Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Cukorbeteg lábujja miért fáj?

Cukorbeteg lábujja miért fáj?

Figyelt kérdés

62 éves, 10 éve inzulinos cukorbeteg vagyok.

Van-e? olyan cukorbeteg közöttünk akinek levágták a lábát vagy a lábujját. Milyen tünetekkel jár a kezdődő lábprobléma. Nekem fáj, és kipirosodva megduzzad a lábujjam egyike.

Várom kimerítő válaszaitokat.


2009. dec. 24. 07:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Apámnak nem vágták le, de majdnem.. egyébként a lábujjai zsibbadnak és nem nagyon érzi a hideget ill. meleget.. Én ennyit tudok neked mondani.. Hátha mások többet tudnak.:)
2009. dec. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
Sajnos ez már "az". Egyáltalán nem biztos, hogy le kell vágni, de kezelni mindenképp kell. (és akkor talán megmarad...) Sajnos a cukorbetegség tönkre teszi a kis ereket. Mindenütt, ahol kicsi erek (kapillárisok) vannak. végtagok, vese, szív, stb. Nagyon fontos a normális vércukorszint folyamatos tartása, mert akkor később, vagy soha nem lesz ilyen gond. Ha gyakran magas, akkor fel kell készülni arra, hogy le fogják vágni sorban ...javaslatom, hogy forduljon JÓ orvoshoz MOST ha meg akarja menteni a lábujját.
2009. dec. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Apámnak le kellett vágni a lábujait. De ő tett is ezért elég rendesen. Keményen iszik annak ellenére, hogy az orvos határozottan megtiltotta. Az étkezésekre nem figyel, issza a cukros teát és édességet eszik. Nem számolgatja a kalóriákat sem. Ha ügyelsz a vércukorszintedre akkor nem jutsz erre a sorsra, nyugi.
2009. dec. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Jól mondta az egyik válaszoló fentebb. A magas vércukorszint károsítja a kis ereket a lábban, lábujjakban, így ott leromlik a keringés, ezért a szövetek szépen lassan elkezdenek elhalni. A rossz vérellátás és sok cukor kedvez a baktériumoknak, ezért azok elkezdenek szaporodni. Sajnos a cukorbetegség megtámadja az idegeket is, ezért kezdetben fájdalom jelentkezik, de később az idegek is elhalnak, ezért a beteg nem érez fájdalmat, és ezért sokan fel sem fogják, hogy mekkora a baj.

Rengetegen vannak, akik kórházba/orvoshoz mennek valami más bajuk miatt, és ott az orvos szag alapján veszi észre, hogy valami van a beteg lábával is, és miután leveszi a beteg a cipőjét, akkor látszik, hogy szó szerint rohad a lába, de a tisztelt páciens ezt említésre méltónak sem tartja...

2009. dec. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én édesapám 74 éves, fél éve le kellett vágni combközépig a lábát, pedig csak a nagylábujján látszott, hogy gond van. Nem nagyon fájt neki előtte, aztán egyik napról a másikra kezdett feketedni. Kórházba került, először csak a lábujjából egy darabot, majd egyre többet és többet...
2009. dec. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, csak még mindig hiányérzetem vab. Kezelni!!!??? igen, a kezelésre volnék kiváncsi, ki hogyan kezelte, arról írjatok. Tehát: mivel, kivel, hogyan?
2009. dec. 24. 19:06
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem fordulj orvoshoz.
2009. dec. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!