Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Napi 1.200mg C vitamin segíthe...

Napi 1.200mg C vitamin segíthet hogy ne fázzak meg túl gyakran?

Figyelt kérdés
Elég megfázós típus vagyok. Úgy szedném hogy napi 3*400mg. Próbáltam már sok mindent pl centrum, aktival, multitabs immuno de nem igazán értem el velük semmit.
2011. okt. 25. 20:09
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Jó oké ti tudjátok, de én nem kötözködés miatt adtam tanácsot, hanem azért mert nekem már volt egy pár vesekövem, és az orvosom óva intett a túlzott C-vitamin és Kalcium fogyasztástól. Nekem azt nem tudja lebontani a szervezetem, felhalmozódik és kicsapódik.

Ez hajlam.....és nálunk generációkon át öröklődik a vesekő a családban.


Aki nem hajlamos rá persze megehet napi 4000mg C-vitamint is akkor sem lesz veseköve.....

2011. okt. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Megehet, de semmi szükség rá.

Most van nálam könyv, amiben ez frappánsan meg van fogalmazva, ha valakinek kell, átmásolom, de a saját szavaimmal nem tudnám jól elmondani. :)

2011. okt. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

63%-nak.

Kérlek, parancsolj.

2011. okt. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek.

Azt javasolnám, hogy ne csak C-vitamint szedjél, bár a C, és az E-vitamint önállóan, a többi vitamin szedése nélkül is lehet szedni, mert így is tökéletesen tud hasznosulni. A többi vitamin és ásvány akkor a leghatásosabb, ha mindet egy készítményen belül szeded, mert így tudják egymás felszívódását segíteni.

Nagyon gyakori, hogy valamilyen felszívódási probléma miatt nem tudnak hasznosulni a bevitt vitaminok, ilyenkor érdemes a vitamin-szedés megkezdése előtti egy-két hónapban egy jó fajta probiotikus készítményt szedni, ami rendbe teszi a bélrendszer flóráját, pótolja a hasznos baktérium törzseket. Ezután már érdemes elkezdeni a vitamin szedését, de nem szabad azt gondolni, hogy a vitaminokra csak kúra szerűen van szükség.

Ha anyagilag megengedheted magadnak, akkor vegyél multivitamint, persze nem elsősorban a gyógyszertáriakra gondolok, hanem olyan összeállításokra, amelyeknél fő szempont az adalékok minimalizálása, az összetétel tudományos tényeken alapuló meghatározása, valamint a valóban hatásos mennyiségek megléte.

Ha rátalálsz egy ilyen vitamin készítményre, azt nyugodtan szedheted szünet nélkül, mert így együtt működve, egymást erősítve, nem kell tartani attól, hogy pl. a zsírban oldódó vitaminok felhalmozódnak. Bár ezt előszeretettel állítja a másik oldal...

Az első pár hétben, amikor a szervezeted bizonyos jeleket ad neked, ezek lehetnek fejfájások, bőr-tünetek, izom, vagy csont fájdalmak, szinte bármi, persze nem kell megijedni, ezek nem annyira kellemetlenek, egy méregtelenítés zajlik le a vitamin-szedés hatására. Sokan, akik nem részesültek egy kis kioktatásban, ilyenkor megijednek, és abbahagyják a vitaminok fogyasztását, mondván, nekik ez nem jön be. Ha kitartottak volna, és megvárták volna a méregtelenítés végét, akkor viszont megtapasztaltak volna egy valódi megtisztulás érzést, mind testi, mind idegi, lelki tekintetben. Innentől pedig, szinte kivétel nélkül,( kivételek akik valamilyen pszichikai ráhatás miatt korlátozva vannak)mindenki azt mondja, hogy határozottan érzi a javulást, sok krónikus betegség elkezd szépen javulni, igen, az allergiások is meggyógyulnak, és megértik végre, hogy eddig tényleg meg voltak vezetve a sok hiába való kezeléssel, gyógyszerrel.

Hozzátenném azonban, hogy a vitaminok szedése nem helyettesíti az életmódban történő változtatásokat, mi mindig azzal kezdünk, mikor eljön hozzánk valaki, hogy kikérdezzük a szokásairól a táplálkozásával összefüggően, mozgásának mennyiségéről, esetleges mérgeződés lehetőségeiről, a lelki beállítottságáról, általában kiderül hogy sok apró oka van az egészség-romlásának. Ha mindamellett hogy megértette ezen okok fontosságát, csak azután szoktunk vitamint, vagy valamilyen más természetes kiegészítést javasolni.

