Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Létezik olyan, hogy valaki...

Létezik olyan, hogy valaki genetikailag immunis rá?

Figyelt kérdés
A gyermekbetegségekre, mint bárányhimlő, stb.
2011. nov. 2. 11:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. Nekem nem volt semmilyen.
2011. nov. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
persze hogy lehet, de a kötelező oltásokat akkor is megkapja, mert nem lehet kockáztatni, hogy esetleg mégsem és akkor belehalhatna..
2011. nov. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Csak mert nekem egyik se volt, vagy ha igen, akkor olyan gyengén, hogy az orvos csak tippelt rá.

Ez az egyetlen ésszerű dolog, amire gondolni tudok...

2011. nov. 2. 11:41
 4/10 anonim ***** válasza:
mert megkaptad az oltást ellenük...
2011. nov. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Na, erre is gondoltam.

Kiskoromban nagyon beteges voltam, nem tudom, akkor milyenek voltak a "kilátásaim". Nem lehet, hogy akkor, pont a betegességem miatt beoltottak bárányhimlő és egyebek ellen?

2011. nov. 2. 12:32
 6/10 A kérdező kommentje:
De az oltásnak a legkisebb az esélye, mert arra a családom emlékezne (talán) :D
2011. nov. 2. 12:40
 7/10 anonim ***** válasza:
hány éves vagy? mert Magyarországon elég régóta kötelező oltások vannak, és mindenki! megkapja őket, bárányhimlő ellen nem oltanak be, de lehet kérni oltást, főleg ha gyerekkorodban nem kaptad el, felnőttként veszélyes!
2011. nov. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
19
2011. nov. 2. 14:47
 9/10 anonim ***** válasza:

A kötelező oltásokat biztos megkaptad, különben biztos felkeresték volna a szüleidet családsegítők, hogy ugyan miért nem oltatják már be a gyereket.

A bárányhimlő meg nem olyan dolog, amit papírforma elkapsz gyerekkorodban. Volt olyan ismerősöm, aki szintúgy nem kapta el, csak 30 évesen a gyerekeitől, aztán 2 hónap betegállományba kellett vonulnia.

Csak szerencsésebb, ha elkapod gyerekként, mert idősebb korban sokkal nagyobb veszélyt jelent a betegség, akár bele is lehet halni(nyilván azért nem 19 évesen).

De genetikailag nem lehetsz immunis rá.

Mint írták ha passzív immunitást akarsz a betegség ellen, akkor beoltatni kell magad.

2011. nov. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
De hogy lehet, hogy nem kapjuk el? Mi is ott vagyunk az óvodában a többiekkel, majd a suliban is - állítólag ott is néha van bárányhimlős, akitől elkapható.
2011. nov. 6. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!