Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehet, hogy hiv pozitív vagyok?

Lehet, hogy hiv pozitív vagyok?

Figyelt kérdés
5 hete egy brazil fiú megerőszakolt és nem használt óvszert, tegnap óta lázas vagyok és begyulladt a torkom, voltam orvosnál ő azt mondta hogy bakteriális fertőzés, de tudom hogy a hiv fertőzésnek is ilyen tünetei vannak a 3-6. hétben. Hétfőn megyek AIDS szűrésre de nagyon aggódom úgyhogy szeretnék valami megnyugtatót hallani :(
2011. nov. 5. 18:14
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Egészen biztosan nem vagy HIV pozitív. Eleve hetero férfiak, hacsak nem kemény drogosok, ritkán kapják meg, szóval minimális az esély, hogy a srác, aki megtolt, AIDS-es lett volna. Amúgy meg az AIDS az immunrendszert teljesen odavágja, szóval ha kigyógyulsz ebből a torokgyusziból, tuti, hogy kutya bajod.
2011. nov. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Antimod ***** válasza:
Az előző hozzászólónak ne higyj. Menj el szűrésre, de mindenképpen kevert tesztet kérj, olyat, ami két hét után kimutatja, ha van fertőzés.
2011. nov. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az AIDS valóban hazavágja az immunrendszert - néhány évvel a fertőzés után.


Nemi erőszak esetén mindenképpen csináltass egy teljes STD szűrést (HIV, hepatitisz, szifilisz, és társai ), amit pár hónap múlva ismételj meg.


Megnyugtatót? Hajrá! :)

A HIV fertőzés átadásának esélye vaginális közösülés aktus esetén tényleg kicsi, egy százalék alatt van- általában. (A meleg férfiak között az anális közösülés miatt terjed jobban- egyéb okok mellett)

Viszont mind a férfiről nőre irány, mint a közösülés erőszakos mivolta növeli az esélyt.

2011. nov. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!