Érdekesség, hogy azok az emberek, akiknek a családjuk szkeptikusan áll az ő döntéséhez, vagy nem nagyon támogatják őt az alternatívnak számító lehetőségek használatával kapcsolatban, azoknál az embereknél lassabb a javulási folyamat, van akik hiába szednek még nagyobb adagokat, nem nagyon történik pozitív változás, valahogy megrekednek egy energia-szinten, és nem képesek a gyógyulásra. Ez arra lehet magyarázat, hogy mennyire fontos a lelki háttér, a támogató környezet, a szeretetteljes családi támogatás.

2011. okt. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__immunrendszer-fertoz..


Itt föltettem, és úgy tűnik nagyon bonyolult a kérdés. Egyébként komolyan fontolgatom, hogy egy dietetikusnak kéne feltennem a kérdést. Ha hasonlóval foglalkozol, lehet találtál egy klienst. :)

2011. okt. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Kedves Soneji!


Nem értem, hogy miért úgy beszélsz a vitaminokról és más természetes táplálék-kiegészítőkről, mintha azok valami titokzatos, és veszélyes anyagok volnának.

Ez a probléma nagyon sokszor felmerül, amikor valaki tanácsért keres meg bennünket, ilyenkor az első lépés részünkről, hogy azt a sok téves információt ami régóta hódít a köztudatban, eloszlassuk.

Nem kevés tudományos anyag létezik, amelyek egyértelműen bizonyítják a vitaminok szükségességét, és ártalmatlanságát, még a napi javasolt adag többszörösét meghaladó mértékben beszedve sem találtak semmiféle károsodást a kísérletekben részt vevőknél.

Egyébként már gyakorlati tapasztalatok is születnek folyamatosan, sok ember szedi már évtizedek óta nagy mennyiségben ezeket a természetes energia bombákat.

Igazából nem az a fontosabb kérdés hogy milyen ételek társaságában szedd ezeket, hanem eleve az, hogy szedd.

Mert manapság már szükséges a pótlásuk, olyan a környezetünk, hogy nem tudja biztosítani számunkra sem a tiszta levegőt, sem a nyugalmat, sem pedig a tápláló ételeket. Pedig ezek nélkül előbb vagy utóbb csak döcögve tud teljesíteni a szervezet, egyszer csak megjelennek a tünetek, amelyek jelzik a problémát.

Olyan gond adódhat, hogy pl. valakinek probiotikumok pótlása szükséges, mert bizonyos hatásokra kipusztulhat a hasznos bélbaktérium-törzs a bélrendszerében, ezért hiába tudja hogy pótolni kell tápanyagok terén, mégsem tudnak azok megfelelően hasznosulni. Ilyenkor elég ha egy két hónapig először probiotikumot szed, ezt lehetőleg egy olyan komplex készítménnyel tegye amelyben pre-biotikumok, vagyis a probiotikumokat tápláló rostok is megtalálhatók, ezáltal újra jól tudnak majd felszívódni a vitaminok.

2011. okt. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

tegnapelőtt 18:18-nak

Javaslom hogy kezdj el te is szedni nagyobb adagokat a C-vitaminból, ez segít a meglévő vesekövedet szép lassan felbontani. Előfordulhat közben kisebb-nagyobb fájdalom, szúrkálás, de nyugodj meg, ez annak a jele lesz, hogy a folyamat elkezdődhetett.

Gyakran riogatják az embereket olyan megalapozatlan állításokkal, hogy pl. a túl sok C-vitamin vesekövet okoz. Szintén gyakori téves állítás az,hogy az élelmiszerekkel bejutó ásványi anyagok is növelhetik a vesekőképződés kockázatát.

Ezeket soha, senki sem bizonyította. Meglepő lenne, ha aki neked ezt mondta, meg tudna mutatni akár egyetlen komoly tudományos folyóiratban megjelent közleményt, ami alátámasztja ezt.

