Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Allergiára valóban hatnak a...

Allergiára valóban hatnak a gyógyszerek?

Figyelt kérdés
Allergiás vagyok parlagfűre, penészgombára, liszt-, és poratkára, fűkeverékekre. Erre Cetizirin nevű gyógyszert szedek az egyetlen problémám csak az, hogy szinte semmit nem használ. A tünetei hogy folyton teli van a torkom (gondolom slejmmel) emiatt folyton köhögök és folytonos orrdugulás. Esténként alig tudok elaludni mert nehezen tudok levegőt venni ezen dolgok miatt. Mit kéne tennem? Van rá valami hatásosabb gyógyszer?
2011. dec. 4. 21:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Rengeteg féle allergia gyógyszer van. Kérj beutalót a tüdőgondozóban, ott szakorvos foglalkozik veled, és felirja a megfelelő gyógyszert.
2011. dec. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%

Meg fog találni a lepontozóbizottság a válaszomért, de azért elmondom.

Én is ezekre vagyok allergiás, megspékelve macskaszőrrel, pázsitfüvekkel(nem tudom azok benne vannak-e a fűkeverékekben). A tüneteim is ugyan ezek, a fűtésszezonban a legrosszabb. Gyógyszert csak nagyon rövid ideig szedtem rá, zyrtecet, de borzalmas volt - annak ellenére, hogy az allergiára némileg jótékonyan hatott.

Viszont amióta erősítem az immunrendszerem(mert olyat lehet), szinte tünetmentes vagyok.

2011. dec. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Hogy érted azt, hogy jótékonyan hatott? ÉS az immunrendszered, hogy erősítetted?

Tüdőgondozóba nem akarok menni, mikor kijött majd 3 hónapig küldözgetek a kórházba ide oda, többször is megvizsgáltak ott, de erre jutottak... Arról nem is beszélve, hogy nekem nincs arra időm, hogy megint napokat várakozzak a kórházba.

2011. dec. 5. 05:09
 4/14 anonim ***** válasza:

A tüdőgondozó szerintem is zsákutca, ilyen szempontból, de ezt te jobban is tudod, elvégre kijártad. Max. más gyógyszert írnak föl rá, más vagy több hatóanyaggal, de ha nincs oltári szerencséd, és nem fogsz ki egy dokit aki némileg osztja az immunerősítés "teóriát", akkor semmit nem nyertél, csak elvesztegetted néhány órádat a kórházakban, ahogy írod is.


"Jótékony", vagyis a tüneteim alábbhagytak, mikor szedtem. Amit nekem írtak fel, az háromszor annyiba kerül, mint amit te szedsz, ellenben a hatóanyaga és annak mennyisége is ugyan az. Nem tudom hol van ebben a csoda, de fölösleges ezzel kísérletezni.


Immunerősítés alatt a vitamin, ásványi anyag, nyomelem pótlást értem. Ennél részletesebben inkább privátban beszélnék, a reklámozás vádját elkerülendő.

2011. dec. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Belekontárkodom, de hogy derült ki, hogy ez allergia?


Én tüneteim kb. u.ezek, orrdugulás, főleg a bal. Állandó, hidegben talán jobb. Aludni már legalább másfél évtizede csakis nyitott szájjal, szájon át lélegezve tudok.

Garatcsorgás, rengeteg slejmmel, krákogás emiatt, akkor is sokszor rengeteg slejm jön fel.

Új tünet, hogy ha megfázom, az átmegy fél éves köhögésbe.


Allergiateszt negatív - persze a legfontosabbat, a háziporatka ürülékét nem rakták fel természetesen....; orrmelléküreg-röntgen többször negatív, tüdőröntgen a köhögés alatt készült, és annyi látszott, hogy köhögök. Tüdőgyógyász felírt inhalációs szteroidot, ami pár hónap alatt megszüntette a krónikus köhögést, de a többi tünetet nem.

Szedtem gyomorsavlekötőt, mert az orvosok szerint savprobléma. Persze a savcsökkentő - kétféle is, az egyik kétféle erősségben - semmit se segített.

Két-három hónapig használtam szteroidos orrsprét, semmit se segített.

A vérkép alapján a süllyedésem nem volt magas, más eltérés se nagyon volt...


