Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Vércsoportos kérdés. Hogy is...

Vércsoportos kérdés. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Szóval,ha valakinek A2es pozitív RH vére van,a partnerének pedig B3as negatív RH,lehet a gyereküknek 0-s RH negatív? A családorvos szerint örökölhette a gyerek a nagyanyja vérét is,aki szintén 0-s.Ez valóban lehetséges?
2011. okt. 10. 10:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Elvileg lehetséges, bár a nagymamának ehhez konkrétan nincs köze.
2011. okt. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lehetséges, de az a orvos, aki azt mondja, hogy örökölhette a nagyanyjáét, az lehet, hogy párszor elhasalt élettanból.


Az egyik szülő A0 genotípusú, a másik B0 genotípusú, ha felrajzolod a Punett táblát, akkor 1/4-ed eséllyel kijön a 00.

2011. okt. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tehát,ha jól értelmezem: lehet A0,B0,AB vagy 00...csak ez a 0 nem tudom,honnan jön.Dehát ezért vagyok itt.Köszi a válaszokat.
2011. okt. 11. 07:06
 4/7 anonim ***** válasza:
Hogyhogy honnan jön?
2011. okt. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát ha egyik A,a másik B,a gyerek miért 0? Bocs ha bunkónak tűnök,de rég jártam suliba :)
2011. okt. 11. 13:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Leírtam már. Ha nem értesz egyáltalán semennyire a genetikához, akkor nem tudom elmagyarázni.
2011. okt. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Lényeg a lényeg,akkor lehetséges.Köszönöm a válaszokat!
2011. okt. 12. 07:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!