Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az aranyér hány éves kortól...

Az aranyér hány éves kortól jöhet elő? Lehetséges 30 évesen is? És mik a tünetei?

Figyelt kérdés
2012. jan. 1. 16:37
 1/8 anonim ***** válasza:
30 felett már előfordul. véres széklet, és a fájdalmas ülés jellemző rá.
2012. jan. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tizenévesen is lehet már. A tüneteit nem ismerem, hál istenek.
2012. jan. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mivel lehet kezelni?
2012. jan. 1. 16:55
 4/8 anonim ***** válasza:
krémek, esetleg lézeres műtét, de orvosnak kell felállítani a diagnózist, és ő fog előírni kezelést is.
2012. jan. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is van már 3 éve, és mostanra vérzik is:( 31/F
2012. jan. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Neked milyen tüneteid vannak? Fiatalabb korban is lehet, nem korhoz kötött. Elmúlni örökre sosem fog, még akkor is visszajön egy idő után ha megműtik. Peches vagy ha van rá hajlamod. Sajnos van ilyen. De azért nem szabad figyelmen kívül hagyni, kezelni/kezeltetni kell. Van olyan, hogy csak belül van, esetleg ki is türemkedik. Ha érzel egy kis bogyót a végbélnyílásnál, akkor az valószínű az lesz. Egyébként még viszket, váladékozik és fáj is. Krémmel és kúppal akár már egy nap alatt is visszahúzódik és tünetmentes lesz. Attól függ milyen állapotban van, mekkora, stb. Ezt követően is kisebb-nagyobb erőlködés hatására, vagy ha leülsz valami hidegre, valamint anális közösüléskor kiújul (valószínűleg).
2012. jan. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsó hozzászólónak!Sajnos igen,most már biztos erről van szó.Milyen orvoshoz kell bejelentkeznem?És milyen vizsgálatokat végeznek?
2012. jan. 3. 04:03
 8/8 anonim ***** válasza:
sebészetre kell menni, ott az orvos elmond mindent.
2012. jan. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:

Külső aranyerem van már lassan két hete. Mit tegyek? (Részletek lent)

Aranyeres problémám 2 hete kezdődött, eddig sosem volt és most eléggé beparáztam. Már 2 hete külső aranyerem van, az elején fájt és elég nagy is volt az aranyeres csomó, azóta, 2 hét elteltével már nem fáj és már nem is akkora, mint volt, de még mindig ki tudom...

Az aranyér korhoz van kötve?

Azt szeretném megtudni, hogy 17 évesen lehet aranyerem? Inkább az idősebbekre jellemző, csak hát utána olvastam az interneten és nem kizárt-e lehetőség. Orvos nem szeretnék mostanában ilyesmi miatt elmenni, mert idén végzek a gimivel és a dokim elég szigorú e téren,...

A lumbágó és az aranyér között lehet öszzefüggés?

Eddig még egyik sem volt nekem és most egyszerre jött ki mindkettő.

Aranyér problémában?!

6 napja kint van az aranyerem! Ez az első, hogy kijött, hidegen ültem, gondolom megfázott! Valaki valami jó tanácsot tudna adni? Próbáltam egyfajta kúpot, reparon krémet, de még semmi! Ez ugye visszahúzódik majd? Iszonyú kellemetlen! Segítenétek??????? Előre is köszi

Ez mi lehet, aranyér?

Észrevettem, hogy ott hátul, a végbélnyílásom oldalán van valami fél borsónyi, kicsit kemény kinövés. Egyáltalán nem fáj, nem viszket és nem vérzik, csak zavar, hogy ott van, mert nem tudom mi az. Tudja valaki, mi okozhat ilyet, vagy muszáj elmennem kivizsgáltatni?

Aranyér vagy valamilyen fertőzés?!

Nagy dolog után véres a wc papír, de csak akkor és néha kicsit fáj, de utána elmúlik aztán megint elő jön! Mi lehet ez? Kezdődő (belső)aranyér vagy talán valami más?




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!