Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Orrdugulás ellen mi a legjobb...

Orrdugulás ellen mi a legjobb megoldás hosszútávon?

Figyelt kérdés
Az okát nem tudom, de immáron 2 hónapja csak orrcseppekkel tudok létezni, annyira be van dugulva az orrom (azaz duzzadva a nyálkahártyám) Az orrcseppesek azt írják, hogy a hatóanyagok károsítják az orrnyálkahártyát, ezért szünetet kell tartani. De ha nem múlik el a maximált idő alatt az orrdugulás, akkor mi a teendő? Méltósággal léletölni szájon át, mint a lihegő kutya? Létezni nem lehet így. A patikus eltanácsolt a cseppektől, sprayktől, de ahogy közeledik az éjszaka egyre idegesebb vagyok, mert így aludni nem lehet. A sósvizes öblítés csak addig jó, amígy csinálom, 10 sec múlva az "ajtók záródnak". Illólaj-semmi hatás, orrkenőcs dettó.
2008. márc. 13. 19:27
1 2 3
 21/27 anonim válasza:
100%
Nekem is kb 2 hónapja kezdődött ez az állandó orrdugulásom...hetenete elfújok egy rinospray plust,mert ha nem "jutok hozzá" akkor már fulladok...főleg éjjel a legrosszabb,akkor soxor kelek arra h kész a szám teljesen kiszáradt,és akkor már olyan szinten be van dugulva,h a spray be se megy....mind ez nekem egy arc-homloküreg gyulladás után kezdődött,amikor az orvosom(házi) azt javasolta h használjam a rinospray plust,az antibiotikum mellé....és hát elég költséges hetente ez a spray,nálunk 1500ft...
2012. júl. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 Dzsafi válasza:
Milyen gyógyszert adott az orvos? Vényköteles? Csak mert nekem már több, mint 3 éve be van dugulva.. Megfázás volt és orrsprayt adott a doki, de azóta csak azzal kapok levegőt. Jó tudom, hogy el kellene menni orvoshoz, de valahogy nem visz rá a lélek...
2013. márc. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj ezekkel az orrdugulásos megbetegedésekkel, hogy az orvosok is csak vakarják a fülüket, mert KÉPTELENEK logikusan gondolkodni, ahogy manapság a legtöbb ember. Elhülyült a világ, irtózatos kontraszelekció van, és ez egyre rosszabb lesz.

A JÓZAN ÉSZT KÉNE HASZNÁLNI, BAJTÁRSAK!

Azt kell kideríteni, hogy mi okozza az orrdugulást, mert csak az okok ismeretében lehet megoldani ezt a bajt.


Több ok is van!


1. Allergia

Allergén lehet a poratka, a különböző pollenek stb. Ebben az esetben allergiaellenes szereket kell használni, és meg kell próbálni megszüntetni az allergiát. Vannak deszenzitiválási eljárások is, kár, hogy az orvosok zöme azt sem tudja, hogy mit jelent ez.

A homeopátiás szerek esetleg, talán itt segíthetnek, bár én az egész homeopátiát egy nagy szélhámosságnak tartom. Olyan, mint a pi-íz. Szart adnak el neked, bár az tény, hogy a homeopátiás szerek olcsók.


2. A legtöbb esetben valamilyen bakteriális fertőzés áll a háttérben. Homlok-, torok-, arcüreg- és fülgyulladás esetén jelenik meg.

Az antibiotikumok nem mindig segítenek, mert vannak olyan bacik (pl. a Streptococcus aureus), amelyek mára ellenállókká váltak a forgalomban lévő antibiotikumokkal szemben.

A bacillusok kiirtása nagyon nehéz. Olyan ez is, mint a mandulagyulladás, általában a mandula kiműtése szokta meghozni a végső megoldást. TEHÁT FENT A KÉRDEZŐ NAGY BUTASÁGOT ÍRT, RÁADÁSUL MÉG ANYÁZOTT IS A KÖCSÖGJE, amikor szidta az orrkagyló-kisebbítést javasoló műtétet. Mert et megfelel a mandulaműtétnek, és igazán hatásos megoldás. Persze, előfordul, hogy nem sikerül eltüntetni minden fertőzött szövetet, és akkor kiújul a betegség.

A sport épp azért jó, meg kimelegszik a test, és ugye a nagy meleg öli a bacikat és vírusokat. TESSÉK SZAUNÁBA MENNI ÉS INFRALÁMPÁZNI!

Itt segíthet a c-vitamin, bár az sem csodaszer.

Ja, és megkérem a kereskedőket, hogy ne nyomják be ide a reklámjaikat, ne nézzenek minket hülyének!


