Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Titánium-Dioxid E171 allergia...

Titánium-Dioxid E171 allergia mien mellékhatásokkal járhat és hogyan védekezhetek ellene?

Figyelt kérdés
mnagyon úgy néz ki hogy allergiás vagyok erre az anyagra... és szeretném megtudni hogy mi lehet a legsulyosabb mellékhatás amit okozhat teszemfel leáll valameik szervem vagy hasonlók és hogyan tudnám maximálisan kiszűrni ezeket a környezetemből?

2012. jan. 3. 12:36
 1/3 anonim ***** válasza:

én úgy hallottam hogy a TiO2 azért használják sok élelmiszerben + vegyi anyagban mert nem igazán káros, sőt úgymond befogadja a szervezet ritkán reagál rá allergiával.


Ritka esetben: bőrkiütés, izomfájdalom, fáradtság.

De úgy általában nem tapasztalat allergiát.


Implantátumok beültetésénél (fogba, csontba) néha lehet allergia, titánallergia, vagy a titán ötvözve van más fémmel, pl. nikkellel, ami elindítja az allergiát.


Miből gondolod, hogy allergiás vagy rá? Mik a tünetek?

Mivel vetted magadhoz TiO2-t?

2012. jan. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
úgy kezdődött hogy feldagadt a kezem ha fémet fogtam és ez egyre sűrűbben majd most hétfőn vettem volna be a gyógyszereim (sajnos elég sokat sokfélét szedek) és mikor a kezembevettem feldagadt tőle a kezem majd neten megkerestem a leírásait... és eggyenként kezembefogtam a gyógyszereim és több mint felétől feldagadt a kezem... azokat félretettem és egyedül a titánium-dioxid volt bennük az egyedülálló ami megvolt bennük a tibbiben amitől nem dagadt a kezem az nem volt benne... és mondta a doki hogy kb aza bajom és csak vérből lehet megállapitani de még nem volt vérvételem... eggyetlen egy dologtól nem dagad be... nagyanyámnak a 30 éves kanalitól villáitól de az ujjabbaktól felfüffed a számszéle bevörösödik meg égően viszket és eléggé parázok hogy nehogy leálljon valameik szervem vagy bedagad a légcsövem vagy valami...:/
2012. jan. 4. 13:12
 3/3 anonim ***** válasza:

próbálj olyan gyógyszert szerezni aminek a kapszulájában nincs TiO2, mert általában szak színezőanyagként vagy egyéb más mellékanyagként használják, általában a filmbevonatban van.

Kérdezd meg egy gyógyszerészt hogy lehet -e olyan gyógyszert kapni ami u.ezt a hatóanyagot tartalmazza, de nincs benne tio2.

2012. jan. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!