Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Arcüreggyulladásra mit?

Arcüreggyulladásra mit?

Figyelt kérdés

Volt egy erős vírusos fertőzésem náthával, a mi két kúra antibiotikummal múlt csak el. Ennek már vagy 2 hete, de visszamaradt egy állandó száraz orrdugulás és most már az arcüregem, fejem is fáj, főként előrehajláskor.

Holnap megyek füll-orr-gégészetre, mit szoktak ilyenkor csinálni? Tudok itthon tenni valamit addig? Van infralámpám, az gondolom segít.


2011. okt. 24. 09:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Az infralámpa sok esetben csak ront a helyzeten, így azt ne használd. Ilyenkor ki szokták mosni az arcüreget, ami nem fáj, csak kicsit kellemetlen. Az orrodon keresztül vezetnek be egy csövet, se valamilyen vízzel kimossák az üreget. Tényleg nem fog fájni, ha ezt csinálják.


Jobbulást!

2011. okt. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az infralámpa nagyon is jó, nekem kiválóan segített ilyen esetben. Kamillás gőzölés is jó, meleg só az arcra téve is nagyon jó (tiszta ruhazsepibe kösd).


Ha nagyon erősen fáj, és már semmi nem használ, akkor viszont tényleg jobb lemenni egy orr-fül-gégészhez.

2011. okt. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Az infralámpa nagyon jó száraz gyulladásra, de ha sárgás, zöldes váladék jön az orrodból, akkor óvatosan, mert besülhet. Arról nem tudok, hogy az arcüreget csak úgy ki lehetne mosni orron keresztül. Azt bizony át szokták törni, ami rohadtul fájdalmas és utána mindig bajod lesz az arcüregeddel. Vírust nem pusztít el antibiotikum. A "színes" váladékozást baktérium okozza, ha ez nem szűnt meg rosszul választották meg az antibiotikumot, esetleg már nem használ, ha korábban is szedted. Ajánlom a kakukkfű olaj óvatos szagolgatását.

A fogakat is érdemes átnézetni, a gyökércsúcsok gyulladása is okozhat hasonló tüneteket.

2011. okt. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek!


Infrával kapcsolatban azért vagyok bizonytalan, mert nem folyik az orrom. Gyerektől kaptam el, neki infráztunk, de neki bő orrváladéka volt, így volt értelme a lámbábal "oldani", tudott ürülni. Nekem viszont egyáltalán nem folyik az orrom, úgy érzem, hogy nem tud ürülni, így meg nem tudom, hogy egy nem ürülő, pangó váladékre mennyire jó rámelegíteni.

2011. okt. 24. 10:23
 5/10 anonim ***** válasza:
48%

10:19


De, ki lehet mosni.


Van a felszúrós módszer, amikor egy bazi vastag tűt vezetnek fel az orrodba, aztán átlövik vele az arcüregedet. Ez nagyon fájdalmas, ráadásul maga a felszúrás is képes továbbfertőződni és újabb arcüreggyulladást generálni, vagyis ha egyszer elkezdik, jó eséllyel egy-két havonta mehetsz újra. elég sokat szívtam ezzel, mire eljutottam egy dokihoz, aki a mosást használja. Az úgy megy, hogy kapsz egy orrcseppet, majd hanyatt fekszel egy ágyon, kissé hátraengedett, lógó fejjel. Az orrlyukhoz illesztenek egy kb. 1 cm átmérőjű, legömbölyített végű fémeszközt, és az egyik oldalról benyomnak sima sós oldatot, a másik oldalon kiszívják. Elég riasztóan hangzik, de valójában nem fáj, csak kicsit kellemetlen, ahogy érzed a vizet menni az üregekben. Azt hiszem, egy hétig naponta kellett mennem erre a kezelésre, de azóta nem volt gondom ilyen krónikus arcüreggyulladással.

2011. okt. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ez azért jobban hagzik mint a szúrkálódás :s
2011. okt. 24. 10:45
 7/10 anonim ***** válasza:

1. válaszoló voltam:

De igenis ki lehet mosni az arcüreget, nem feltétlenül kell kiszúrni!

Amikor engem kezeltek, nekem az első héten 2 naponta, majd az azt követő 3 hétig minden szerdán kellett mennem mosásra. És nem fájt.

2011. okt. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

10:48, meg tudnád mondani, hol kezeltek? Mert ha véletlen kéne nekem megint egyszer, akkor tudjam... Annak idején még épp belefértem a gyerek korosztályba, így a Tűzoltó utcában a gyermekgégészeten csinálták, de oda már nem mehetek...

Előre is köszi!

2011. okt. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Akkor ez valami új dolog lehet, mert nekem eddig kétszer szúrták át és nem is említettek más módszert. Ráadásul második alkalommal nem is akart átmenni a tű, annyira elcsontosodott az első szúrás után. Végül egy nagyon erős ütés után átment, a doki meg beesett az ölembe.

Azt már csak hab a tortán, hogy mindkét eset felesleges tortúra volt, mert száraz gyulladásom volt. Az átmosó tetrános trutyi meg nem használt semmit.

2011. okt. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom ,hogy valaki elolvassa még,de azért leírom:

Nekem egyszer volt arc és homloküreg gyulladásom.Nagyon egyszerűen meggyógyultam ,csak kamillás gőzölést csináltam

,olyankor zöld színű váladék indult el az orromból,hagytam hagy csepegjen bele ameddig bírtam gőzölni,mert az sem volt egy leányálom úgy fájt az arcom és a homlokom.Az orvosom DONALGIN kapszulát írt,reggel este egyet.Másnapra elmúlt a fájdalom,de néhány napig még szedtem.Azóta mindig van itthon belőle mert még fogfájásra is jó,meg egyéb gyulladásos megbetegedésekre.Sajnos csak orvos írhatja fel.Neked és mindenkinek ajánlom!

2011. okt. 27. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!