Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Afülem furcsa, torkom is...

Afülem furcsa, torkom is érzékeny, afültövem alatt érzem mintha anyirokcsomó meg lenne duzzadva sajnos nem tudok orvoshoz menni nem dolgozom még nicns fizetve a tb-m. Néha egészen végig a nyakamon is húzódást érzek kívül belül. Nagy bajom lehet?

Figyelt kérdés
2011. szept. 8. 09:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Attól még elmehetsz orvoshoz, csak sajnos fizetni kell a vizsgálatot. Nyilván nincs rá pénzed. Mióta áll fenn ez az állapot. Ha pár napja, lehet valami vírus van a szervezetedben. Valami ellen küzd, a megduzzadt nyirokcsomók ezt jelzik. Felszaporodtak az ölősejtek. Lehet, hogy fülgyulladásod van. Arra jó a kövirózsa leve, amit becsepegtetsz a füledbe. De ha süt a nap, és kiülsz, az is gyógyítja (fél óra). Vagy sót melegítesz, beteszed valamibe (én pamutzokniba szoktam), és a füledre teszed.

Ha hónapok óta fennáll, akkor már más a helyzet. Akkor lehet, h. komolyabb. Rendezni kéne a dolgokat. (Hát, sajnos, igen. És akkor orvoshoz mehetnél.)

Néha nekem is nyillal, de nem állandóan. Semmi. Nekem mondjuk ízületi gyulladásom van, és attól lehet.

Szóval, sok minden okozhatja, sajnos egy laikus csak találgathat.

2011. szept. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Még 1X elolvastam a tüneteidet: ez valami vírusos nyavalya valószínű, torok is fáj. Lehet torok- és fülgyulladás, ami ezzel jár. Lányomnak is volt kiskorában. Torokra jó a vöröshagyma jól lesózva, esténként. Drasztikus, jól kimar, de jó. Esetleg még langyos sósvizes gargarizálás, napjában többször. Kamilla tea kortyolgatása, mézzel édesítve. És kívülről egy dunsztkötés a nyakra (langyos kötésre egy száraz kendő, hagyd a nyakadon).
2011. szept. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!