Tehát minden negatív, de semmit se vizsgáltak ki rendesen, kb. csak gyógyszerkísérletekben vettem részt.


Tehát, Kérdező, Nálad hogy jöttek rá, hogy ez allergia? Az a fő kérdésem ezek után. :D


Tejbegrízeskenyér, nem akarok bunkó lenni, de kérlek, az én kommentemre ne válaszolj. Összeeskövés-elméletnek látom a nézeteteket és nem hiszek nektek. Nem bunkó akartam lenni, csak leírtam.

2011. dec. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Tüneteim tökéletesen egyeznek ezzel, kivéve talán hogy amikor megfáztam úgy éreztem mintha az allergiás reakciók elmúltak volna.


Úgy jöttek rá, hogy igen sokat köhögtem (ugye a krákogós slejm felköhögős fajtából), először elmentem az orvoshoz mandulagyulladásom volt, elég csúnya, valami erős antibiotikumot felírtak, de nekem a fő tünet ami a köhögés nem múlt, féltem is hogy ki akarják majd venni, de mint kiderült mikor visszamentem semmi baja nem volt a mandulámnak. Ekkora az orvosom beutalt a tüdőgyógyászatra ahol rengeteg időt beleölve, csináltak röntgent, allergia tesztet, fúvós vizsgálatot majd ezek után a főorvos azt mondta minden oké, csak az allergia nem, de biztos ami biztos adott beutalót a gégészetre is, hogy kizárják az ilyesfajta okokat, hálaistennek ott is minden rendben volt (Természetesen itt is fej röntgen meg a jó öreg kínzós torokba nyúlkálás mindenféle fura hosszú félelmetes eszközzel, ráadásul én itt vettem észre, hogy el van dugulva az orrom, a doki befújt valami orrsprét és sokkal jobb lett utána, gondolom egyszerűen hozzászoktam egy idő után és ezért nem vettem észre). Ezek után maradt az allergia.


Nagyon rossz így lefeküdni mostanság, alig birok elaludni.

A rendszeres orrspré használatát se szerettem, ha jól tudom az se egészséges. Nem tudom mit lehetne tenni, egy ideig szedtem multivitamint, de sok változást akkor se vettem észre, mindenesetre megpróbálom újból ezt a módszert, reménykedve hátha segít, addig is ha valaki tud valami megoldást ha más nem enyhítésre szívesen várom a javaslatát.

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2011. dec. 5. 19:52
 7/14 A kérdező kommentje:

Árpát kihagytam a felsorolásból, erre is allergiás vagyok.

Azt még leírom, hogy ez kezdetben volt nagyon rossz, amikor közőségben voltam napi 8-9 órát, én nem tudtam rávenni magam, hogy elkezdjek károgni ott mindenki ellőt, akkor nagyon rossz volt ott magamban szenvedni vele.

2011. dec. 5. 19:57
 8/14 A kérdező kommentje:
És azt is kihagytam, hogy a tüdő vizsgálatkor kiderült, hogy magas a vérnyomásom, főorvos úgy gondola ez is lehet az oka, mondán ez eléggé általános jele a magas vérnyomásnak, erre is két fajta gyógyszert szedek, szóval az esetemben ez is kilőve.
2011. dec. 5. 20:00
 9/14 anonim ***** válasza:

Én pont közösségben krákogok sokat. Valószínűleg ott figyelek jobban oda erre, egyrészt, mert nyomás van rajtam - még ha nem is nyomásnak élem meg -, hogy nem szabad annyit krákogni, közben ugye a fordítottja történik meg. Másrészt a suli ugye annyira nem foglal le, mint itthon a hobbim meg egyebek, így megintcsak a suliban figyelek jobban oda.


Nálad az allergiateszt pozitív volt vagy negatív? Ha pozitív, mennyire? Ugyebár ott is vannak fokozatok.

2011. dec. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem nincs már mandulám, ezért lehet, én ennyivel jobb helyzetben vagyok.


Az orrsprékhez is hozzá lehet szokni, és elvileg hasonló tüneteket okoznak egy idő után, mint maga a betegség, amire használod.

A szteroidosak azonban elvileg nem lehetnek ilyenek.

2011. dec. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!