3. Azoknál, akiknek csonttörésük volt, főleg a frontok alkalmával vissza-visszatérő probléma az ízületek fájdalma. ennek mi az oka? Hát a gyulladás. Nos, a gyulladás, főleg, ha valakinek mondjuk két csonttörése is volt, kiterjedtebb, az orrnyálkahártya is begyulladhat. Itt nem bacikról van szó, tehát, mint okról, hanem gyulladáskeltő anyagokról. Kémia. Erre megoldás szintén a jófajta mozgás, szauna, infralámpa, meg UGYE A GYULLADÁSCSÖKKENTŐ SZEREK. Kémia. Ilyen ugye az aszpirin, de nem ám szájon, mert kilyukasztja a gyomrod, hanem kenőcsben. Érted?!!!!!

Ha a fejed is fáj, akkor jó pl. az Apranax, de hetente csak egyszer, max. kétszer dobj be egy 500 mg-os tablettát, ne többet. Érted?!!!!


Na, de hiába magyarázom el ezt én neked, ha máskor, más probléma esetén megint előjössz a hülyeségeiddel. Ennek akkor soha nem lesz vége.

A legfontosabb tehát, hogy: használd az eszed, és ha nincs csinálj magadnak. Hogy hogyan, miként, az egy másik történet.

Érteeeeeed?!!!

2013. júl. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként, amit én leírtam, azt írja az orvos is.

[link]

Annyi, hogy én a polipról nem beszéltem, mert feltételeztem, hogy annak kiszűrése már megtörtént.

2013. júl. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mondom a tutit!


2x15 fekvőtámasz megszünteti

+ 2x15 fekvőtámasz megelőzi.


Jobbulást!

2013. okt. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:
100%

Nekem is el van dugulva az orrom. 23 éves vagyok, és nem tuom mitől. Meg voltam fázva, az elmúlt és 1 hete alig kapok levegőt. Van porallergiám, de nem vésze, és ilyen még sosem fordult elő velem. Lehet orrpolip? Fáj a műtét vagy az endoszkópos vizsgálat?


Az orrcsepp segít viszont. Simán kapok levegőt, szóval nem tudom, hogy ha orrsövényem vagy polipom lenne, akkor az orrcsepp segítene-e. Anyám szerint valami maradt az orromba na betegség után. De nem tudom.. :D

2014. dec. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Akkor folytatom a #22, #23 és #24-es hozzászólásokban elkezdett „agymenésem”. :-)

Szerintem az egyedi tapasztalatok leírása nagyon fontos, mert sokat lehet ezekből tanulni, és lényegében a népi gyógyításnak ez az alapja: a megfigyelés, a sok ember által sok éven át összegyűjtött tapasztalatok megosztása (néha, persze, csak a kiválasztottaknak, mert ugye sámán vagy táltos sem lehetett mindenki). (Még egy megjegyzés. Lehet a népi gyógyászatot leszólni, de erre csak egyet tudok mondani: a népi gyógyászat művelői a gyógymódjaikat élő embereken próbálták ki, tehát elvégezték a klinikai kísérleteket, legtöbbször ugye embereken, ami ugye nagy szó. Tehát, megvolt itt is sok minden, ami a modern tudományra jellemző.)


Mint említettem, fontos az okok felderítése, mert ettől függ a gyógymód. Én amúgy nem hiszek a csodaszerekben, amelyek mindent gyógyítanak. (Talán, ha sikerül kifejleszteni nanobotokat...)


Én elsősorban saját magamról tudok írni, mert a saját esetem ismerem a legjobban.


Nálam, az orrdugulás jellemzően este, lefekvés után jelenik meg. Nyáron kimehetek a virágzó mezőre, és kutyabajom. Persze, egyes fák virágzásakor mintha éreznék valamit, főleg a nyárfák szálló pihéi miatt szokott kaparni a torkom, de alapvetően nem az allergia az én problémám. (Régebben atkákra is gyanakodtam, és olyannyira fertőtlenítettem a lakást, mint a NASA az űrszondáit, de nem vezetett eredményre.) Ezt visszaigazolta az elvégzett allergiateszt.


Szóval, este, lefekvés után jön elő az orrdugulás, amely súlyosabb frontok idején. Mi ennek a magyarázata?

A szinuszok (melléküregek: homlok-, orr-, arcüreg) gyulladásáról van szó; a váladék onnan az orron át csorog le, és ugye álló/üllő helyzetben a váladék lecsorgása könnyebb, lefekvés után érthetően problémásabb.


