Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Most akkor torokgyulladásom van?

Most akkor torokgyulladásom van?

Figyelt kérdés

Kb. 2 nap alatt jött ki, amikor az 1. napon ittam 3 deci jégkását, második napon mégegyet, plusz futottam is a hidegben. Nem is volt semmi baj, viszont már kb. mikor hazafelé jöttem a suliból, éreztem mintha viszketne a torkom. De a mai napon szinte haldokoltam.

Szóval annyira nem piros a torkom mint általában, amikor mandulagyulladásom van, lázas sem vagyok, de nagyon fáj a torkom. Mostmár annyira nem is fáj, inkább ilyen szúró érzés amikor nyelek, és érzem mintha nagyon sok nyál vagy ilyen váladék lenne a torkomban.

Az orrom is be van dugulva, folyik, és nagyon sokat tüsszögök.

Ez kb. tegnap kezdődött, ma (péntek) gondoltam még megyek suliba, de már megbántam hogy nem mentem orvoshoz, mert hétfőig ki kell bírjam :S

De amúgy akkor ez most torokgyulladás vagy megfázás, vagy mi lehet?


2011. szept. 23. 23:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Bármelyik lehet, sőt ezeknek a kombinációja is.

Ne várj hétfőig, hanem menj be az ügyeletre.

2011. szept. 23. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Megfáztál és van mellé egy torokgyulladásod. Ezzel nem kell bemenni az ügyeletre. Igyál sok teát, szopogass torokfertőtlenítő tablettát (Mebucain v. Strepsils). Ezek általában vírusos fertőzések, de ha az orrváladékod zöldessé vagy sárgássá válik az bakteriális fertőzésre utal, ilyenkor indokolt elmenni a háziorvoshoz, hogy felírjon antibiotikumot. Ha nagyon fáj a torkod, vagy lázas leszel vegyél be Algopyrint.
2011. szept. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors válaszokat :)

igazából azt csinálom hogy nonstop teát iszok, vizesborogatás a nyakba, mézes negró (torokfertőtlenítő most nincs itthon, de holnap veszek), dehát most sem tudok aludni, annyira rossz :S amúgy én nem is mennék orvoshoz, csak hétfőn suli, és ma is (pénteken) betegen mentem aztán egész nap csak fújtam az orrom, meg beszélni se tudtam, meg mindenki mondta hogy minek megyek betegen suliba, hogy őket is megfertőzöm :S

szóval ha hétfőig nem múlik el muszáj orvoshoz mennem.

na mindegy, köszi a válaszokat :)

2011. szept. 24. 02:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!