Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért lehetek náthás újabban...

Miért lehetek náthás újabban minden este? És mi lehet ez az egész?

Figyelt kérdés
Kicsi korom óta náthás vagyok, idővel egyre durvább lett, mostanra már minden nap reggel, este náthás vagyok. Évek óta járok allergiavizsgálatokra, de eddig semmi nem mutatott ki semmit, kivéve egy leletet, ami enyhe poratka allergiát mutatott ki. Azonban egy allergológus bőrpróbás vizsgálatot csinált utána, és az sem jelzett semmilyen allergiát. Biztos ami biztos, mivel ezt így képtelen vagyok tűrni, belekezdtem az immunterápiába, amivel elvileg el kellene múlni a tüneteimnek. A tipikus reggeli nátha általában már nem olyan durva, azonban újabban minden este nagyon durván náthás vagyok, aludni sem tudok ez miatt rendesen. 7-8 körül elkezdődik, és este későig tart a tüsszögés, orrfolyás, orrviszketés, minden allergiás tünet. Érdekes, mivel 100 leletből egyen találtak valamit, az is gyenge volt. De mégis mitől lehetek ennyire náthás állandóan, hogy még az immunterápia sem tökéletes? Tiszta allergiás tüneteim vannak, betegség kimutatás meg sehol... mi lehet ez?
2011. júl. 5. 23:05
 1/10 anonim ***** válasza:
12%

Nem tudom,milyen gyógyszereket szedsz és mióta,de szét van cseszve az immunrendszered.Mondhatni egyáltalán nem szedek gyógyszereket,antibiotikumot meg főleg,hogy nem.

Ha minden apró tünetre gyógyszert szedsz,akkor az immunrendszered sosem fog megfelelően működni.Én is szoktam náthás lenni(nagyon ritkán hőemelkedés is),de hagyom,hogy a szervezetem dolgozzon.És ép ezért egyáltalán nem kapok el sem influenzát,sem mást,pedig soha nem oltatom be magam.

2011. júl. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%
Pedig kereskedelemben dolgozok,napi több ezer emberrel találkozok...
2011. júl. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nincs szétcseszve az immunrendszerem. Minden éven télen emberek közt vagyok az egyetemen, régebben a gimiben is, mégis évek óta nem kaptam el semmit! Télen is csak ezzel a szokásos náthámmal küzködök, ami egész éven át tart, minden nap. De érdekes módon vírusokat soha nem kapok el, pedig a körülöttem lévők télen pl gyakran betegek. De nálam évek óta semmi. Csak ezzel a náthával szenvedek elképesztően. :(
2011. júl. 5. 23:25
 4/10 anonim ***** válasza:
48%
Hát akkor nem tudom.Ez nagyon érdekes.Erről még nem hallottam.És gyenge is vagy olyankor vagy csak prüszkölés,ilyenek?
2011. júl. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem is ez volt, a doki azt mondta, hogy ha még nagyon gyenge az allergia, akkor nem folyamatosan okoz tüneteket, hanem csak reggel, ébredés után, meg késő este, álmosan, amikor valami hormonnak a szintje alacsonyabb a szervezetben. Évekig voltam így állandóan náthás reggel-este, aztán egyszer csak elmúlt. Fene tudja mitől. Sosem szedtem rá semmit.
2011. júl. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem vagyok gyenge, viszont gyakran emelkedik a testhőm pár tized fokot (37 fölé nem sokkal), így kissé kellemetlen a magasabb testhő, az állandó orrfújástól pedig kiszárad a bőröm, ezek elég zavaróak, akadályoznak a dolgomban, amit épp csinálnék. Aztán 1-2 óra alatt elmúlik és semmi bajom fél napig.

Azt tudnám, ha tényleg allergia, akkor miért most jött ki a nátha, miközben egész délután ugyanezen a szent helyen voltam? Délután miért nem tüsszögtem tőle, nem folyt az orrom, most meg hirtelen miért jött ki rajtam?

2011. júl. 5. 23:33
 7/10 anonim ***** válasza:
:O Vitaminokat szedsz?
2011. júl. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nekem nem múlik el. De, volt, hogy egy télen, több hónapon keresztül nem volt vele gondom. Aztán megint előjött, fogalmam sincs, miért. És azóta nem múlik, ennek már másfél éve. És az immunterápia sem nagyon akar hatni. :/ Legalábbis a doki azt mondta, hogy pár hét után el kell múlnia a tüneteknek, nálam azonban alig van javulás.
2011. júl. 5. 23:37
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem szedek perpill semmit. Minden gyógyszertárban kapható étrendkiegészítő nulla, semmi változás tőlük. Ha fáradékony is vagyok egy ideig, akkor sem érnek azok semmit.
2011. júl. 5. 23:38
 10/10 anonim ***** válasza:
C-vitamint azért szedhetnél.Én ilyenkor napi 2000 mg-ot simán beveszek,és jobb...élénkít,amire meg nincs szüksége a szervezetednek azt úgyis kipisiled.
2011. júl. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!