Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mitől lehet lázas a kislányom?

Mitől lehet lázas a kislányom?

Figyelt kérdés

Hétfőn megállapította a dokink, hogy gennyes mandulagyulladása van. Kapott rá antibiotikumot, amit azóta szed. Tegnap estére viszont 38.3 volt a hője.

Ma reggel elvittem az ügyeletre és azt mondta a doki, hogy nem hall semmit a mellkasán, és a torka is szép. Akkor mitől lázas? Nagyon aggódom!


2011. okt. 22. 13:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Ameddig gennyes a mandulája,addig lázas is lehet.Nem muszály hogy halljon a mellkasán a doki valamit.Nagyon fájhat a mandulája,gondolom alig bír nyelni.Adj sok folyadékot neki.Én a lányomnak ilyenkor joghúrtot adtam,mert az nem szilárdos jobban lenyelte.Különben a lányomnak is sokszor volt gennyes a mandulája,ő is lázas volt míg el nem mullott.Persze ha nagyon sokáig tart a láz,vidd vissza a dokihoz.Jobbulást!
2011. okt. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bízom benne, hogy az ügyeleten a "doki" megtapogatta a nyaki nyirokcsomóit is - merthogy ezer más dologtól is lehet lázas! Nem megijeszteni akarlak, csak a saját lányommal jártam úgy annak idején, hogy 10 napig volt lázas és már mindenét megvizsgálták csak azt "nem vette észre" (?) egyik orvos sem (még a magas fehérvérsejt-szám és a minőségi vérképben lévő abnormálisan magas monocyta szám ellenére sem!!!!), hogy a nyirokcsomói hatalmasra duzzadtak, s hogy tapintható a lépe és nagyobb a mája. (!!!!) Végül egy kórházi ügyeletes orvos "jött rá", hogy ún. mononucleosis fertőzése van (ez egy vírusfertőzés, ami a fent leírt tünetekkel jár vagy járhat)! Be is fektették azonnal a fertőző osztályra!

De ez csupán egy rossz példa volt! Mindenesetre azt javaslom, hogy vidd vissza a háziorvoshoz és ragaszkodj egy vérképvizsgálathoz!!! (de bízom benne, hogy holnapra már nem lesz szükség rá, mert tünetmentes lesz, s csak egy elhúzódóbb fertőzésről volt szó)!!

2011. okt. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiamnak is mandulagyulladása van.Milyen gyógyszert kapott?Kisfiam Suprax-ot kapott.Mi szombaton voltunk ügyeleten,ma meg a saját orvosunkhoz,mert már nagyon csúnyán köhögött.Tegnap este még lázas volt (39,6),éjszaka hőemelkedése volt,reggeltől meg rendes a hőmérséklete.Kislányod?
2011. okt. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Az utolsónak jobbulást! Remélem már jobban van a manód!

Sajna sikerült megspékelni a mandulagyulladást egy fogínygyulladással. Most jön a hátsó két foga, és egyszerre. És sajnos úgy tűnik ez sok volt már neki, és az egész alsó rész begyulladt neki. Szóval, ezért volt lázas!

2011. okt. 26. 20:28
 5/5 anonim ***** válasza:
Az utolsó vagyok.Még mindig csúnyán köhög.De érdekes,mert az én kisfiamnak is jönnek a fogai.Felső szemfogai.Sokszor alig eszik.Mennyi idő után gyógyultatok meg?Milyen gyógyszert kapott?Jobbulást nektek is!
2011. okt. 27. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!