten 1szer, de akkor még nyilván nem voltam védett. Nekem ez bevált, hiszek benne, és bátran ajánlom bárkinek.
2011. jún. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
jajj istenem! :( Hát..nekem ez az ötödik napom.
2011. jún. 16. 00:33
 6/8 anonim ***** válasza:

amondó vagyok,hogy próbáld ki,amit a többiek ajánlanak,ha az vény nélkül kapható...a semminél mindenképp jobb,főleg ha még el is múlik tőle...ne járj úgy,mint én...

voltál valakivel együtt mostanában? ha állandó párod,akkor szólj neki is,hogy nézegesse magát,mert elég nagy az esélye,hogy rajta is lesz napokon belül...

szorítok neked,hogy használjon...

2011. jún. 16. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Ludens ***** válasza:

Kedves válaszoló ma 00:27


Az hogy a genitális nem csak nemi úton terjed elméletben igaz gyakorlatban nem túl valószínű. A herpesz vírus közvetlen bőrkapcsolat útján terjed,. Tehát a börfelületek kontaktusát feltételezi ez leggyakrabban szexuális jellegű érintkezések soránvalosul meg. Ezek közé tartozik a csók, valamint az orális, anális és hagyományos (vaginális) szex. Ritkábban szülés esetén is megfertőződhet a gyermek ebben az esetben azért az anya tudni szokott a fertőzéséről és megelőzés céljából a már oda szoktak figyelni a gyerek mielőbbi kezelésére. Esetleg elméletben személyes higéni elhanyagolása esetén böfrelület sérülésekör elképzelhető más kontakt fertőződés is , de ez nagyon ritka nem is tudom hgy említésre méltő-e.

Ha ön más elképzelhető magyarázatal is tud szólgálni érdeklőde hallgatom.


Azonban ha már felmerült eloszlatnék két közkeletű tévhitet a témával kapcsolatban.

1.A herpeszes tünetek megjelenése nem feltétlenül utal arra, hogy a fertőzés az aktuális kapcsolatból származik. Aki először észleli magán a tüneteket, hajlamos azt gondolni, hogy biztos a legutóbbi szexuális partnerétől kapta el a vírust. Holott lehetséges, hogy már régen megfertőződött vele, mivel a herpesz visszatérő tüneteket produkál. Lehetséges az is, hogy már sokkal korábban megfertőződött, és azóta már több partnerének (beleértve az aktuálisat is) is továbbadta a betegséget vírusürítéssel. A nem csak akkor fertőz mikor a fertőzésnek látható nyomai vannak.

Másrészt ha azóta nem történt valami nagyobb át törés akkor a herpesz fertőzés ellen az ovszer használat nem véd. A kockázatot csökkenti kb 30%-al.

2011. jún. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves Ludens!


Jártam vele az orvosokat hetekig, hogy akkor mi is történt velem,és honnan szedtem össze, mikor eddig csak 3 állandó partnerem volt és ebből 2 szűz volt, a 3.-nak pedig eddig csak 1 barátnője volt,aki szintén szűz volt...ezzel volt a problémám,hogy akkor hogy is történhetett a dolog,mert ha valaki akkor én tisztaságmániás is vagyok,inni sem iszom senki után és eddig minden párom ilyen volt...és a páromnak és nekem is egyszerre jött ki...erre az orvosnak az volt a válasza,hogy tulajdonképpen bárhol összeszedhettem...nem érdemes ezen kattogni,hogy kivel voltam és ők kivel voltak...az én immunrendszerem kifejezetten gyenge kisgyerek korom óta,mondhatni borzalmas állapotban van,úgyhogy ha eddig bennem lett volna a vírus,minden egyes betegségem alkalmával kijött volna(és kb 2hetente beteg vagyok) tehát ha akartam volna,akkor sem tudtam volna elkerülni, mert elég ha csak egy herpeszes rokon puszit ad...a lényege a dolognak ott van,hogy mindkét fajta herpesz megjelenhet ajakon és a nemi szerveken is,(nyilván a megjelenés leggyakoribb helyéről kapta a nevét)tehát lehet,hogy sima ajakherpeszt kapott el az ember,csak épp nem ott jön ki,avagy pont fordítva...épp ezért nem írták rá a leleteimre,csak annyit,hogy herpes simplex...

de amit a genitális herpeszről leírt,az teljes mértékig úgy van és elég valószínű,hogy nekem egy "eltévedt" hsv1-em van

Üdv:00:27-es

2011. jún. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!