Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Elmúlhat szombatig a bárányhimlő?

Elmúlhat szombatig a bárányhimlő?

Figyelt kérdés
Vasárnap reggelre jelentek meg az első pöttyök, nincs rengeteg rajtam, szerencsére, csak kb 30-35. Az elsők közül néhány már elkezdett varasodni. Mennyi idő, amíg eltűnnek?
2011. aug. 16. 18:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálunk a gyerkőcöknél 2 hét volt.. Általában másoknál is.


Ha van még amelyik hólyagos, akkor sajna otthon kell maradnod. Megértelek, én 21 évesen kaptam el, nagy sz.vás volt. De meg kell várnod a teljes gyógyulást, különben másokat is megfertőzöl.

2011. aug. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod. Lagziba kellett volna mennem, de akkor annak lőttek..
2011. aug. 16. 23:17
 3/5 anonim ***** válasza:

Inkább ne menj. Sokan lesznek ott, gyerekek, idősebb rokonok, vagy terhes anyukák... Ez mégiscsak egy fertőző betegség, ami ÁLTALÁBAN szövődmények nélkül gyógyul, de másokat kitenni ennek nem helyes.


Kellemetlen amúgy, főleg felnőtt korban. Ha nő vagy és még nincs gyereked, akkor örülj hogy túl leszel rajta, nálunk egy anyuka az oviban elkapta a gyerekeitől... Dupla annyit szenvedett, két napig csak feküdt mint egy darab fa.

2011. aug. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, és nekünk azt mondta a doki, hogy amíg egy hólyag is van, addig fertőző és nem mehetnek közösségbe. Amikor megvizsgálta őket, már mind varas volt, egyet-egyet talált ami még nem, ezek miatt nem engedte őket oviba még pár napig.
2011. aug. 16. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Viszont ha még viszket, akkor tudom ajánlani a pox clin habot, ami hűsít, fertőtlenít és gyulladás csökkentő is. nekünk bevált!
2011. aug. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!