Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogy oldjam meg a problémát?...

Hogy oldjam meg a problémát? Van ötletetek?

Figyelt kérdés

Szóval elkaptam egy fertőzést (valószínűleg strandon) amitől gyakran pisilek. Voltam orvosnál,adott gyógyszert,elküldött laborba, majd megint gyógyszer stb.

Az egész kezdett elmúlni,de aztán megint visszatért.Párommal beszélgettünk erről, és Ő azt mondta, hogy ez már pszichés,amiben teljesen igaza van, ugyanis nem merek már elmenni sehova, mert egyből az jut eszembe, hogy mikor kell majd megint elmennem, és egyből "ráparázok" az egészre. És amikor tényleg rám jön akkor ilyen pánikrohamot kapok kb, mert egyből remegni kezdek, vérnyomásom 200 és sürgősen találnom kell egy mosdót, különben úgy érzem menten bepisilek. De amikor a gyógyszer már másnap hatni kezdett én otthon voltam, olvastam, és egész nap szinte rám sem jött úgy, mert el voltam foglalva a könyvvel. Majd másnap elmentünk párommal és már a fél órás busz utat is alig bírtam ki.

Pénteken megyünk haverokkal Siófokra kocsival, és nem akarom, hogy a brigád miattam álljon meg 10percenként,(elég égő is lenne...) mert nekem pisilnem kell, úgy hogy már azon gondolkoztam,hogy nem is megyek.Illetve ez miatt már sehová nem akarok menni, ki sem akarok mozdulni a lakásból... Valahogy ezt fejben is le kéne küzdenem,de egyszerűen nem tudok nem rá gondolni. Valahogy mindig visszamászik a fejembe a gondolat.

Hogy győzzem le?

Segítsetek!!

Előre is köszönöm a válaszokat!

17/L


2011. júl. 25. 11:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is hasonló helyzetben vagyok. Csak én nem fertőzés miatt, hanem annyira rossz a látásom, hogy alig látok valamit.

Én emiatt félek elmenni egy hosszabb programra, mert ilyen látással nagyon nehéz keresni egy wc-t és beugrani. Főleg ha a férjemmel vagyok, ugye ő nem jöhet be, hogy segítsen eligazodni.

Tehát teljesen tudom miről beszélsz.

Sajnos ezt valóban fejben kell megoldani. Én azzal szoktam győzködni magam, hogy mikor itthon vagyok, akkor sem kell óránként pisilnem, tehát miért kellene ha elmegyek itthonról. Próbálok nem görcsölni a dolgon útközben, hanem a "valós eseményekre" figyelni. És általában még ha több órára vagyok oda, akkor sem az az első mikor hazaérek, hogy futok a wc-re.

Szoktam még azzal is "nyugtatni" magam, hogy ha pl. ráparázok, és valóban keresnem kell egy wc-t, akkor legtöbbször kiderül, hogy csak vaklárma volt. Épp ezért többször is csináltam már úgy, mikor tudtam, hogy túl sokat gondoltam arra, hogy -nehogy kelljen- és kellett, direkt nem kerestem wc-t, direkt az "eseményekkel" foglalkoztam, és valóban el is múlt az ihlet.

Tehát sajna ez van, tudatosan kell legyűrni ezt a dolgot. De talán addig még "edzhetnél" előre. Mászkálj sokat addig is a városban, vagy ahol laksz.

2011. júl. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Igen én is próbálkoztam már ezzel, hogy megpróbálok az úgymond külső dolgokra figyelni,de nem sokáig volt hatásos. A vaklárma dolog nekem is előfordult már nem is egyszer, de olyan is van hogy amikor rám jön elrohanok és kb 3 cseppet pisilek...Nem tudom de nálam pl nem működik az ami Nálad, hogy érzem és mégsem figyelek rá, mert valahogy eluralkodik rajtam a félelem, meg az idegesség stb.

Mászkálni áááá...annyira nem merek már elmenni, hogy az 10 percre lévő boltig sem vagyok képes elszaladni. Most páromnál vagyunk és az anyukája megkért minket hogy menjünk el holnap a postára feladni egy levelet, a posta kb 15 perc sétára van +az elintézés, plusz haza, jobb esetben 1óra alatt elintézzük de még ezt sem merem, nemhogy Siófokot...És mivel már most ezen parázok, elég valószínű, hogy akkor is rám jön, hiába próbálok már most nem rá gondolni...

Köszönöm a válaszodat!

2011. júl. 25. 14:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem biztos,hogy ez pszichés. Amennyiben az, akkor gondolj mindig arra,hogy tulajdonképpen mi baj is történne? Ez csak pisi. Vigyél magaddal a táskádban egy pár eldobhatós 3dl-s műanyagpoharat, és ha kell elvonulsz akárhová, wc sem kell, és azzal elintézed a dolgod. Ez meg fog nyugtatni. Amúgy én is ezt csinálom.

Ha pedig krónikus a probléma (felfázás,stb.) akkor ajánlanám a tőzegáfonya italt (dr .Steinberger féle), és hogy ne vond meg magadtól a sót és a folyadékot sem. Gondolom nem mersz már inni sem. A só és folyadék egyensúlyakor nem pisil az ember állandóan, mert ha nincs só, akkor csak átfolyik rajtad és viszi magával az összes ásványi anyagot.

Ha komolyabb a baj, akkor én az orvost sem hanyagolnám el, akár ultrahangra is mennék, de amellet a fenti gyógymódok simán mehetnek.

Remélem hamar megoldódik a problémád.

2011. júl. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja és sose erőltesd, siettesd a pisit. És mindig gondolj arra,hogy ha majd tényleg nagyon kell, akkor majd csak lesz valahogy. Majd akkor megoldod, addig ne foglalkozz vele.
2011. júl. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!