Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tényleg túl sok táplálékkiegés...

Tényleg túl sok táplálékkiegészítőt, viamint szedek?

Figyelt kérdés

Multi vitamin, C vitamin, kalcium-magnézium, fokhagyma, rostpor, omega3

Más is van aki ennyi megeszik?


2010. máj. 18. 22:13
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
ha normális, egészséges, kiegyensúlyozott étrended lenne nem lenne szükséged ennyi szarra...
2010. máj. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%
Hát szerintem eléggé sok=) A multivitaminra az én orvosom azt mondta,hogy baromság és nagyon káros a sok cucc miatt ami benne van.A c-vitamin az okés azt én is szedek kb heti 2-3szor.Kalcium magnéziumot meg azért ostobaság szedni mert a legtöbb ember attól kap epegörcsöt meg jó veseköveket,hogy a szervezetében felhalmozódik a kalcium.Kalciumból meg magnéziumból eleget összeszedsz ha rendesen táplálkozol,mert kb 20 mg szükséges 1 napra. Foghagyma meg finom,sztem ne szedd gyógyszer formájába. Rostporról meg még életemben nem is hallottam=) Meg ezt az omegás dolgot is nem tartom ésszerűnek. Szerintem feleslegesen szeded ezeket=)
2010. máj. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy fontos a táplálkozás és amennyire tudok figyelek arra, hogy egészségesen étkezzek.

Am nem sz@arokat szedek nem a legolcsóbb. Utánanéztem és elég megbízhatóak.

2010. máj. 18. 22:22
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez még belefér, nem ütik egymást. Olyan magávalragadóan tudják ezeket reklámozni, hogy az ember legszívesebben húszfélét szedne, mert meggyőzik, hogy pont erre van szükségünk az egészségünk érdekében. Ezek biztos nem ártanak, legfeljebb a pénztárcádnak. Én multivitamint szedek, meg nátha esetén C vitamint, és porcvédőt. Volt már, hogy elcsábultam omega 3-ra meg szépségvitaminra, de azokat rövid úton abbahagytam.
2010. máj. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A pénztárcámnak tényleg nem használ.
2010. máj. 18. 22:26
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, honnan szedte egy válaszoló a 20 mg-ot: magnéziumból 300, kalciumból 1000 a napi szükséglet.
2010. máj. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Nem tényleges szarra gondoltam gondolom az egyértelmű, de ha utánaolvasol,akkor azzal fogsz szembesülni,hogy ki fogja készíteni a gyomrodat.Én is szedtem régen és a nőgyógyászom nagy erősen lebeszélt róla,a mellékhatások miatt.De én csak a véleményemet mondtam.

2010. máj. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az olcsók biztos kikészítik a gyomrot, én ezt elismerem és semmi pénzért nem szedném be. De sztem nem véletlenül kerül pl. a multi vitaminból 30000 ft-ba 2 havi adag.
2010. máj. 18. 22:41
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát az nem semmi összeg.De mindenki arra költi a pénzét amire jónak érzi,értem,hogy te ezt tartod jónak én meg mondtam,hogy én nem.Havi 15000ft-ból viszont már olyan mennyiségű gyümölcsöt lehet venni meg zöldséget,hogy az csak na.Én inkább arra szavazok.
2010. máj. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Tényleg sok gyümölcsöt lehet rajta venni, de az a gyümölcs, amit a megveszek a boltba kb. a 1/20-át tartalmazza a vitaminnak, mint régen nagyapáink kertjében található gyümölcsök. (Persze még mindig jobb, mint a műkaják)
2010. máj. 19. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!