Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 100ml-es béres csepp meddig...

100ml-es béres csepp meddig elég ha napo 2x20 cseppet fogyasztok belőle?

Figyelt kérdés
2011. aug. 10. 11:42
 1/3 anonim ***** válasza:
2-szer 20 csepp nem sok hatóanyagot tartalmaz. Így viszont eltart kb. egy hétig. Nem tudom mennyibe került ugyan, de biztos vagyok benne, hogy az ár-érték arány jobb egy dr Lenkeis Alap multivitaminnál. Ezt azért mondom, mert nézz utána kb. mennyi különbség van a Béres mellé adott 50mg C-vitamin, és a Lenkeis alapban lévő 1000mg C-vitamin közt, és akkor következtetni tudsz arra, hogy a többi vitaminból is kb. ilyen különbségek vannak. Azt tudom hogy az Alap ára 5700Ft, de az a mennyiség egy hónapra elég, a napi mennyiség pedig a többszöröse mindegyik vitaminból, mint a Béresben. Számolj, és gondolkozz! A Béres egy nagyon jó készítmény lenne, ha az eredeti, az öreg Béres József által összeállított mennyiségeket tartalmazná. De miután az öreg meghalt, a fiai lepaktáltak a gyógyszergyárakkal, és belementek abba, hogy lecsökkentsék a hatóanyag tartalmakat. Hogy miért, ebbe most ne menjünk bele, mert hosszú lenne mindezt leírni, viszont ezekhez a mai mennyiségekhez képest nem olcsó termék. Ha jól számolsz, olyan eredményt kell kapnod, hogy a Lenkeis multi ugyan drágábbnak tűnik első ránézésre, alaposabb számítások után viszont sokkal olcsóbb, mert a valóban szükséges mennyiségeket tartalmazza reális áron.
2011. aug. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Nem értek egyet az előttem szólóval!

Nem a vitamin kifogásilásáról volt szó, hanem, hogy meddig elég. Tudom, hogy 2011-es kérdés, de még most is vannak, akik ebben a cipőben járnak.

Eddigi tudásom szerint egy 30 ml-es, napi 2x20 csepp 2 hétig elég, tehát egy egy 100 ml-es 7 hét-2 hónapig elég

2016. febr. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Üdvözlet!


Össze lett két dolog keverve. A Béres csepp nyomelemeket tartalmaz, vitaminokat nem. A lenkei multivitamin vitaminokat és nyomelemeket is tartalmaz, a két termék típusa is más tehát. Igaz, hogy a Lenkeiben vannak nyomelemek, de annak összetétele részben eltér a Bérestől.


A Béresnél az alapképlet a következő: 18 csepp = 1 ml, vagyis a napi "reggel 20 csepp, este 20 csepp" használati javaslat szerint a napi fogyasztás 2 ml, a havi tehát 60 ml. 1 ml 38 Ft-ba kerül, vagyis a havi adag összesen 2280 Ft. Nézőpont kérdése, hogy ez sok-e, vagy kevés.


Egy 120 ml-es csomag (ami C vitamint is tartalmaz) 60 napig elegendő.


Nem szabad összevetni a Lenkei és a Béres C-vitamin tartalmát. A Lenkei komplex feladata a szervezet vitaminokkal (és egyebekkel) való ellátása, így az 1000 mg a mára bevett gyakorlatnak felel meg.


A Béres cseppnek NEM feladata a szervezet vitaminokkal való ellátása, azért, mert ez NEM komplex vitamin készítmény. Az 50 mg C vitaminnak kizárólag az a feladata, hogy a cseppekkel együtt bevéve segítse azok felszívódását, erősítse hatását. Ez egyébként nem lassan, hanem gyorsan felszívódó C vitamin, mert az a cél, hogy gyorsan - a nyomelemekkel együtt - hasznosuljon.


Valóban, vannak látszólag azonos hatóanyagok a Béres cseppekben és a Lenkei említett vitaminban. A Béres termékekre úgy általában igaz az, hogy viszonylag magas az áruk és viszonylag alacsony a hatóanyag-tartalmuk. De mihez képest? A Lenkei termékekhez képest például, mert azok viszonylag olcsók és elég magas a hatóanyag-tartalmuk.


Itt azonban nem a vevők átverése volt a cél, hanem két eltérő filozófia áll a termékek mögött. A Béres termékek hatóanyag-elemzésénél látható, hogy azok - pl. komplex vitaminok esetén - a mindenkori hivatalos hazai ajánlásnak megfelelő (alacsony) értékeket tartalmazzák.


A Lenkei termékek ezzel szemben jóval többet, de itt is vigyáznak arra, hogy ahol maximális beviteli érték szerepel a hivatalos nemzetközi ajánlásokban, azokat ne lépjék túl. Hatóanyag/termékár arányban a Lenkei jobb, de egyelőre a "meccs" - az alacsonyabb, vagy a magasabb dózis a megfelelő-e - még nem dőlt el.


Én egyébként Béres cseppet is és Lenkei vitaminokat is szedek, két hétig bújtam a hatóanyag-táblázatokat és a termék adatlapokat, míg össze tudtam belőle állítani a saját rendszeremet, természetes táplálékokkal együtt.


A Béres cseppben vannak olyan hatóanyagok, amit sehol másban nem találtam meg. Arra is nagyon kell figyelni, hogy nem mindegy, hogy az egyes hatóanyagok milyen formában és minőségben vannak jelen. Lehet, hogy az egyik termékben tízszer annyi van valamiből, mint a másikban, de a minősége nem azonos.


Érdemes ellátogatni a beres.hu és a drlenkei.hu oldalakra. A Béres honlapon egyébként megtalálható a képlet: 1 ml = 18 csepp.


Üdvözlettel

körösróka

2021. jan. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!