Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Állandó torokgyulladásom van....

Állandó torokgyulladásom van. Ha bejön a hűvösebb idő rögtön jelenkezik, és meg is marad tavaszig. Próbáltam már sokmindent, de nem használt tartósan semmi. Mit tudnék ezzel kezdeni?

Figyelt kérdés
2008. dec. 26. 11:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Orr-fül-gégészeti szakrendelő. Lehet, h a mandulád a felelős a bajokért, amire egész jó műtéti megoldás ismert :) Viszont a tartós gyulladás a szervezetben mindenféle egyéb bajt csinálhat, amire az ember nem isgondolhat: izületi gyulladás, de még akár szívbillentyű-betegség is kialakulhat.
2008. dec. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
A torokgyulladás elég tág kategória. Egyáltalán nem biztos, hogy a mandula gyulladása okozza. És az sem biztos, hogy a gégészet a megoldás. Lehet, hogy elegendő, sőt hasznosabb is egy általános immunerősítés ( a neten vannak erre módszerek), a táplálkozás és általában az életmód rendbetétele, a stressz leküzdése. Nálam is több éven át voltak ilyen tünetek (szinte állandósult rekedtség, időnként torokfájás), amit egy krónikussá vált garatgyulladás okozott, de sikerült leküzdeni mindenféle gégészeti beavatkozás nélkül.
2008. dec. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondtam, hogy LEHET mandulagyulladás. Mellesleg szerinted mi a különbség a garat és a torok között? Az érintett terület problémáival pedig igenis a fül-orr-gégészet foglalkozik, ha valakinek ilyen irányú panasza van, hadd mutassa meg szakorvosnak, még a végén kiderül, hogy gyógyítható. Ha meg nem, még mindig ott az áltudományos "immunerősítő" kúra, ami viszont nagyon jót tesz a léleknek. A toroknak nem. (Bocs, de én a tudományos megközelítés híve vagyok. Remélem, a kérdező is.)
2008. dec. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem igenis az a legvalószínűbb, hogy az immunrendszer gyengesége van a háttérben. Lehet egy gyulladást gyulladáscsökkentőkkel kezelni, ez a tüneti kezelés, és lehet az immunrendszer egyensúlyának helyreállításával, ez az oki kezelés. Mindenki eldöntheti, hogy melyik a "tudományosabb".


Persze semmi akadálya egy gégészeti vizsgálatnak (ezt nem is mondtam), és még az is lehet, hogy ez kimutat valamit. Meg az is lehet, hogy rádnéz az orvos, kiír valami rutin antibiotikumot, vagy vitamint, és minden marad a régiben, illetve romlik tovább. Ezért sem árt elgondolkodni a mélyebb okokon.

2008. dec. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, számomra hasznos mindegyik!
2008. dec. 29. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!