Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Családorvos asszisztenseként...

Családorvos asszisztenseként milyen immunerősítőt, táplálékkiegészítőt szedjen valaki?

Figyelt kérdés
Ismerősöm amióta ott dolgozik, ősztől tavaszig folyamatosan meg van hűlve, torokgyulladása van satöbbi. Fokozottabban van kitéve a fertőzésveszélynek, ezért valami igazán jó szerrel szeretném meglepni. Esetleg hasonló helyzetben levőknek mi vált be?
2011. dec. 1. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

LOL



Kérdezze meg az orvostól...Hiszen ott dogozik.

2011. dec. 1. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Figyelje ki, hogy miket ír fel a saját orvosa, hasonló betegeknek. De szólni ne szóljon neki, mert az túl egyszerű lenne...
2011. dec. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja hogy meglepi lenne? Én Béres csppet és C vitamint adnék , de bármelyik gyógyszertárban segítenek kiválasztani valamit.
2011. dec. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jóindulatot és segítőkészséget.

Az orvostól már kért tanácsot, de sajnos érdemlegeset nem kapott. Épp a C-vitamin és a Béres, amiket szed hosszú ideje, de sajnos így sem tudja kivédeni a fertőződést.

2011. dec. 1. 20:39
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez egy általános probléma, mármint az, hogy a doki nem igen tud hozzászólni vitamin-témához. Ez nem csoda, hiszen neki nem az a dolga hogy vitamint javasoljon, hanem az, hogy gyógyszert írjon fel.

Az pedig egy tévhit, hogy ha valaki sok beteg közt dolgozik, akkor fogékonyabb a fertőzésekre.

Ezt egészen más szemszögből látom én. Én pl. azelőtt, kb. 8-9 éve még elég gyakran voltam megfázva, és sokszor begyulladt a torkom, mindig azt hittem mint sokan mások, hogy meghűltem, vagy "elkaptam" valakitől a betegséget. Szokásos dolgok, orvos, gyógyszerek, egy-két hét táppénz, majd minden ok, meggyógyultam.

Aztán egy érdekes könyv kapcsán elkezdtem olvasni arról, hogy igazából miért is lesz beteg valaki, hogyan alakulnak ki a betegségnek nevezett állapotok, miért gyógyszereket adnak, és miért csak tüneteket tüntetnek el a gyógyszerek, miért is nem gyógyulunk meg, miért nem tudnak semmit az orvosok a vitaminokról, és sorolhatnám estig a sok megválaszolatlan kérdést, ami felmerült bennem régebben is, de mikor elolvastam a könyvemet, minden kérdésemre választ kaptam. Nem jó irányba kezdett el vizsgálódni az orvoslás. Nem csak azt kellett volna vizsgálni hogy "mi okoz betegséget, hanem azt is mérlegre kellett volna tenni, hogy "minek a hiánya" okozhat betegséget. A hagyományos orvoslás megrekedt ott, hogy valami okoz betegséget, és az ellen a valami ellen gyógyszereket fejlesztett ki. Csakhogy a gyógyszerek csak tünetet tudnak eltüntetni, az okot nem szünteti meg, ezért nincs gyógyulás.

