Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Napi 1.200mg C vitamin segíthe...

Napi 1.200mg C vitamin segíthet hogy ne fázzak meg túl gyakran?

Figyelt kérdés
Elég megfázós típus vagyok. Úgy szedném hogy napi 3*400mg. Próbáltam már sok mindent pl centrum, aktival, multitabs immuno de nem igazán értem el velük semmit.
2011. okt. 25. 20:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%

nem vagy vesekő hajlamos?


Ha ilyen mennyiségben szeded, már simán kialakulhat tőle....

Azért óvatosan szedd!

2011. okt. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy hajlamos vagyok-e, de ilyenre én nem is gondoltam :O Ez tényleg okozhat vesekövet ?
2011. okt. 25. 20:20
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

persze.


pl a Cetebe 500mg tájékoztatójába is le van írva:


A Cetebe 500 mg retard kemény kapszula fokozott elővigyázatossággal alkalmazható:


- Vesebetegeknél, vesekő, vesekőképződésre való hajlam esetén, mert nagy adagok alkalmazása után emelkedett az oxalátszint a vizeletben és az oxalát kövek kicsapódásának veszélye megnő.

2011. okt. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Segíthet, de a D vitamin még többet segíthet.
2011. okt. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
D vitamin ? ez komoly ?
2011. okt. 25. 20:51
 6/20 anonim ***** válasza:
persze. És gyógyszertárban nem fognak adni, mert még mindig vényköteles. De vitaminboltban kaphatsz.
2011. okt. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy túl melegen öltözködsz?


Ezen kívül... szoktasd magad a hideghez, az extrém hőmérsékletekhez. Állítólag a szauna és a váltófürdő segít, de nálam az is sokat segített, hogy hűvösben jártam nyitott helyre úszni.


Úgy vettem észre, aki hozzászokott a hideghez, ritkábban fázik meg.



Nem lehet az, hogy a megfázásaid egy része allergia?



Javasolnám még, hogy a megfázásokat a kezdetüknél kapd el: sok-sok zöldség gyümölcs, C-vitamin tablettában, mézes citromos tea (de a mézet és a citromot NE forrázd le!!). Bizalom abban, hogy nem leszel beteg és a stressz azonnali kizárása.

2011. okt. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
43%

Ne haragudj, de ha te a sok tudatlanra hallgatsz, mondjuk Szent-Györgyi Alberttel szemben, akkor soha nem fogod megtudni az igazságot. A C-vitamin még mega-dózisokban sem okoz vesekövet!!!!! Ma a rákgyógyításban már bizonyos körökben olyan adag intra-vénás C-vitamin-adagolással hozzák rendbe a sok kemoterápiával legyengített pácienst, amire ma még azt gondolják sokan, hogy mérgező.

Ezt kellene a nép tudomására hozni, és nem szabadna engedni hogy a tv-ben minden percben gyógyszerreklámok menjenek.

Szent-Györgyi Albert rendszeresen szedett hosszú éveken keresztül 8-20 ezer!!!mg C-vitamint, és ahelyett hogy veseköve alakult volna ki, a legnagyobb egészségben élt 92 éves koráig. A több mint száz éves gyógyszeripari uralom mindenképp el akarja söpörni a természetes anyagok valódi hatásosságának tényét. Meg is tesz ezért mindent, olyannyira, hogy még az orvosi egyetemi tananyagban sem szerepelnek a vitaminok, mint létfontosságú anyagok. Semmit nem tanulnak erről, kizárólag a gyógyszeripar által diktált tudást verik a fejükbe, ezért aztán nem is csoda ha ilyen, mint a vesekő-mítosz elterjedhetett a köztudatban. Hála sok neves elménknek, akikre joggal lehetünk büszkék, már a múlt század eleje óta küzdöttek azért, hogy a valódi információk eljuthassanak a nagy közönséghez. Rögös úton, de azért el-el jutnak ezek a nagyon is titkolt tények az emberekhez.

Nyugodj meg, és te magad kutass utána, hogy mi az igazság. 1200 mg napi adag C-vitaminnal csak esélyed lesz arra, hogy elkerüld a betegségedet. Ugyanis mindenkinek más az a mennyiség, amire szüksége lehet. Egy rák-betegnek akár napi 50 ezer mg is kellhet belőle.

Azt azonban nem szabad gondolni, hogy oké, én szedek mondjuk 3000mg C-vitamint, és mellette ugyanúgy táplálkozom mint eddig, eszem a hamburgereket, a cukros üdítőket iszom, nem mozgom, és azt várom, hogy egészséges maradok. Ez nem így működik. A mai világban, aki nem tud változtatni, visszatérni a természetesebb megoldásokhoz, az hiába pótolja az élelmiszereinkből hiányzó tápanyagokat, az nem biztos hogy egészséges is marad. Muszáj tanulni ebben a témában, muszáj mi magunkat képezni, hogy ezek a téves információk ne homályosíthassák el az igazságokat, lássunk a dolgok mögé, és merjük megtapasztalni magunkon a vitaminok áldásos hatását, hiszen a vitaminok egyszerű élelmiszerek, amikre manapság még nagyobb szükségünk van, mint bármikor a történelem során. Soha nem voltak a mait kivéve olyan idők, amikor ennyi, a szervezetünk számára teljesen idegen vegyülettel kellett megküzdenünk, nem volt élelmiszeripar, aki a profit-éhsége miatt annyi mérget etet meg velünk, amennyit nem szégyell, nem voltak mezőgazdasági vegyszerek, az ivóvíz tiszta volt,....A mai ember genetikailag nem tudott alkalmazkodni ezekhez a rohamos változásokhoz, így, az egyszerű és természetes ételekre áhítozó szervezetünk csődöt mondd, amikor ezeket az "üres", és mérgezett, ételnek nevezett szemetet megesszük. Nem csoda ha egy sor probléma a táplálkozás egészségtelen volta miatt alakul ki.

Ezért inkább csak bíztatnálak a vitamin szedésre, de ne feledd el, hogy nem csak a C-vitamin az, amelyből hiányt szenvedünk. Az összes, (még a zsírban oldódó vitaminokra is) szükség van, azokat is érdemes pótolni. Ha egy jó összeállítást választasz, akkor nem kell tartani túladagolástól, még mielőtt valami nagyokos ezzel jönne.

Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok: vitamin-tanácsadó

2011. okt. 26. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Teljesen igaza van az előttem szólónak. Én azt szoktam mondani, hogy a C-vitamint grammban érdemes mérni.

Aki pedig a vitamin túladagolást említi.... Nem is tudom mit mondjak. Mutasson nekem bárki olyan embert, aki ettől szenved. Nem a cukorbetegséggel, vagy más hasonló problémával összefüggő dologra gondolok, és persze nem is az ásványi anyagok túlzott bevitelére. A fémeket pl. túlzásba lehet vinni, ez teljesen világos.

Vitamin tanácsadó: te ezzel foglalkozol amúgy? Lehet nekem is kérdésem? Egyébként már föltettem itt, viszont nem nagyon érkezik rá válasz...

2011. okt. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 11:07


Köszönöm szépen a választ, ez megnyugtatott :) Egyébként mint tanácsolsz milyen vitaminokat és milyen mennyiségben szedjek hogy a lehető legjobban csökkentsem a megfázás esélyét ?

2011. okt. 26. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!