Bár orvosok is terjesztik ezt, és ezzel megalapozatlan félelmeket ébresztenek az érdekeltekben, ez is csak azt mutatja, hogy nagyon hiányos a megértésük a szervezet egészséges működésével kapcsolatban. Csak emiatt hajlanak arra, hogy mendemondák alapján értékes, nélkülözhetetlen és természetesen ártalmatlan tápanyagokat kiáltanak ki bűnösnek.

Ez sajnos azt is tükrözi, hogy olykor még a saját szakmájuk korszerű szemléletét sem ismerik, nem követik a fejlődést, hanem időnként leragadnak olyan elavult előítéleteknél, amelyek soha nem is voltak megalapozottak.

Ha veszed a bátorságot, és ki mered próbálni ezt a nélkülözhetetlen tápanyagot, akkor te is megtapasztalhatod áldásos hatását, nemcsak a veseköved miatt, hanem számos más egészség-karbantartó hatása miatt is.

2011. okt. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Soneinek, lemaradt.

A kollagénre, és más fehérje készítményre is érvényesek a fent leírtak, vagyis hogy nem kell ezeket az anyagokat máshogy kezelni a fejedben, mint akármilyen egészséges élelmiszert. pl. Nem gondolkodsz azon sem, hogy pl. egy almát vajon lehet-e dióval enni. Vagy szereted úgy, vagy nem. Én személy szerint nem szoktam a tejet tápanyagként javasolni, mert ma már nagyon sokan vagy érzékenyek, vagy allergiásak rá. Egyes fehérje-porok nagyon finomak tudnak lenni vízben oldva is, ezért nem kötelező tejjel inni.

2011. okt. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Soneinek.

A kollagént javaslom reggel, mert ez az anyag abban is segít, hogy testszerte javítsa az erek, az izületek, csontok állapotát. Mivel az agyunk működése is az erek jó képességeinek is a függvénye, ez előnyt jelent a napi teendők elvégzésében. Ha az agyad már reggeltől kezdve élénken dolgozik, ez hatással lehet a munkavégzésedre, emberi kapcsolataidra. Az izületek is olajozottabban tudnak dolgozni ha megkapják a megfelelő kollagén-ellátást.

2011. okt. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Kedves vitamin tanácsadó!

Köszönöm a választ!


Nem értem, hogy miért alakult ki benned az a kép, hogy a táplálék-kiegészítőket, titokzatosnak, és veszélyes anyagoknak gondolom. Ez nem a reklám helye, azért nem neveztem nevén a készítményeket. Én is vitaminbombákat szedek, és abszolúte azt vallom, amit elmondtál. Probiotikumot is küldök le, LactoProtect nevűt jelenleg, de azt tervezem, hogy a következő hónapban másfajta készítményt fogok használni, így talán jobban sikerül lefedni azt a "palettát" amivel tényleg jó állapotba kerülhet a kis belezményem.


Az aggodalmam tárgya az, hogy rendben, hogy egy csomó pénzt kiadok ezekre a - szerintem áldásos - készítményekre, ha nem megfelelően használom őket, akkor hiába az igyekezet.

És amivel tisztára a vesémbe találtál, az az alma-diós példád. Én ugyanis rengeteget gondolok erre. Nyilvánvaló, hogy ha egy jó adag májashurkát ebédelek sült krumplival, akkor utána hiába eszem meg egy banánt vagy körtét az egészség jegyében, abból nem fog fölszívódni sokminden, mivel az ebéd megemésztéséhez szükséges savas hatás a gyomorban egyszerűen elnyomja azokat a folyamatokat, amik a gyümölcsöt dolgoznák föl. Ez viszonylag szélsőséges példa, belátom, de a magam részéről szeretnék valahogyan a másik szélsőség irányába eljutni.

A tejre ugyanez igaz. Rengeteg érv van pro és kontra, szerintem viszont az nem mindegy, hogy mivel találkozik odabent. Magamat évekig hittem "tejérzékenynek", de amióta komolyan odafigyelek rá, hogy mit mivel eszem, teljesen panaszmentes vagyok. Ettől függetlenül szeretném a legtöbbet kihozni mindenből, amit szedek, ezért is kérdés számomra, hogy mit mivel tanácsos párosítani. A kollagént tejjel reggel, + az összes vitamint jónak tűnik az alapján, amit elmondtál. Persze megtoldva kukoricapehellyel, és nyers répával, egy pohár tej nem hajtja meg a kerékpárt. :)

2011. okt. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!