Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Gyenge lehet az immunrendszerem?

Gyenge lehet az immunrendszerem?

Figyelt kérdés

Elmentem egy problémámmal orvoshoz és ő azt mondta erősítsem az immunrendszerem. De mivel és hogyan?

Meg nem tudom legutóbb 1 éve volt egy kis mandulagyulladásom és még kisebb megfázásaim sem szoktak lenni orrfújás sem. Most is egy hétig voltam olyanok közt akik influenzásak voltak mégsem kaptam el. Ettől még lehet gyenge az immunrendszerem?


Milyen készítményekkel vagy ételekkel erősítsem az immunrendszerem? Milyen vitaminok a legjobbak az immunerősítés terén?


2012. jan. 14. 09:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerencsére elég sok ilyen készítmény van. Én saját tapasztalat alapján a Béres cseppet ajánlom. Nekem is gyenge volt az immunrendszerem, és amióta napi 25 cseppet szedek, még egy nátha sem kap el. De tudod erősíteni ezen kívül egy csomó gyümölccsel: alma, narancs, mandarin. Amit épp kapni lehet, de az almát nagyon ajánlom.
2012. jan. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A Béres csepp tényleg jó ötlet, főleg így télen amikor elég nehéz normális zöldséget/gyümölcsöt találni.

Emellett egyél kiegyensúlyozottan, tehát ne össze-vissza a nap folyamán amikor eszedbejut.

A zöldségek mellett amit megtalálsz mostanság érdemes sokféle tejterméket is fogyasztani. Túró, sajtok, kefír stb. Ezekkel leginkább az emésztést javítod amivel így javul a tápanyagok felvétele is.

Ja és tartsd távol magad a műkajáktól:)

2012. jan. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem az orvosnak egyszerűbb volt ezt mondania, mint alaposabban megvizsgálni, mi okozza a bajodat és normális ellenszert keríteni. De ebben ne legyen igazam!!!


Igazából a légúti betegségek elkapása csak kisebb részben múlik az immunrendszeren, és legyengült immunrendszerrel is elkerülheted ezeket, még úgy is, hogy társaságban vagy állandóan (akik közül mindig legalább egy lebetegszik). Ez nem ilyen egyszerű.

Inkább azt mondanám, jó állapotban levő immunrendszerrel talán kevesebb betegséget lehet elkapni, és ha kevesebb betegséget kapsz el, akkor talán jobb állapotban van az immunrendszered.


Igazából az segít az immunrendszernek, ami az egész szervezetnek is segít. Pozitív gondolkozás, stresszkezelés, lehetőség szerint jókedv. Amit teszel az egészségedért, abban bízni kell és hinni, hogy tényleg segít. Séta a friss levegőn, valamilyen testmozgás, szaunázás. Gyümölcsök, zöldségek (alma, feketeretek, különböző saláták, káposzták talán ilyenkor is magyarok kaphatók, külföldiek közül a citrusok és a banán), valamilyen multivitamin-készítmény. Elegendő mennyiségű alvás (én erre számot nem mondanék, mert szerintem 6-9 között nagyon változó).


Mi volt a probléma? Ha ott lent, ezért nem akarod kiírni, akkor ne írd ki ... különben kiírnád? Talán jobban tudunk úgy segíteni.

2012. jan. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igen ott lent! Kaptam rá krémet is de azt mondta erős immunrendszerrel kivédhetem az újabb gondokat.

Grapefruit cseppről is olvastam. Az valóban olyan jó?

2012. jan. 14. 15:18
 5/11 A kérdező kommentje:
És amúgy tényleg nem szokott semmi bajom lenni még egy hapci sem :) szóval nem vagyok beteges tipus.
2012. jan. 14. 15:18
 6/11 anonim ***** válasza:

Igazság szerint tényleg lehet, hogy le van gyengülve az immunrendszered.

Hogy a légúti gondokat nem kapod el, az lehet szerencse, genetika, egészséges orr-és garatnyálkahártya meg sokminden miatt még.

De tényleg az egész szervezetedre kéne hatni az ügy érdekében, én már leírtam pár módszert.

Grapefruit csepp meg miegymás nem fog segíteni... meg szerintem felesleges is.

Tehetnél az egész szervezetedért is. :)

2012. jan. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

persze én is tudom hogy olyan ételeket kell fogyasztani ami szintén erősíti az immunrendszert meg a mozgás, kipihentség. Csak erről a grapefruit cseppről nagyon jókat olvastam főleg ilyen hüvelyi fertőzések és gombák terén, így gondoltam kipróbálom pluszban még azt is, gondolom én nem árthatok vele hisz természetes anyag, sőt még azt is olvastam hogy ulőfürdőbe is rakják. Igaz nekem a kamillás cickafark füves ülőfürdő is használt pedig még csak 2 nap alkalmaztam 2X15 percre. És tényleg meg akarom erősíteni az immunrendszerem hogy minden rendben legyen a későbbiekben is, ugyanis eddig ott lent sem volt problémám, lehet a sok idegeskedés ami mostanában volt az hozzásegített a legyengüléshez.

2012. jan. 14. 16:01
 8/11 anonim ***** válasza:

Amik használhatnak, azok azok az anyagok, amelyeknek van baktérium- vírus illetve gombaölő hatásuk. Ha a grapfruit dolog is olyan, akkor jó lehet.


Ha sokat idegeskedtél, akkor tényleg le lehet gyengülve az immunrendszered. A stressz öli...


Leginkább az úszást tudom javasolni utána szaunával. Az erőteljes, szabályos úszást, és minimum 1 km-t, de lehetőség szerint többet. Ha szeretsz/bírsz egyedül lenni, akkor egyedül, ha nem, akkor valakit toborozz.

De ez függ attól, tudsz-e úszni, van-e rá pénzed (válság van, nem tudni, másnak mire jut és mire nem, így nem tudhatom), elmúlt-e már az a fertőzés, stb...


Egy természetben tett kirándulást barátokkal vagy családdal viszont mindenképp tudok javasolni.

2012. jan. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Úszni nem tudok, félek a víztől. De a kirándulást már tervezem is. Még fennáll a probléma így az úszás lehet nem a legmegfelelőbb lenne jelen pillanatban amúgy sem. De köszönöm, hogy válaszoltál :) Nagyra értékelem. És persze mindenkinek aki válaszolt köszönöm!
2012. jan. 14. 17:39
 10/11 anonim ***** válasza:

Akkor a tornát javasolnám még.

A futást nemigen, nem hinném, hogy jó ötlet lenne ebben a hidegben.

2012. jan. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!