Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen táplálékkiegészítőt,...

Milyen táplálékkiegészítőt, vagy gyógyszert ajánlotok, ami növelné a fehérjeszintet a véremben? Nem sporotlás miatt.

Figyelt kérdés

Nagyon alacsony a fehérjeszintem és természetesen módon nem tudom megnövelni.

Fél éve próbálkozom vele hasztalan,4 kgt híztam közben,mert tényleg sokat ettem és igyekeztem odafigyleni arra is,hogy magas legyen a fehréjetartalma,de már nem bírom sem a plusz kgt,sem azt a rengeteg ételt.

Tudnátok valamit ajánlani?

Az orvos nem hajlandó semmit se ajánlani,azt mondja egyek-egyek-egyek,de már nem bírom.

Tehát nem sprotolás és izomépítés miatt érdekel a fehérje,hanem csak a mindennapi élethez.

Mindenkinek köszönöm,aki válaszol,de magas fehérjetartalmú ételeket ne írjatok kérlek,ezzel fekszek és kelek 6 hónapja,tehát ismerem az összeset.

Köszönöm


2011. jún. 22. 16:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem plazmaadás miatt kell ügyelnem a fehérjére.

Hiába minden táplálkozási útmutató, amit az ottani orvos adott, én rájöttem valamire.


A fehérjeszint az erős stressz, kimerültség vagy erős fizikai igénybevétel hatására csökken.


Szóval pihenni és megnyugodni. De hát ha mondjuk nagyon stresszelős típus vagy, akkor hiába minden.


De menj be egy olyan boltba, ahol a testépítőknek árulnak bogyókat meg porokat. Próbálj meg egy fehérjeport. Vannak egyesével vehető minta tasakok is, így nem dobsz ki annyi pénzt az ablakon egyszerre, ha mégsem működik.


Nekem is segítettek, és igazából mondta is az eladó, hogy nem csak testépítők, hanem dolgozók is vásárolnak ilyeneket, akik fizikai munkát végeznek, és nem tudják táplálékkal bevinni a szükséges fehérjét.


Én pl. nagyon étvágytalan vagyok, de arra figyelek, hogy amit megeszek, az többnyire fehérjedús étel legyen.

Így is kell kiegészítő fehérjéből, és vitaminból is. De szerencsére nekem a fehérje nem ilyen drasztikus dolog, csak néha kell "mesterségesen" pótolni. (még jó, mert nem olcsó mulatság a fehérjepor)

2011. jún. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mitől lehet alacsonyabb, és mit tegyünk, hogy növeljük?

Az alacsony fehérjeszint oka lehet a hiányos táplálékbevitel, a felszívódás zavara, a májban zajló fehérje-anyagcsere zavara, illetve a fehérjék fokozott vesztése. Ez utóbbiakat májbetegség, veseelégtelenség daganatos betegségek okozhatják.

[link]


Minden lehetséges okot vizsgáltak, vagy csak felszólítottak, hogy egyél?

2011. jún. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Leírnád kérlek,hogy Te mit használsz?

Nekem ilyen téren minden összejött,mert a rossz "feldologozásom" mellett fizikai munát végzek,ami rengeteget kivesz belőlem,ráadásul van egy örökmozgó 6 évesem,tehát időm pihenni semmi,csak menni,menni.

Köszi

2011. jún. 22. 16:50
 4/4 A kérdező kommentje:

Mindent vizsgáltak.

Makk egészséges vagyok,az orvos elintézett annyival,hogy "buta szőke cicababa nem eszik és még csodálkozik"?

Pedig mindent megpróbáltam már,hogy természetes módon,vagyis evéssel tartsam rendben a helyzetet,de hasztalan.

2011. jún. 22. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!