Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit lehet tenni az ilyen...

Mit lehet tenni az ilyen fajta sebbel?

Figyelt kérdés
Volt tegnap egy vízhólyagom tegnap és kiszúrtam a környezőbőrt pedig lehúztam :S Ott maradt egy nyílt seb szerűség lebetadinóztam. De tegnap óta semmit nem változott. Mit tegyek, hogy gyorsabban gyógyuljon? Elfertőződhet? Mit tegyek?
2011. jún. 29. 20:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem fog elfertőződni, ne félj, csak ne menjen bele piszok. Amúgy nem fáj?
2011. jún. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A vízhólyagnál SOHA nem szabad a bőrt eltávolítani! Ki lehet szúrni, hogy ne feszüljön, de le kell ragasztani, mert a hólyag alatt az eleven hámréteg van ami fertőződhet.

Hámosító hatású(pl. körömvirág kivonatos) kenéssel a gyógyulás gyorsítható.

2011. jún. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem fáj, de pont az a baj hogy kiszúrta azt amit SOHA nem szabad kiszúrni. És arra lennék kiváncsi mit tegyek , hogy ne fertőzödjön el???
2011. jún. 29. 20:13
 4/4 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem figyelsz a válaszra: KI SZABAD SZÚRNI. A bőrt leszedni nem volt okos dolog. De ha már megtetted, akkor ügyelj arra, hogy ne piszkolódjon el a "seb". Ragaszd le, és időnként töröld át fertőtlenítővel. Hosszú ideig fog tartani, mire olyan lesz, mint előtte, de nem lesz semmi bajod. Velem is megtörtént párszor.

Legközelebb csak szúrd ki, és a bőrt hagyd ott. Idővel megkeményedik és leesik magától, de akkorra már az alatta lévő réteg nem lesz olyan érzékeny, és nem fog gondot okozni.

2011. jún. 29. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!