Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehet valami bajom? VESZETTSÉG

Lehet valami bajom? VESZETTSÉG

Figyelt kérdés

2napja megharapott a kutyánk akinek idén elmaradt az oltása.. én tehetek a harapásról, mert véletlen felingereltem. Orvosnál voltam, tetenuszt kaptam,de állatorvos még nem jött ki.. Kell e félnem?

a kutya egyébként mindíg meg van kötve tehát más állatokkal nem érintkezik, és se a harapás előtt, se most nem viselkedik furcsán


2011. júl. 11. 19:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Saját gazdáját harapja meg és nem veszett?
2011. júl. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
engem harapott meg, a gazdája nem én vagyok hanem egyik rokonom..
2011. júl. 11. 19:26
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha nem érintkezett más kutyákkal, csak a kertben volt, nem te vagy a gazdája, nem viselkedett furcsán és csak pár hónappal maradt el az oltás, elég nagy az esélye hogy nem veszett
2011. júl. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
és ha még te ingerelted fel őt ne is csodálkozz
2011. júl. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1. Elég nagy baj, hogy állandóan meg van kötve. Minek akkor kutya?

Megérdemlitek, hogy komoly pénzbírságot rójanak rátok az oltás elmulasztása miatt.

Ha az állatorvos olyan beállítottságú, talán még le is altatja a kutyátokat, mert oltatlanul embert mart.

Neked járna hivatalból a veszettség elleni oltássor.

2011. júl. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
hát az oltása az mmár több mint 1 ,1/2 éve elmaradt
2011. júl. 11. 19:29
 7/8 anonim ***** válasza:

ha veszett volt, amit kétlek, és nem oltottad be magad a harapás után rövid időn belül, akkor 100% halálhoz vezet. A veszettség nem gyógyítható, csak a szenvedés kezelhető.

A harapás után bárki kérheti az oltás beadását.

2011. júl. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Miért lenne veszett egy házőrző? A veszettség elleni oltást csak biztonságból adják a kutyáknak évente. Egyébként 2 évig tart a veszettség elleni oltás hatása a kutyánál. Az egy másik dolog, hogy évente kötelező. Nem lesz semmi bajod tőle.
2011. júl. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!