Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért gondolja sok ember így?

Miért gondolja sok ember így?

Figyelt kérdés

Sok ember gondolja azt, hogy az "erős" immunrendszer mellett sokkal kevesebbszer és kevésbé lesz náthás, influenzás. Multivitaminnal, ilyesmikkel erősíteni lehet és kell az immunrendszert...


A dolog ennél sokkal árnyaltabb pedig.


Senkit nem akarok amúgy leszólni, nehogy azt higgyétek. Csak így sikerült megfogalmazni.


2011. nov. 1. 20:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem csak sokan megpróbálják elkerülni a betegséget, ezért megtesznek mindent az érdekében.
2011. nov. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Persze. De ez nem ilyen egyszerű...
2011. nov. 1. 21:19
 3/8 A kérdező kommentje:
Igazság szerint akkor szokott rámtörni a szkeptikusság ebben a témában, mikor olyan esetekről hallok, amelyekben immungyengítő (bocsi, most így volt kedvem leírni :D ) hatású vagy mellékhatású gyógyszereket szednek, és semmi bajuk nem lesz tőle /ilyen téren, most a gyógyszer többi mellékhatását hagyjuk/.
2011. nov. 4. 14:19
 4/8 anonim ***** válasza:

Én magamról tudom, hogy ah helytelenül táplálkozom, nem eszek eleget vagy nem jó minőségű ételeket, akkor legyengülök és hamarabb megbetegszem.


Mivel az ételekben is vannak olyan dolgok, mint a multivitaminokban (vas, vitaminok), gondolom ezek kellenek nekünk.


Mondjuk én igyekszem vegyesen táplálkozni és mindenféle tápanyagot bevinni a szervezetembe, de ha úgy érzem nem elég, akkor vitaminkaszulát is szedek. (nem ezeket az agyonreklámozott vackokat, hanem nagyobb dózisú készítményt)


Mivel kicsit azért én is szkeptikus vagyok, nem szedem folyamatosan, nehogy akkor meg az ártson. :)

Csak amikor érzem, hogy az energiaszintem a nullához közelít vagy amikor tudom, hogy egy ideje nem ettem eleget, vagy megfelelőt.

2011. nov. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ha még valaki elolvassa ;)

Eszembe jutott még valami.

A kismamáknak is gyengébb az immunrendszerük, hogy ne lökjék ki a magzatot. Ettől még nem lesznek többször betegek...

2011. nov. 4. 21:58
 6/8 anonim ***** válasza:

A vitaminokra nagy szükségünk van, főleg, h a legtöbb ember vitaminhiányban szenved majdnem egész életében. Csak ezzel soha senki nem foglalkozik. A népszerű vitaminkészítményekben nem megfelelő arányban és mennyiségben vannak a vitaminok, ezeket nem is éri meg szedni. A zöldségek, gyümölcsök jó része sem természetes körülmények között "érik be"... annyit is érnek sajnos.

Természetesen a vitaminszedés önmagában nem old meg mindent, de segít sok mindenben.

Viszont a helyes életmód az egészség alapja!

2011. nov. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Van, aki ellenállóbb, van, aki gyengébb szervezetű.

Én nagyon "nyamvadt" vagyok, megfúj a szél, és már köhögök, meg folyik az orrom.

A barátom bármit csinálhat, éjszakázhat, novemberben kinn pakolt egy szál pólóban, megizzadt, és semmi.

Nem is láttam még soha betegnek.

Nagyon erős a szervezete.

Az enyém nem az, viszont azt észrevettem, hogyha ideges vagyok, vagy szomorú, akkor mindig beteg is leszek.

Nálam ez nem a táplálkozáson, hanem a lelki egyensúlyon múlik.

2011. nov. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Jó, de mondjuk az se jó, ha semmit se teszel a szervezeted optimális működéséért. Remélem, azért teszel valamit. :)

Mellesleg tényleg a lelkiállapot a legsúlyosabb a szervezetre nézve is.

2011. nov. 17. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!