Akkor itt elemezzünk két problémát:


1. Mitől van a gyulladás?

a.) Az időjárással egyértelműen összefügg, nálam nem csak a szinuszok gyulladnak be, hanem a fejem is fáj a nagy frontátvonulásokkor.

b.) A másik ok – most tessék nagyon figyelni! – a sok számítógépezés, pontosabban képernyőbámulás. Gondolom sokan vannak ezzel még így. Ugye?

Olyan is előfordult velem, hogy a szemizmaim begörcsöltek. Az idegek is begyulladhatnak. (Most elmondok egy nagy titkot: a látóideg és az orrból az agyba menő idegrost egymás mellett van, sok embernél, pl. nálam is, túlságosan is közel vannak egymáshoz. Az ilyen emberek erős fényingerre, pl. hirtelen napba nézés, tüsszenteni szoktak. Ez amúgy az emberek kb. 20%-át érinti, és ha te is ilyen vagy, akkor helyben vagyunk, a látóideg túlterhelése miatt – feltételezésem szerint – neked is begyullad/bedugul az orürreged környéke.)


Megoldások:

Ha gyulladásról beszélünk, akkor a feladat egyszerű: gyulladácsökkentés. Persze ennél is jobb a gyulladás kialakulásának megelőzése.


Az időjárást nem tudjuk befolyásolni. Amit tehetünk: frontávonulások idején jobban odafigyelni, a szaunázást, infralámpázást, meleg fürdőzést, forró teaivást, illóolajok párologtatását stb. ilyenkorra időzíteni. Futás, kocogás, sportolás = aranyat ér! (Csak, ugye, a lustaság, vagy inkább kedvetlenség...)

Én, mint említettem, hetente beveszek 2x250 mg apranaxot, esetleg még egy ibuprofent tablettát is, Ennyi a májnak, vesének sem árt. (Mert bizony sok pirula árt a májnak, emiatt nem szabad sokat tömni magunkba.)



A monitorbámulással is óvatosabb lettem. Időnként szünetet tartok, megmozgatom a csontjaim, tornáztatom a szemem (szemforgató vagyok), és levettem már évek óta a monitorom fényerejét olyan 60%-ra. Néha (lefekvés előtt, és reggel, felkelés után kötelezően) szemcseppet használok.

Az orromba sós oldatot fújok. A tengeri sós víz a legjobb, de az ember maga is tud készíteni enyhe sós oldatot kis sprés palackba. Ne legyen túl sós! Meg kell nézni, hogy mennyi a tengerek sótartalma! Megsúgom: 5% körüli. Orrsprébe lehet 7%-os. Nagyon sós ne legyen, mert kirágja azt az érzékeny nyálkahártyát. Emiatt sokat sem szabad befújni. Jó bonyolult, mi?

Még egy titok: én egy csepp cserszömörcét is teszek ebbe a házi készítésű vízbe, mert köztudottan (?) nyálkahártya-összehúzó hatása van. (Ezért teszik a szájöblítőkbe, fogínyvérzést gyógyító oldatokba, ugye? Na, bumm! A bumm azt jelenti, hogy csípni fog :-)


Ezek ugye tünteti kezelések.


Az okokra visszatérve:

- időjárás miatti (gyakran autoimmun betegségekkel együtt járó) gyulladások esetén fent már leírtam a lehetőségeket.

- ha a gyulladást baktériumok okozzák, amelyek beették magukat az üregekbe, nem lesz könnyű dolgunk. Éspedig azért, mert ha kialakult a baktériumok közössége, a biofilm, azt antibiotikumokkal szinte lehetetlen felszámolni. Ilyenkor jön a kémia helyett/mellett a fizika: a hevítés (szauna), a váladék kiürülésnek elősegítése (illóilajok, kenőcsök → kínai/vietnami orrbalzsam, tigrisbalzsam → 55 ft/pici doboz a patikában; kellő mennyiségú folyadékbevitel → nem sok, mert kinek van kedve éjjel is a WC-t járni!), sport.


Én kb. két éve nem járok orvoshoz – a bajomat úgyem nem oldották meg ők, de távol áll tőlem, hogy bárkit eltanácsoljak tőlük. Tessék csak végigjárni a káváriát! A te kereszted, neked kell vinned. Ez vicc volt. :-)


Orrsprét, mint írtam, már csak sós víz/cserszömörce oldat formájában használok. (Régi, üres, újratölthető orrsprét megtartottam, kimostam.)

Az állapotom úgymond kézben tartom.


Még nem mondtam le arról, hogy egyszer végleg megszüntetem az orrdugulást, bár van egy olyan gyanúm, hogy ez csak akkor fog bekövetkezni, amikor a hardvergyártók jobb monitorokat gyártanak (→ színes e-papír gyors képfrissítési tulajdonságokkal).

2015. dec. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!