Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mik a szív (izom/billentyű)...

Mik a szív (izom/billentyű) gyulladás tünetei?

Figyelt kérdés
Nemrég tüszős mandulagyulladásom volt. Orvoshoz mentem aki felírt antibiotikumot. De aztán hamar elmúlt a mandulagyulladás, és nem is szedtem tovább. Aztán kb. 6 napra rá vissza is jött a betegség. Akkor megint elkezdtem szedni a gyógyszert.. de már elfogyott, és a mandulagyulladás is elmúlt. Enyhe torokfájás, és időnkénti hőemelkedéseim vannak azóta, és mostanában enyhe szúrást érzek a mellkasomban (nem fix helyen, hanem hol itt, hogy ott). Lehet hogy szív(izom/billentyű) gyulladásom van? Ha igen, akkor mennyire súlyos ez? Eléggé hipochonder vagyok, szóval nem akarom megint valamivel piszkálni az orvosok :D Szerintetek kéne?
2009. ápr. 26. 16:53
 1/1 anonim ***** válasza:
"Szívgyulladásban szenvedő gyermekeknek néha nincsenek tüneteik, és a lezajlott gyulladást évekkel később ismerik fel, amikor a szívkárosodásra fény derül. Némelyik gyermek azt érzi, hogy gyorsan ver a szíve. Másoknak mellkasi fájdalmuk van, melyet a szívet körülvevő burok gyulladása okoz. Szívelégtelenség léphet fel, aminek következtében a gyermek fáradtnak érzi magát, és nehéz a légzése, hányingere van, hány, gyomra fáj vagy köhécsel."
2009. ápr. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!