Pedig az ok egyre inkább nyilvánvalóvá kell hogy váljon, mert már annyi a beteg ember hazánkban, hogy lassan nem lesznek egészségesek, akik dolgozni képesek. Az ok, hogy ma már annyira eltávolodtunk az egészségesnek nevezett életmódtól, táplálkozástól, gondolkodástól, hogy fel sem tűnik sokaknak, olyan életmódot folytatnak, amellyel tönkre teszik a szervezetüket. Gondolok itt a sok cukros üdítőre, az alkoholra, a nulla tápértékkel bíró félkész és kész ételek tömegeire, a nagyüzemi állattartásból származó antibiotikumokkal és gyógyszerekkel, növekedésserkentőkkel telenyomott állatok húsára, a mezőgazdaság gátlástalanul alkalmazott rovarirtókkal és különféle mérgező vegyszerekkel kezelt terményeire, a fluoriddal, klórral és ki tudja még milyen nehézfémekkel szennyezett ivóvízre, a millióknak ok nélkül felírt gyógyszerek tömegeire, ezek mind-mind alattomosan ássák alá az egészségünket. Nem egyszerre, nem azonnal ölnek, hanem szépen lassan de biztosan elkezd romlani a szervezet ellenálló képessége, hiszen a sejtjeinknek a folyamatos épüléshez létfontosságú lenne hozzájutni ahhoz a minimális tápanyag mennyiséghez, ami biztosítja hogy rendben menjenek a dolgok odabent. Normális esetben, amikor az ember a neki megfelelő táplálékot fogyasztja, (ma már csak a modern világtól elszigetelten élő bennszülöttek táplálkoznak csak úgy...)akkor fennál egyfajta egyensúly a testében, és minden a legnagyobb rendben zajlik.

Azonban ha a sejtek folyamatosan éheznek, vagyis nem a megfelelő tápanyagokkal látjuk el a szervezetünket, akkor kialakulnak hiány-állapotok, vagyis nem jutunk hozzá elég C-vitaminhoz pl. , hogy ép ereket tudjunk magunknak alkotni, akkor bizony csak törékeny, repedezett marad az érrendszerünk, és sajnos ennek katasztrofális következményei lesznek, amikor ezekben a beteg érfalakban már nem tud a vérünk akadálymentesen elfolyni, bekövetkezhet akár a legrosszabb is, mint pl. szívinfarktus, vagy agyvérzés, vagy éppen trombózis.

Ezeket csak azért írtam le, mert érzékeltetni szerettem volna hogy milyen fontosak a tápanyagok (vitaminok, ásványok, nyomelemek) ahhoz hogy egészségesek maradhassunk. Mivel a mai silány élelmiszereinkből már nem juthatunk hozzá az elégséges mennyiséghez, ezért pótolnunk kell a hiányukat. Én személy szerint olyan táplálékkiegészítőt fogyasztok, amire a gyógyszeripar azt mondja hogy mérgező, mert sokkal nagyobb adagokat tartalmaz, mint amit ő javasolna. Én meg azt mondom, hogy régen, amikor még az általa javasolt vitamint szedtem, mindig betegeskedtem, semmi haszna nem volt számomra, ha vitaminokkal próbáltam segíteni magamon. Mióta kinyílt a szemem, azóta tudom, hogy az a mennyiség senkinek sem fog tudni segíteni, hiszen úgy van megállapítva az adagja, hogy még véletlenül se legyen terápiás értékű, hisz akkor hova lenne a gyógyszerek tekintélye?

Tehát ha azt szeretnéd elérni hogy valóban hatásos legyen egy vitamin készítmény, akkor a napi javasolt adagnak a többszörösét kell beszedni hogy tényleges javulás történjék. Én és a családom már 8 éve szedjük ezt a multivitamint, azóta még csak náthásak se voltunk, pedig körülöttünk is nyüzsögnek néha a beteg emberek.

És mondd meg az ismerősödnek, ha bevált neki a tanácsom, mesélje el az orvosnak is, hadd tanuljon egy kicsit, neki sem árt ha tovább képezi magát :)

2011. dec. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az utolsó hozzászólónak nagyon is igaza van. A gyógyszertári vitaminok pont arra jók hogy egészséges ne legyél de még a gyógyszertárig el tudjál menni valahogy hogy megvedd az orvosod által felírt gyógyszereket :D :D
2011. dec. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Aloe gélt igyon, kiváló immunerősítő, 240 hatóanyag van benne, tele antioxidánssal, vitaminokkal , baktérérium-, vírus- és gombaölő. Az aloe vera növény hatóanyagai majdnem 100%-kban benne vannak.

Én ezt a terméket tudom ajánlani.

A beszerzésében is tudok segíteni, vagy személyesen vagy postai úton. Ha valakit érdekel, kérem írjon személyes üzenetet!

2012. nov. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!