Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mitől lehet, mibajom? Ugye...

Mitől lehet, mibajom? Ugye nem vagyok AIDS-es?

Figyelt kérdés

18éves lány vagyok.

és a bal ülem alatt van egy borsó nagyságú duzzanat, nyirokcsomó. Kb 2hónapja.

Elmentem vele fül-orr-gégészhez azt mondta a doki vesz vért és vizelet mintát, visszavittem a leletet 1 gáz volt benne. Az Eosinophyl vagy ilyesmi magas 6 a max nekem 9volt,

azt mondta ez bélfertőzésre utal. Le kellett adnom székletmintát ma mentem a háziorvosomhoz (ő intézte) negatív minden... férges se vagyok meg semmi ilyen...


És olykor fáj ez a csomó... majd visszamegyek a gégészetre. De azt olvastam hogy utalhat nemibetegségre is:( FÉLEK,én nem akarok meghalni

Nőgyógyászhoz rendszeresen járok, utoljára vettek kenetet meg rákszürésem is volt a rákszrés negatív lett. A kenetből kiderül egy kis gomba, kaptam rá hüvelykúpot.

Az előző pasimmal vesztettem el.

Szexnél hazsnáltunk gumit, de volt orális szex is, de nem gondolom hogy AIDS-es lett volna, mostanság is él és virul.

Most van egy uj kapcsolatom 3hónapja, van orális szex... de félek. Persze ez az egész még orális szex előtt jött ki tehát nem a mostani páromtól. És miután az előző pasimmal szakítottam rá kb 4hónapra, nem gondolom hogy tőle lehet mert vele kb februárba mentem szét, és kb decemberbe csináltuk utoljára.

Ja és nincs rajtam alul OTT semmi elváltozás meg herpesz meg kiütés meg ilyesmi, semmi... meg nem érzem rosszul se magam.


Megvan a torokmandulám, lehet hogy attól van baj?

EGYBŐL ROSSZRA GONDOLOK, HOVA MENJEK? AIDS-ES LEHETEK? FÉLEK


2011. jún. 24. 19:56
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szia. Ne beszéld be magadnak, hogy komoly baj van, mert a szervezeted reagálni fog rá és tényleg bekövetkezik. mármint nem az hogy azt gondolod AIDS-es vagy és az is leszel. De a lelki hozzáállásod kihat a testedre is. Pozitívan kell gondolkozni. Mondom ezt úgy hogy komoly betegségem van, mégis pozitívan állok hozzá.


De a kérdésedre válaszolva: nyirokcsomó duzzanatot sok minden okozhat. A nyirokcsomók és az ott lévő erek együttesen alkotják a nyirokrendszert, ez egy önálló keringési rendszer. A fertőzések elleni védelemben van szerepe. Ebből az következik, hogy ha x ideje találtál magadon egy megnagyobbodott nyirokcsomót, valószínűleg valamilyen fertőzés állhat a háttérben. De ne AIDS-re gondolj, hanem egy rossz fogra például, ami begyulladt. Nem fáj a fogad véletlenül?

Írod hogy megvan a mandulád, na pl attól is lehet, talán kicsit begyulladt a mandulád. Háziorvos megnézte? De lehet torokgyulladástól is, bár ilyen esetben ált. kétoldali a megnagyobbodás. Sokszor 1-2 hét alatt magától is elmúlik.

Írod hogy voltál vérvételen, eosinophyl volt magasabb. Ennek az emelkedése azt jelenti, hogy a szervezeted reagált valamilyen vérbe jutó sejtre, parazitára vagy allergiát okozó anyagra. De az értéked nem kórosan magas.


Én a helyedben elmennék a háziorvoshoz, hogy nézze meg a vérvételi eredményedet és a manduládat.


A kapcsolataiddal semmi baj, életerős fiatal lány vagy, azt és úgy csináld, ahogy neked jó.


Üdvözöllek és ne aggódj, nincs komoly betegséged valószínűleg. De a háziorvos azért lásson.

2011. jún. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!