Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Milyen jó módszerek vannak a...

Milyen jó módszerek vannak a herpesz "féken tartására"?

Figyelt kérdés
A barátomnak sajnos gyerek kora óta van ajakherpesze, ami mostanában havonta-kéthavonta ki szokott jönni neki és kb 1 hét amíg elmúlik. Nagyon kellemetlen mert fáj neki, rossz a közérzete tőle és hát a szexuális életünkbe is kicsit bezavar. Plusz attól is fél hogy esetleg én is elkaphatom, hiába vigyázunk. Mitől jöhet ki mostanában ilyen gyakran? Talán a stressz miatt? És lehet valamit tenni ellene? Kipróbált már pár vény nélküli herpesz ellenes szert, de nem segítettek... (pl epavir, herpesil gél)
2009. máj. 23. 13:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Akinek ilyen sokszok kijön érdemes gyógyszert szednie rá. Azt hiszem patikában van ami recept nélkül is kapható de szerintem a házi orvos is fel írja ha szükséges.
2009. máj. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, mondtam már neki hogy menjen el vele orvoshoz, de nem akar... Köszi a választ!
2009. máj. 23. 13:54
 3/10 A kérdező kommentje:
Egyébként régebben csak évente kb. 2-szer jött ki, mostanában lett csak ilyen gyakori.
2009. máj. 23. 13:55
 4/10 anonim ***** válasza:

Én is szedtem azt a bogyót herpeszre, nem sokat ért. Viszont akkor jön ki gyakran, ha az immunrendszer le van gyengülve, nekem inkább télen szokott, általában ha kicsit náthás is vagyok. Szedjen valami multivitamint.

Egyébként én azt szoktam csinálni, hogy amikor érzem, hogy ki akar jönni, megmosom Clarasepttel a szám. Ez egy gyógyszertárban kapható méregerős antibakteriális szappan. A kórházakban is ezt használják. Csak óvatosan, a szájába ne kerüljön. De nekem ez használ. A herpeszkrémek nekem meg sem kottyannak, 2-3 hét is szokott lenni, mire elmúlik, de ettől azonnal megdöglik.

2009. máj. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ, ki fogjuk próbálni!
2009. máj. 23. 14:06
 6/10 anonim ***** válasza:
Hosszas belgyógyászati kivizsgálás után felírnák a megfelelő gyógyszert, és akkor nem jönne elő. Én sem vállalom a kivizsgálást, ezért inkább szenvedek vele gyakran. Az immunrendszert kellene erősíteni vitaminokkal, akkor nem jönne elő, nem támadna a vírus. A recept nélkül kapható bigyók semmire sem jók sajnos.:(
2009. máj. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Biztos ki kellene vizsgálni, hogy mitől is jön ki neki és ráadásul iyen gyakran! De tüneti kezelésre nagyon jó a herpesztapasz! Én is ezt használom, ha kijön rajtam, mert a krémet, ha oda kenem, nem marad sokáig ott, meg csúnya is. A tapaszt meg csak felteszem és nem is lehet látni, csak nagyon közelről. Emelett hamarabb be is gyógyul, mert nem piszkálja, nem megy bele a por, piszok.
2009. máj. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nekem sokszor van herpeszem mivel hajlamos vagyok rá nagyon. én sose vettem rá krémet vagy bármi trutyit én egyszerűen nem veszek rola tudomást nem babrálom nem nyomkodom .2 nap után annyira leszárad h letudom harapni egy kicsit vérzik majd egy pici seb marad ami 1-2 napon belül begyógyul.
2009. máj. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is sokat küzdöttem ajakherpesszel. A béres-csepp kúraszerű alkalmazása (Úgy 3 hónapig) nagyon jó volt, utána több mint egy évig nem jelent meg a herpesz.

Egy ideje pollenallergiára szedek gyógyszert, amióta szedem, megint csak nincs herpeszem.

Mindenképpen az ellenállóképességet (immunrendszert) kell erősíteni.

2009. jún. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ajánlom ezt a linket:

Ajakherpesz átfertőzhető-e a nemi szervekre?

[link]

Kerülni kell az orális kontaktust, mivel az ajakherpesz is okozhat fertőzést a nemi szerveken (hasonlóképp ez is a gyógyulást követően még több napig, közel 2 hétig).


Itt van pár hasznos tanács:


-Leragsztani azt a bőrfelületet,ahol a hólyagok elő szoktak jönni

Elméletileg a leragasztás miatt nem érintkeznek egymással a bőrfelületek, így a vírusátadás nem lehetséges.

-Kivárni a vírusürítést

A tünetmentes vírusürítés egyénenként változó, és sajnos nem lehet megmondani biztosan, hogy mennyi ideig tart. Még egy egyénnél is változó lehet.

Általában 2 hét a tünetmentes vírusürítés, de utánna sem 0% az esély, hogy átadjuk a fertőzést.

-A herpesz elleni krém vagy a fertőtlenítő szerek csökkenthetik az átadás lehetőségét.


-Napi 2x400mg acyclovir tartalmú gyógyszer folyamatos szedése megelőzheti a vírus átadását.

[link]

2009. aug. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!